Haczyki na karpie i leszcze

/ 11 odpowiedzi
Poszukuję haczyków do łowienia karpi, leszczy, karasi czasami amurów na praktycznie wszystkie wszystkie przynęty białe i czerwone robaki, kukurydza itp. Jaki model wybrać?

Co sadzicie o tych:

http://www.wedkarski.com/haczyki-kotwiczki/5516-haczyki-iseama-ho-50188-owner.html
użytkownik131131

Każda z tych ryb wymaga innego haczyka.I dużo zależy od masy ryb jakich masz zamiar łowić powiem tyle im większa ryb tym większy haczyk a kolanka itp to już musisz sam dobierać.Na karasie i liny radziłbym ci hczyki kamastu 8 lub 6 a na karpie kamastu 4 lub 6 (2013/04/25 09:37)

bosnox

Waga ryb nie będzie raczej przekraczała 5 kg, będę na nie łowił to co znajdę na łowiskach prywatnych czyli te gatunki które wymieniłem i na praktycznie wszystkie przynety. Dlatego szukam możliwie uniwersalnych haczyków i czy te się sprawdzą? (2013/04/25 20:20)

Kristoph1

Ważne jest na co będziesz łowić, ale na stawy gdzie jest łatwizna z wyciągnięciem ryby na brzeg możesz śmiało takie kupić. (2013/04/25 20:54)

bosnox

A czy te haczyki sprawdzą się przy łowieniu na białe i czerwone robaki? (2013/04/28 12:14)

użytkownik145121

W jednym ze sklepów zoologicznych we Wrocławiu widziałem fajny haczyk - sprzedawca mówił , że jest uniwersalny ; sam na niego łowi od kilkunastu lat różne gatunki ryb -> poczynając od uklejki i kończąc na sumie . Cena jego w stosunku do jakości bardzo przyzwoita - sztuka kosztuje 20 groszy. (2013/04/28 12:23)

bosnox

Chodzi mi dokładnie o ten model (2013/04/28 14:05)

tripod

Te pokazane haczyki Iseama nie nadają się do białych i czerwonych robaków, ponieważ szybko je uśmiercą.
Poza tym, sklep pisze, że w ofercie mają "haczyki z kółkiem" - nie ma na świecie haczyków z kółkiem, natomiast są z oczkiem. Ja bym omijał sklep wykazujący się taką ignorancją. Nie będą w stanie niczego dobrego doradzić klientowi. Kupuj w sklepie, gdzie sprzedawca zna się na wędkowaniu.
Na kukurydzę polecam ci haczyk 60151NPG Carp Corn
Do łowienia leszczy na małe przynęty polecam ci haczyk 60151NPBLN Power Allround
Do feedera i metody włosowej, na karpia i duże leszcze (od 3 kg) polecam 10657NPBLN Carp Power
Małe karasie, płocie na białe robaki polecam haczyk 224 Crystal
Duży leszcz, karaś 1 kg, mały amur (do 5 kg), mały karp (do 5 kg), lin każdej wielkości - polecam ci haczyk 31380 Crystal.
Łowienie większych ryb na spławik i przynętę duże czerwone, dendrobena, gnojaki itp. - polecam ci haczyk 496 Round.

pozdrawiam (2013/04/28 18:16)

bosnox

Czyli lepiej wybrać się osobiście do sklepu wędkarskiego? (2013/04/28 20:19)

bosnox

No dobra ale czy haczyk do zbrojenia białych i czerwonych zrobiony z cienkiego drutu wytrzyma hol 5kg karpia czy amura, bo raczej większych ryb nie będę łowił? (2013/04/28 20:26)

tripod

No dobra ale czy haczyk do zbrojenia białych i czerwonych zrobiony z cienkiego drutu wytrzyma hol 5kg karpia czy amura, bo raczej większych ryb nie będę łowił?

Jak juz pisałem:
Duży leszcz, karaś 1 kg, mały amur (do 5 kg), mały karp (do 5 kg), lin każdej wielkości - polecam ci haczyk 31380 Crystal.
Łowienie większych ryb na spławik i przynętę duże czerwone, dendrobena, gnojaki itp. - polecam ci haczyk 496 Round.

Spoko dasz radę, tylko odpowiednio złóż wędkę.
pozdrawiam (2013/07/12 08:06)