Haczyki ze sprężynką na karpia

/ 12 odpowiedzi
Mieszkam od 5-ciu lat w UK w hrabstwie Herefordshire.Ciekawy sposów z psią karmą ale tutaj jest zakaz jej stosowania z uwagi na szkodliwe substancje w niej się znajdujące-jakie nie wiem.Bardzo dobrą przynętą jest zwykła mielona-rewelacja-na niektórych łowiskach też zabraniają jej stosowania myślę,że z powodu jej bardzo wysokiej skuteczności.Ja kupuję zwykłą mielonkę tyrolską w miejscowym sklepie z polskimi artykułami.Używam haczyków nr 10 ze sprężynką które kupuję na ebayu-odpowiednik allegro.Oto link http://www.ebay.co.uk/itm/MIDDY-PASTE-CARP-BARBLESS-HOOKS-TO-NYLON-/281034407328?pt=UK_SportingGoods_FishingAcces_RL&var=&hash=item416ef4bda0,rewelacja.Kostkę mielonki wkręcamy poprostu w sprężynkę,można też na te haki zakładać właściwie wkręcać ziemniaka,ciasto itp.trzyma się wyśmienicie.Na mielonkę biorą również leszcze a nawet liny.Mielonka skuteczna jest zwłaszcza w miejscach przesilonych kulkami proteinowymi.Jeśli macie jakieś pytanie to proszę pisać,będę na forum.Połamania kija.
Dandol


Haczyki znane i stare jak świat, nic nowego. Pozdrawiam (2013/07/06 15:19)

Lujski


gnam po tyrolska (2013/07/06 16:09)

jurex4


Może się jednak mylisz kolego,chodzi mi o haczyki które nie mają naciągniętej sprężynki na trzon haka tylko jest ona umiejscowiona jak włos-odsyłam do linku.Nie są to haczyki stare jak świat,ja wędkuję od prawie 40-stu lat i gdyby kiedyś był dostępny taki sprzęt jak teraz i z takim rybostanem-były by niezłe wyniki (2013/07/06 16:55)

skito48


Może to dobry sposób w UK ale nie u nas tam ryby są a u nas po prostu ich nie ma.W UK łowi się dla przyjemności a u nas dla pozyskania mięsa. (2013/07/06 20:18)

89krzysztof


Może to dobry sposób w UK ale nie u nas tam ryby są a u nas po prostu ich nie ma.W UK łowi się dla przyjemności a u nas dla pozyskania mięsa.


W polsce też są ryby, ale trzeba umieć je złowić. Jak mi ktoś mówi, że w jez. goczałowickim nie ma ryb, to przestaję z takim kimś na temat wędkarstwa rozmawiać, bo wiem że się nie zna. (2013/07/06 21:01)

u?ytkownik26223


@Krzysztofie nie porównuj Goczałkowickiego łowiska bądź co bądź specjalnego bo płatnego ,łowiska specyficznego ,do typowej wyjałowionej ,przełowionej wody pzw. Zapraszam kiedyś na Tresną gdzie ryb jest na prawde niewiele -pokażesz co potrafisz.na goczały jeździłem przez 5 lat to wiem jak jest szczególnie jak sie trafi n a brania.10 lecholi czy 15 karachów trafić przez nocke to żaden wyczyn ale spróbuj połowić na tresnej,miedzybrodziu 2-3 lesie -żyletki czy karpiki za nocke to jest sukces. (2013/07/06 22:08)

jurex4


Może i masz rację,ja łowiłem w Polsce ponad 30 lat(od 7-go roku życia).Często złowione ryby zabierałem do domu,u mnie nikt w rodzinie nie przepadał za rybami więc na ogół wypuszczałem je do wody lub rozdawałem.Nikt w UK(Szkocja,Walia czy w Irlandii)nie łowi ryb w celu pozyskania mięsa.To jest wielka przyjemność podczas walki z rybą a jeszcze większa satysfakcja kiedy przeciwnika wypuszcza się do wody.Świeżą rybkę mogę za groszę kupić sobie codziennie rano w Morrisonie.A tak na marginesie w Polsce są ryby,tylko nauczyły się ukrywać,to analogia do stanu wojennego w Polsce-masa inteligentnych ludzi zniknęła ale działała w ukryciu-tak jest z naszymi rybkami-nauczyły walczyć się o przetrwanie.:) (2013/07/06 23:20)

u?ytkownik158065


Może to dobry sposób w UK ale nie u nas tam ryby są a u nas po prostu ich nie ma.W UK łowi się dla przyjemności a u nas dla pozyskania mięsa.


W polsce też są ryby, ale trzeba umieć je złowić. Jak mi ktoś mówi, że w jez. goczałowickim nie ma ryb, to przestaję z takim kimś na temat wędkarstwa rozmawiać, bo wiem że się nie zna.

Dokładnie :) rybnych wód mimo wszystko jest w ch.. , bez urazy ale wędkarzy mamy delikatnie mowiac  w większości niedzielnych bez jakiegokolwiek pojęcia, chcial bym miec tyle czasu zeby polowic na  wodach na których chce bo jest w nich  bardzo duzo dużych  karpi :) (2013/07/07 00:02)

Bernard51


Mielonka na karpia (karpika) to dobra przynęta już od wielu lat szczególnie teraz w dni upalne, natomiast haki z sprężynką do dla mnie nowość, ciekawie to wygląda a jak to na naszych wodach się przyjmie to trzeba by sprawdzić.
Jarek i Piotrek mają po trochu rację są wody wyjałowione, mam i ja u siebie, i są wody zasobne w rybę tylko nie do niedzielnych wędkarzy, którzy przez jedną dobę w sypią wiadro kulek i oczekują natychmiastowych efektów, bo tanie zanętowe wiec nie żałujmy,a jest je w sprzedaży coraz więcej na wagę (1-kg 18-24zl) podejrzewam że producenci nieznani zdobywają nabywców w ten sposób pomijając jakość towaru.
Ale to jest urok naszego wędkarstwa. (2013/07/07 09:01)

666MORG


Wędkarstwo UCZY POKORY I CIERPLIWOŚCI .... - Jeżeli ktoś nie ma tych cech ..., to hobby nie dla niego .... W KAŻDEJ WODZIE SĄ RYBY ..... , a wyjałowione są jedynie umiejętności i brak w/w cech... ;)Kiedyś też ich nie miałem ... Bo jak można zrozumieć inaczej takie sytuacje...??..  Np. zalew Sosina w Jaworznie ... Jeden wędkarz z żoną - 3 wędki . -Sobota po południu ...- wyholowanych 16 karpików, 1 lin , 4 leszcze ... - Następnego dnia 31 karpi , 6 leszczy ..... A obok kilkunastu wędkarzy bez brania ... - I dzieci wołające do mam ,że nie chcą jeszcze iść , bo pan zaraz wyciągnie następną rybkę ... Niemożliwe... ???.Możliwe... - Ten pan co dwa dni przyjeżdżał i w nocy nęcił jedno miejsce - jeden "dziwny" atraktor - zapomniany koper włoski ... ;) - Przez dwa tygodnie .... Także "jałowe" mogą być tylko nasze umiejętności ...  (2013/07/10 08:35)

bolekr


"W UK łowi się dla przyjemności a u nas dla pozyskania mięsa."





Bardzo dobrze powiedziane...


(2013/07/10 08:59)

qbe12


ja zamiast mielonki zakladam kostke krakowskiej pieprzowej ktora zakladam na wlos (nieco twardsza niz mielonka i nie spada), marynuje ja wczesniej pare godzin w chilli albo curry, efekty zadowalajace. Mielonke mozesz obsmazyc wtedy jest twardsza i nie spadnie z wlosa, przez srodek krotka rurka plastikowa 1mm a dopiero przez to wlos.
jak mieszkasz w UK to sprawdz specialized hook baits S1 i S2 pop ups, robia rewolucje na rynku przynet, proces och wytworzenia 3 tygodnie, wczoraj odebralem testowe 2 pudelka.
pozdro (2013/07/10 09:38)