Zaloguj się do konta

Haczyki na karpia, leszcza oraz płoć?

utworzono: 2013/04/03 17:47
wisniak165

Witam. U mnie na razie śnieg i lód ale już niedługo ma przyjść wiosna więc powoli robię zakupy.

Tak jak w temacie. Jakie haczyki polecacie mi na karpia, leszcza oraz płoć? Chodzi mi o rozmiary i firmy. Chcę aby haczyki były sprawdzone i wytrzymałe.

Karpie do ok 5kg, głównie na kukurydzę, sporadycznie kulki.

W zeszłym sezonie próbowałem różnych haczyków, które kupowałem w sklepie wędkarskim. Niektóre z nich przy karpiu 2-3kg po prostu się prostowały.

Z góry dziękuję i pozdrawiam :)
[2013-04-03 17:47]

roman55

Witam. U mnie na razie śnieg i lód ale już niedługo ma przyjść wiosna więc powoli robię zakupy.

Tak jak w temacie. Jakie haczyki polecacie mi na karpia, leszcza oraz płoć? Chodzi mi o rozmiary i firmy. Chcę aby haczyki były sprawdzone i wytrzymałe.

W zeszłym sezonie próbowałem różnych haczyków, które kupowałem w sklepie wędkarskim. Niektóre z nich przy karpiu 2-3kg po prostu się prostowały.

Witam

Polecam haki na karpika których ja używam i uważam że są super obojętnie co weźmie czy to młodzieniec czy dwu cyfrówka na pewno wytrzyma.

Preferowane Karpiowe haczyki nie do rozgięcia firmy: Korda Kaptor Kurv Shank, Korda Wide Gape X , Anaconda Casien WS, Gamakatsu G-Carp A1 model Super Hook (czarne, zielone), Fox SSBP lub TB Super Strong 2XS

Haczyki na leszcza i inny drobiazg firmy: Ovner, Mustad

Pozdrawiam
[2013-04-03 21:56]

jezier

Na karpia tylko i wyłącznie te karpiowe, na leszcza leszczowe a na płocie płociowe, Nie kupuj innych bo nic nie złapiesz.
A tak na serio to każdy haczyk dobrej firmy się nada.
[2013-04-03 22:07]

tripod

Niektóre z nich przy karpiu 2-3kg po prostu się prostowały.

cześć, kolega Roman podał ci w poście wyżej I ligę haczyków karpiowych, możesz z nich korzystać. Jednak na karpia do 5 kg wystarczy haczyk gruntowy, znam i polecam ci haczyki Mustad. Oto dobre haczyki z serii Ultra Point - ze wzmocnionym grotem i dłużej zachowuje ostrość:Do feedera, bardzo mocny - haczyk 10650 Feeder Power ;Na karpia łowionego na kukurydzę - 60151 Carp Corn;Na karpia i inne silne ryby (amur, brzana) - 60331 Carp Power;Na leszcza bardzo mocny kuty haczyk w kolorze czarnego matu (maskujący), świetny do metod gruntowych - 10625 Carp Power;Na leszcza, karpia, brzanę, silnego karasia ok. 1 kg wagi itp. - 10015 Trout Power, z zadziorem na trzonku, do czerwonych robaków, dendrobeny.
Haczyki trzeba kupować u najlepszych firm i przeznaczone na odpowiedni gatunek ryby, przy użyciu określonej przynęty.Najtańsze haczyki to zawsze katastrofa na łowisku. Trzeba unikać ich jak ognia w lesie. [2013-04-04 07:41]

JKarp

CześćNa karpie nie należy obawiać się stosować mocnych haczyków najlepiej z oczkiem. Stosuj zestaw włosowy najprostszy oparty na źle bez węzła. Dlaczego mocne - bo nigdy nie masz pewności czy ten karp będzie miał kilo czy  dziesięć kilo.Śmieszne są opisy każdej firmy ( prawie każdej ), że do kukurydzy ma być  żółty a znowu na karpia i inne silne ryby maskujący matowy - przecież sami sobie przeczą w ten sposób.Te opisy to tylko marketing i nic poza tym. Czy ktoś kiedyś karpiowi powiedział że np do kukurydzy ma być hak żółty a do czerwonych ciemny lub czerwony? Jeśli łowisz z gruntu a nawet i na spławik stosuj tylko ciemne matowe haczyki. Firmy przedstawił Roman. Ja jeszcze dodałbym Carprusa i Gardnera.Do połowów na leszcza i płoć raczej cienkie, ciemne - np Gamakatsu 1810N.JK [2013-04-04 09:45]

tripod

Stosowanie haczyków w kolorze przynęty (np. żółty do kukurydzy, czerwony do ochotki, itd.) jedynie zwiększa szansę na złowienie ostrożnej ryby. Tyle i aż tyle.
Gdyby to była ściema, to łowcy wielkich karpi nie używaliby kolorowych haczyków (w tym - maskujących), nie używaliby kulek w rozmaitych kolorach, nie używaliby plecionek i przyponów w różnych kolorach itd. itp.
Ludzie łowią w najróżniejszych łowiskach, z krystaliczną i płytką wodą, w głębokiej i zmętniałej itd. W płytkiej i przezroczystej wodzie połyskliwy, metaliczny haczyk może odbijać światło (zajączki), wszyscy łowcy wielkich ryb twierdzą, że takie odbłyski zniechęcają wiele osobników do brania. Więc nie ma nic złego w tym, że dobre firmy oferują haczki nie odbijjące światła w takim stopniu by tworzyły "zajączki świetlne".
Nie ma powodu, aby krytykować wędkarzy używających takich haczyków. Tym bardziej, że cena "tych" haczyków jest równa cenie "normalnych" haczyków.

pozdrawiam
[2013-04-04 11:53]

Cześć
Ja używam haków  firm carp'r'us i bardzo je polecam są mocne bardzo ostre o czym sam się przekonałem wiążąc przypon oraz nie są pokryte teflonem.
Pozdrawiam Oskar (oskarkarp)

[2013-04-04 15:15]

JKarp

" Stosowanie haczyków w kolorze przynęty (np. żółty do kukurydzy, czerwony do ochotki, itd.) jedynie zwiększa szansę na złowienie ostrożnej ryby. Tyle i aż tyle. Gdyby to była ściema, to łowcy wielkich karpi nie używaliby kolorowych haczyków (w tym - maskujących), nie używaliby kulek w rozmaitych kolorach, nie używaliby plecionek i przyponów w różnych kolorach itd. itp. Ludzie łowią w najróżniejszych łowiskach, z krystaliczną i płytką wodą, w głębokiej i zmętniałej itd. W płytkiej i przezroczystej wodzie połyskliwy, metaliczny haczyk może odbijać światło (zajączki), wszyscy łowcy wielkich ryb twierdzą, że takie odbłyski zniechęcają wiele osobników do brania. Więc nie ma nic złego w tym, że dobre firmy oferują haczki nie odbijjące światła w takim stopniu by tworzyły "zajączki świetlne". Nie ma powodu, aby krytykować wędkarzy używających takich haczyków. Tym bardziej, że cena "tych" haczyków jest równa cenie "normalnych" haczyków.
pozdrawiam" Cześć Zawsze stosuję haczyki ciemne - to tyle aż i tylko tyle. Nie stosuję haczyków kolorowych bo do czerwonych kulek lub żółtych musiałbym stosować odpowiednio czerwone lub żółte haki.  Super maskujące zestawy są dla wędkarzy a nie dla ryb bo karpiowi nikt nigdy nie powiedział, że to coś to haczyk, a to drugie to np przypon, Żeby było ciekawiej kiedyś używałem i jeszcze mam plecionkę Cormorana w kolorze czerwonej cegły a karpie i tak brały. No nawet jestem skłonny się zgodzić, że kolor może zwiększać szanse na złowienie ryby. Tylko mnie przekonaj, że to działa np w nocy ;-) lub w dzień na piachu, w jasny słoneczny dzień żółty blikający haczyk ? Ja nie krytykuję wędkarzy - staram się tylko udowodnić, że żółty haczyk w nocy stosowany do kukurydzy jest jakby śmiesznym wymogiem firmy X czy Y :-), które to firmy piszą, że mają w swojej ofercie haczyki ciemne matowe na duże płochliwe ryby.Więc albo należy stosować haczyki kolorystycznie do przynęty ( czerwona kulka to czerwony haczyk ) lub stosować haczyki matowe na płochliwe ryby :-)JK [2013-04-04 16:22]

wisniak165

Dziękuję wszystkim :)

Mam jeszcze jedno pytanie. Jakie rozmiary haczyków na leszcza? Chodzi mi tutaj o leszcza niedużego, maks 1 kg.

Łowiłem w sierpniu i wrześniu bardzo dużo leszczy na haczyki 7 i 8, nie pamiętam firmy, wiem tylko że były takie ciemnoniebieskie. Łowiłem szczególnie na dendrobenę i białe robaczki. Sporo brań było pustych. Mogło to być spowodowane złym rozmiarem haczyka?
[2013-04-04 16:29]

tripod

Ja nie krytykuję wędkarzy - staram się tylko udowodnić, że żółty haczyk w nocy stosowany do kukurydzy jest jakby śmiesznym wymogiem firmy X czy Y :-), które to firmy piszą, że mają w swojej ofercie haczyki ciemne matowe na duże płochliwe ryby.

W takim razie najlepiej będzie, jeśli pogadasz z producentem filmów wędkarskich i poprowadzisz film na ten temat. W ten sposób zrobisz najbardziej przekonujący materiał i zarazem dotrzesz do największej liczby odbiorców.

Pozdrawiam
[2013-04-04 17:42]

JKarp

CześćJak dobrze pójdzie to we wrześniu :-)JK [2013-04-04 18:01]

tripod

Jeśli mogę prosić, to daj mi znać, gdy planowany film już będzie można obejrzeć. Powodzenia w realizacji!!
[2013-04-04 19:01]

bunio997

Popieram kolegę. Haczyki są bardzo ważne w łowieniu. I trzeba je dostosowywać do odpowiedniej ryby jaką chcesz złowić.

cześć, kolega Roman podał ci w poście wyżej I ligę haczyków karpiowych, możesz z nich korzystać. Jednak na karpia do 5 kg wystarczy haczyk gruntowy, znam i polecam ci haczyki Mustad. Oto dobre haczyki z serii Ultra Point - ze wzmocnionym grotem i dłużej zachowuje ostrość:Do feedera, bardzo mocny - haczyk 10650 Feeder Power ;Na karpia łowionego na kukurydzę - 60151 Carp Corn;Na karpia i inne silne ryby (amur, brzana) - 60331 Carp Power;Na leszcza bardzo mocny kuty haczyk w kolorze czarnego matu (maskujący), świetny do metod gruntowych - 10625 Carp Power;Na leszcza, karpia, brzanę, silnego karasia ok. 1 kg wagi itp. - 10015 Trout Power, z zadziorem na trzonku, do czerwonych robaków, dendrobeny.
Haczyki trzeba kupować u najlepszych firm i przeznaczone na odpowiedni gatunek ryby, przy użyciu określonej przynęty.Najtańsze haczyki to zawsze katastrofa na łowisku. Trzeba unikać ich jak ognia w lesie.

[2013-04-04 19:09]