Zaloguj się do konta

Haczyki bezzadziorowe

utworzono: 2020/02/28 19:00
Tomulo

Czy macie sprawdzone sposoby na pozbycie się grotów w haczykach,kotwiczkach? Na moim odcinku rzeki regulamin od 01.03 tego wymaga,stąd moje pytanie. [2020-02-28 19:00]

ogtw

Najlepiej kupić gotowe, ale można zgnieść szczypcami, niektóre się zginają, ale część się łamie, [2020-02-28 19:18]

Tomulo

No tak to proste, ale czy taki zagięty grot nie będzie przeskadzał straży rybackiej jeżeli regulamin zabrania stosowania haków z zadziorami? [2020-02-28 21:00]

adeac

a po co kombinować, skoro opakowanie haczyków kosztuje parę złotych? [2020-02-28 21:10]

Tomulo

Ciężko u mnie je dostać. [2020-02-28 21:17]

51Marek

Kiedyś próbowałem modelarską osełką. Tępiła groty. Każda mechaniczna ingerencja spowoduje to samo, stępienie grota. [2020-02-28 21:35]

Sith

@Tomulo, jeśli pozbawisz haczyk zadziora, albo dokładnie go dogniesz, to zadziora nie ma, lub jest całkowicie pozbawiony swojej funkcji. Jeszcze nie miałem przypadku, żeby się ktoś do tego przyczepił. Jeśli koniecznie chcesz być taki ortodoksyjny, to w sklepach internetowych i na Allegro, bez problemów kupisz bezzadziorowe, a jeśli będą one firm OVNER, KAMATSU, albo GAMAKATSU, to z jakością nie będzie problemu.

@51Marek, bzdura, przygięcie, lub wyłamamnie zadziora nie ma absolutnie żadnego wpływu na ostrość grota. [2020-02-29 07:08]

kaban

Dobre cążki i grot znika. Wymiana haków i kotwic na typowo bezzadziorowe dla mnie przy tej ilości przynęt jakie posiadam nie wchodzi w grę ze względu na koszt wymiany. To zdjęcie z nad Sanu gdzie na wodach górskich obowiązują haki bezzadziorowe. Byłem kontrolowany wielokrotnie i żaden strażnik nie zwrócił mi uwagi na fakt że wabiki uzbrojone były w haki z przygiętymi grotami. [2020-02-29 07:56]

Sith

Grzegorzu, potwierdzam. Dwukrotnie brałem udział w zawodach, w których obowiązywały haki bezzadziorowe. Sędziowie sprawdzali i nikt nie przyczepił się do moich z przygiętymi zadziorami. [2020-02-29 08:44]

Tomulo

Super panowie,to właśnie chciałem od was przeczytać.Kombinerki pójdą w ruch i po problemie.Wymiana tylu haków i kotwic mnie przerażała nawet byłem już skłonny zrezygnować z jutrzejszego wędkowania. W wędkarskich w moich stronach brak takich,dziś w dwóch sklepach które odwiedziłem mieli tylko bezzadziorowe karpiowe a sprzedawca po mojej sugestii żeby takie sprowadził bo na pewno będzie miał na to popyt stwierdził że nie ma skąd i jest z tym problem. [2020-02-29 11:05]

Sith

(...) kombinerki pójdą w ruch i po problemie (...)


 Uważaj, to nie mogą być standardowe kombinerki, bo faktycznie możesz uszkodzić grot. To powinny być szczypce z wąskimi końcówkami, podobne do tych ze zdjęcia @kabana. Ja używam do tego multitula, ma odpowiednie końcówki. mogą to też być takie https://www.wedkarski.com/akcesoria/11006-szczypce-micro-13-5cm-spro.html  szczypczyki, ale tylko do mniejszych rozmiarów kotwic i haków, bo do większych są zbyt delikatne.

[2020-02-29 11:16]

Tomulo

Już po zabiegu,dla widaomości kolegów którzy nie mają w tym doświadczenia,warto użyć kombinerek szczypczyków z końcówką dwóch mm,ścisnąć centralnie grot powyżej ostrza oczywiście,ścisnąć i pare razy nim pokręcić z wyczóciem,przy lepszej kotwicy grot od razu pęknie a przy drucianej się zegnie.Taka moja rada:). [2020-02-29 21:14]