Haczyki - metoda wyczynowa

/ 35 odpowiedzi
Zaopatrzyłem się w haczyki marki Kamatsu.
Cenowo i na pierwszy rzut oka myślę że mnie nie zawiodą lecz chciałbym poznać wasze opinie.
Mam je w rozmiarach 18, 20, 22 czy nie będą one za słabe?
Czy nie stępią się za szybko?
Ze względu na pogodę nie mam możliwości przetestowania ich, więc znalazłem inne sposoby takie jak społeczność wędkarska
Może polecacie jakieś lepsze?
Nie chciałbym wydawać pieniędzy bezsensownie...
Jędrula


Dobre haki ale po co Ci takie małe , kombinujesz jak koń pod górkę . Ledwo umiesz ten hak zawiązać a kupujesz jakieś mikroskopy . (2015/01/12 15:32)

Zielan


Drennan Fine Read, Red Roach i carbon match. (2015/01/12 16:01)

Bernard51


Może będzie łowił z pod lodu to dobre ale na grunt to jak piszesz Jędrula to mikroskopy.
Przy połowie uklejki stosuje 12-14 nr ale na wiosnę na ochotkę kiedyś zakładałem 18-22, dziś już się w to nie bawie. (2015/01/12 16:40)

u?ytkownik139006


Autor zaznaczył, że chodzi o wędkarstwo wyczynowe, więc nie rozumiem zdziwienia wielkością haków. (2015/01/12 17:20)

Bernard51


Autor zaznaczył, że chodzi o wędkarstwo wyczynowe, więc nie rozumiem zdziwienia wielkością haków.

Masz racje zasugerowałem się jego wpisem a nie tytułem postu. (2015/01/12 17:36)

patryk-kociemba


Zaopatrzyłem się w haczyki marki Kamatsu.
Cenowo i na pierwszy rzut oka myślę że mnie nie zawiodą lecz chciałbym poznać wasze opinie.
Mam je w rozmiarach 18, 20, 22 czy nie będą one za słabe?
Czy nie stępią się za szybko?
Ze względu na pogodę nie mam możliwości przetestowania ich, więc znalazłem inne sposoby takie jak społeczność wędkarska
Może polecacie jakieś lepsze?
Nie chciałbym wydawać pieniędzy bezsensownie...



 witaj,
 w tamtym roku stosowałem w zimie na tyczce te haki, ale nie przypasowały, ponieważ potrafiły się odginać na płotkach powyżej 20 cm.
Obecnie używam ownerów oraz colmiców, te ostatnie z grubszego drutu który nie poddaje się nawet w małych rozmiarach i siłowym holu.
pozdrawiam (2015/01/12 19:21)

Royu


Jest to mój pierwszy sezon z wędkarstwem WYCZYNOWYMSłyszałem że tej wielkości haczyki są odpowiednie lecz widzę że niektórzy twierdzą inaczej.Przetestuje i zobaczę a co do marki tych haczyków to wybierałem w ciemno, jestem początkujący i dopiero od niedawna zacząłem zwracać uwagę na jakość
Dzięki za opinie bardzo mi się przydała (patryk-kociemba) (2015/01/13 19:32)

Royu


Dobre haki ale po co Ci takie małe , kombinujesz jak koń pod górkę . Ledwo umiesz ten hak zawiązać a kupujesz jakieś mikroskopy .


nie wszyscy łowią od razu grube ryby np. metodą gruntowąte haczyki są na bata, do metody WYCZYNOWEJ (2015/01/13 19:34)

Jędrula


Dobre haki ale po co Ci takie małe , kombinujesz jak koń pod górkę . Ledwo umiesz ten hak zawiązać a kupujesz jakieś mikroskopy .


nie wszyscy łowią od razu grube ryby np. metodą gruntową
te haczyki są na bata, do metody WYCZYNOWEJ







Jakiej metody wyczynowej ? Co to według Ciebie jest metoda wyczynowa ?


(2015/01/13 19:39)

patryk-kociemba


Dobre haki ale po co Ci takie małe , kombinujesz jak koń pod górkę . Ledwo umiesz ten hak zawiązać a kupujesz jakieś mikroskopy .


Nie jestem może ekspertem, ale z tego co pamiętam to dobieramy haczyk do przynęty, a nie ryby na którą się nastawiamy.
Wybór wielkości haczyków kolegi jak najbardziej trafny, jak będzie łowić w wiosnę na pinkę lub ochotkę. (2015/01/13 20:13)

Jędrula


Dobre haki ale po co Ci takie małe , kombinujesz jak koń pod górkę . Ledwo umiesz ten hak zawiązać a kupujesz jakieś mikroskopy .


Nie jestem może ekspertem, ale z tego co pamiętam to dobieramy haczyk do przynęty, a nie ryby na którą się nastawiamy.
Wybór wielkości haczyków kolegi jak najbardziej trafny, jak będzie łowić w wiosnę na pinkę lub ochotkę.





Właśnie do tego zmierzałem , autor nie ma pojęcia do czego służą takie haki . Po drugie , dla niego taki mały haczyk to metoda już wyczynowa ! Jeszcze przed chwilą zakładał takie same watki -'' jaki przypon stosować'' a krzyczy o wyczynie . I kolejna rzecz , hak 0,22 nie jest wyłącznie na wiosnę pod ochotkę czy pinkę , tylko min pod delikatne brania w lecie , jesieni czy zimie z lodu ale niekoniecznie . Na zawiązanie takiego haka składa się wiele czynników , nie tylko zimna woda . A według mnie do ochotki będzie najtrafniejszy hak 0,14 bo stosuję mustada na cienkim drucie i wchodzi tam sześć ochotek . Owszem zastosuję mniejszy haczyk gdy ryby będą brały delikatnie , płocie będą próbować i wypluwać , wtedy można się pokusić o takie maleństwo ale nie jest to regułą , zestaw jaki haki trzeba dostosować do warunków ,przynęty jak i w końcu ryb .

(2015/01/13 20:34)

89krzysztof


Drennan Fine Read, Red Roach i carbon match.


Akurat dziś je oglądałem, świetnie wyglądają, ale osobiście zawiązać ich nie potrafiłbym. Szczególnie tylko malutkich rozmiarów. Ale do ochotki jak znalazł. (2015/01/13 20:34)

patryk-kociemba


Drennan Fine Read, Red Roach i carbon match.


Akurat dziś je oglądałem, świetnie wyglądają, ale osobiście zawiązać ich nie potrafiłbym. Szczególnie tylko malutkich rozmiarów. Ale do ochotki jak znalazł.



Masz rację są świetne choć jak dla mnie osobiście to za mały promień kolanka mają. (2015/01/13 20:50)

Royu


Dobre haki ale po co Ci takie małe , kombinujesz jak koń pod górkę . Ledwo umiesz ten hak zawiązać a kupujesz jakieś mikroskopy .


Nie jestem może ekspertem, ale z tego co pamiętam to dobieramy haczyk do przynęty, a nie ryby na którą się nastawiamy.
Wybór wielkości haczyków kolegi jak najbardziej trafny, jak będzie łowić w wiosnę na pinkę lub ochotkę.





Właśnie do tego zmierzałem , autor nie ma pojęcia do czego służą takie haki . Po drugie , dla niego taki mały haczyk to metoda już wyczynowa ! Jeszcze przed chwilą zakładał takie same watki -'' jaki przypon stosować'' a krzyczy o wyczynie . I kolejna rzecz , hak 0,22 nie jest wyłącznie na wiosnę pod ochotkę czy pinkę , tylko min pod delikatne brania w lecie , jesieni czy zimie z lodu ale niekoniecznie . Na zawiązanie takiego haka składa się wiele czynników , nie tylko zimna woda . A według mnie do ochotki będzie najtrafniejszy hak 0,14 bo stosuję mustada na cienkim drucie i wchodzi tam sześć ochotek . Owszem zastosuję mniejszy haczyk gdy ryby będą brały delikatnie , płocie będą próbować i wypluwać , wtedy można się pokusić o takie maleństwo ale nie jest to regułą , zestaw jaki haki trzeba dostosować do warunków ,przynęty jak i w końcu ryb .

Kolego jakbyś dobrze czytał to stworzyłem wątek na temat żyłek przyponowych (opinii) a nie jakich przyponów używać
Nie jestem zaawansowany w tej metodzie ale wydaje mi się że przy połowie na ochotkę/fifisa i przy żyłce 0.08 na przyponie (na małe płocie) nie ma sensu stosowania większych haczyków (2015/01/13 20:51)

Jędrula



Nie jestem zaawansowany w tej metodzie ale wydaje mi się że przy połowie na ochotkę/fifisa i przy żyłce 0.08 na przyponie (na małe płocie) nie ma sensu stosowania większych haczyków









Jest sens , ja łowię często małe płocie na haki 0,14 czy 0,12 i wchodzą bez problemu ,wszystko zależy od brań , warunków itp . Nie wiesz tego bo właśnie nie masz doświadczenia . Ale się niebawem dowiesz gdy ryba będzie brała ostro i te twoje haki 0,22 będziesz musiał wyrywać z ich żołądków . Niektórzy chcą dorównać wyczynowcom , chcą być bardziej wyczynowi niż zawodnicy , nic bardziej mylnego Kamil , najpierw naucz się normalnie łowić batem - pełnym zestawem .



(2015/01/13 21:05)

Royu


No właśnie w ostatnim sezonie próbowałem łowić na haki typu 12, 14 ale nie miałem zadowalających osiągnięć. Gdzieś wyczytałem że stosuje sie haczyki typu 22,20,18 i chce je przetestować na łowisku gdzie najczęściej łowie.
Próbowałem wiele razy na ochotke ale nie zdawały egzaminu na tych haczykach (stąd moja zmiana na mniejsze)
Mam jeszcze taki dylemat, jakiego koloru haczyki wybierać?
Mam srebrne i czerwone, do czego je sie dobiera?
od czego to zależy? (2015/01/13 21:17)

patryk-kociemba


No właśnie w ostatnim sezonie próbowałem łowić na haki typu 12, 14 ale nie miałem zadowalających osiągnięć. Gdzieś wyczytałem że stosuje sie haczyki typu 22,20,18 i chce je przetestować na łowisku gdzie najczęściej łowie.
Próbowałem wiele razy na ochotke ale nie zdawały egzaminu na tych haczykach (stąd moja zmiana na mniejsze)
Mam jeszcze taki dylemat, jakiego koloru haczyki wybierać?
Mam srebrne i czerwone, do czego je sie dobiera?
od czego to zależy?

Z tego co wiem to czerwone haki są do ochotki - tak chyba się przyjęło, ponieważ cieniutkie haczyki także innych kolorów zdawały egzamin. (2015/01/13 21:28)

Jędrula


Kolor haka nie ma znaczenia , oczywiście chodzi taka obiegowa opinia , że kolor haka dobiera się do koloru przynęty ( wszystkie małe , czerwone haki w sklepach są ochrzczone ''ochotkowe '' ) ale to nieprawda . (2015/01/13 21:32)

jackotis


Praktycznie cały poprzedni sezon do bata stosowałem czerwone Ownery w rozmiarze 18 - 20. Jak dla mnie spisywały się nieźle, nie zawodziły przy połowie małych płoci jak i większych leszczy. Przystępna cena, a kolor ... mnie odpowiada właśnie czerwony. (2015/01/13 23:03)

misiu86


przede wszystkim musi być ostry. 22 to już magia pod zawody. owner też mi ekstra pasuje ale bardzo szybko się tępi. max 1h przy dobrym braniu (2015/01/14 02:01)

mikolaj37


Ciekawe rozważania-gość nie napisał do czego te haki,do jakiej metody,jakich ryb, a bez tego trudno oceniać czy się nadają,czy są za małe czy za duże itp.Niemniej jednak widzę że niektórzy potrafią podejść do tematu bardzo rzeczową i bez tych informacji udzielać rad. Gratuluję wiedzy.Ja uważam że na żywca na szczupaka za małe,a na ukleje za duże.Myślę też że nie da się na nie założyć rosówki ani fileta.Na pojedynczą ochotkę też chyba się nie nadadzą.Sam nie wiem co poradzić.Pozdrawiam. (2015/01/14 09:23)

patryk-kociemba


Ciekawe rozważania-gość nie napisał do czego te haki,do jakiej metody,jakich ryb, a bez tego trudno oceniać czy się nadają,czy są za małe czy za duże itp.Niemniej jednak widzę że niektórzy potrafią podejść do tematu bardzo rzeczową i bez tych informacji udzielać rad. Gratuluję wiedzy.Ja uważam że na żywca na szczupaka za małe,a na ukleje za duże.Myślę też że nie da się na nie założyć rosówki ani fileta.Na pojedynczą ochotkę też chyba się nie nadadzą.Sam nie wiem co poradzić.Pozdrawiam.


Kolega pytał o opinie na temat tych haków, podał konkretnego producenta i rozmiar, co on będzie prubował na to nadziać to jego brocha. Bazując na doświadczeniach wielu z nas może wniskować do czego chce je użyć i dlatego takie rzeczowe odpowiedzi.

A swoją drogą na jakie wielkości haczyków łowisz kolego ukleje skoro rozmiar 20,22 są za duże?? 

(2015/01/14 11:01)

mikolaj37


Powiem szczerze że nawet nie zastanawiałem się na co łowię ukleje i pewnie na tą rybę będą dobre.Nie znam tych haków ja głównie używam milo czasem colmików.Chciałem tylko powiedzieć że żeby powiedzieć czy są to dobre haki trzeba powiedzieć do czego dobre.Bo przecież inne są potrzebne do bata,inne do feedera inne do bolonki.Pewnie że można uprościć i uznać że te haczyki są dobrze wykonane itp. ale tu chyba chodzi czy są przydatne nam do naszego wędkarstwa.To tak jakbym powiedział komuś że shimano stradic 3000 to bardzo dobry kołowrotrek nie wiedząc że gość szuka kręcioła na dorsze na Bałtyk.Moja porada była by mało wnosząca,ale przepraszam może nie mam racji. (2015/01/14 17:38)

kafarszczak


dobre haki robi drennan np red roach, oraz gamakatsu. Japońskie haki. (2015/01/14 18:00)

Bernard51


Od jesieni 80-tego roku łowię na Mustady, jakoś nie szukam innych, bo w tych hakach jest taki wybór jak i jakość że po co konbinować jak koń pod górę bo coś jest nowszego na rynku i po przez reklamę stało się popularne (modne). (2015/01/15 21:02)