Zaloguj się do konta

Haczyki do feedera tzw. samozacinające

utworzono: 2012/02/18 15:45
bednar14

Sprawdziły się wam tego typu haczyki? Używaliście je do feederka? Niedługo zacznie się wiosna, leszcz zacznie intensywniej żerować a ja rozpocznę wiązanie przyponów na ten sezon i choć na feedery łowię od 7 lat to nigdy nie miałem okazji przetestować tego typu haczyków. Pewnie w tym roku w końcu je przetestuje ale jak takich używaliście lub używacie to proszę wyraźcie swoją opinię. Do tej pory do metody gruntowej używałem owner chinta które mają troszkę podobny kształt i dobrze się spisywały a więc wydaje mi się że tzw. haki samozacinające to dobre haczyki. Choć pewien wędkarz powiedział mi że ich używa ale rybka z tego typu haczyka lubi się wypiąć. Jakie jest wasze zdanie?
[2012-02-18 15:45]

matigol

Kup sobie OWNERA seria PINN HOOK 12 kub 14 ,są to haczyki z oczkiem,przy wiązaniu użyj wiązania typu węzeł bez węzła,będziesz zadowolony.Pozdrawiam
[2012-02-18 15:57]

ryukon1975

Używałem dokładnie tych z fotki LS-1810G.
Niestety raz nieopatrznie zapędziłem się z nimi na miejscówkę brzanową.
Trzy brania,jedna brzana i dwa proste haki.:(
Teraz używam modele Gamakatsu 3510 i 3310,te się nie prostują.:)
Ogólnie haki jak wszystkie inne dobre haki,co ma oznaczyć w ich nazwie ten przymiotnik "samozacinające" nie mam zielonego pojęcia.
Dodam że na innych rybach słabszych i mniejszych ten model 1810 sprawdzał się bardzo dobrze.
[2012-02-18 16:01]

Waldi Fish

Używałem podobne haczyki Gamakatsu. Termin "haczyki samozacinające" jest nieco mylący, bo sugeruje, że ten haczyk sam zacina rybą jak widzi, że wzięła, że użyję personifikacji. Na dobrą sprawę każdy ostry haczyk można uznać jako samozacinający, bo jak ryba pociągnie to może się zaciąć sama. Polecam więc pilniczek do ostrzenia haczyków, co sprawi że wszystkie posiadane haczyki będą samozacinające podobnie jak ciężarki i spławiki samozacinające, pod warunkiem, że ryba pociągnie. Pozdrawiam życząc miłego samozacinania, bo ja to wolę sam zacinać.
[2012-02-18 16:01]

co ma oznaczyć w ich nazwie ten przymiotnik "samozacinające" nie mam zielonego pojęcia.

Haki samozacinające charakteryzują się krótkim trzonkiem , szerokim łukiem kolankowym ,grotem skierowanym do "środka"haka oraz z lekko skręconym grotem haka w bok.

[2012-02-18 16:23]

ryukon1975

co ma oznaczyć w ich nazwie ten przymiotnik "samozacinające" nie mam zielonego pojęcia.

Haki samozacinające charakteryzują się krótkim trzonkiem , szerokim łukiem kolankowym ,grotem skierowanym do "środka"haka oraz z lekko skręconym grotem haka w bok.

To wiem.:)
Jednak co to ma wspólnego z samozacinaniem się ryby?
Powinni je nazwać "skrzywione" :) czy coś w tym stylu,a tak to tylko wprowadzają w błąd początkujących bo mogą oni myśleć że ryba im się sama zatnie jak go użyją.
Używam takich haków do feedera ale rzadko branie jest tak agresywne że ryba mi się sama zacina,a jak to branie już takie jest to zatnie się ona na każdy inny hak nie tylko samozacinający.:)
[2012-02-18 16:37]

bednar14

Kup sobie OWNERA seria PINN HOOK 12 kub 14 ,są to haczyki z oczkiem,przy wiązaniu użyj wiązania typu węzeł bez węzła,będziesz zadowolony.Pozdrawiam

Z oczkiem to ja używałem jak mały byłem od czasu jak nauczyłem się wiązać haczyki z łopatką to tylko takie wiąże nawet większy wybór jest. W tej chwili z oczkiem używam tylko do włosa.
[2012-02-18 16:48]

bednar14

Teraz używam modele Gamakatsu 3510 i 3310,te się nie prostują.:)

Kształtem przypominają te ze zdjęcia ale widać że wykonane są z mocniejszego drutu. Wierze ci że je przetestowałeś i dlatego przy okazji takie sobie kupie. Jak brzane wytrzymały to z dużym leszczem czy linem też sobie poradzą. Dzięki za pomoc.
[2012-02-18 16:52]

bednar14

Używałem podobne haczyki Gamakatsu. Termin "haczyki samozacinające" jest nieco mylący, bo sugeruje, że ten haczyk sam zacina rybą jak widzi, że wzięła, że użyję personifikacji. Na dobrą sprawę każdy ostry haczyk można uznać jako samozacinający, bo jak ryba pociągnie to może się zaciąć sama. Polecam więc pilniczek do ostrzenia haczyków, co sprawi że wszystkie posiadane haczyki będą samozacinające podobnie jak ciężarki i spławiki samozacinające, pod warunkiem, że ryba pociągnie. Pozdrawiam życząc miłego samozacinania, bo ja to wolę sam zacinać.

No rzeczywiście ten termin samozacinające jest nieco mylący. Ale prawda jest taka że np. feedera również możemy nazwać tym terminem. W czasie brania gdy ryba odpływa z przynętą szczytówka wygina się a gdy ryba zawróci lub wypluję haczyk z przynętą szczytówka odbije i sama zatnie rybę. A te haczyki możliwe że jeszcze o kilka % zapewnią dobre zacięcie. Po krótkich przemyśleniach ja to właśnie tak zrozumiałem. Tata nawet mówił mi ze gdy wprowadzono feedery z drgającą szczytówką było wielu przeciwników tej metody nazywali ją samołówką co było dla niektórych sprzeczne. A co do tego pilniczka to może to i dobry sposób ale nie wiem czy się opłaca jak za paczkę gamakatsu w której jest 25 sztuk zapłacę 10-15 zł.
[2012-02-18 17:03]

DelTor0

To wiem.:)
Jednak co to ma wspólnego z samozacinaniem się ryby?
Powinni je nazwać "skrzywione" :) czy coś w tym stylu,a tak to tylko wprowadzają w błąd początkujących bo mogą oni myśleć że ryba im się sama zatnie jak go użyją.
Używam takich haków do feedera ale rzadko branie jest tak agresywne że ryba mi się sama zacina,a jak to branie już takie jest to zatnie się ona na każdy inny hak nie tylko samozacinający.:)

Angole tak leszcze lowia, koszyczek jest zblokowany z dwoch stron i przesuwa sie na odcinku ok 10-30cm, przypon 15-30cm. Jak leszcz bierze i zaczyna odplywac to podnosi koszyczek/ciezarek, i ksztalt takiego haczyka powoduje samozaciecie leszcza. Wszystko jest swietnie pokazana na filmie: Underwater Coarse Angling vol 1 Feeder Fishing

[2012-02-18 17:03]

Hefeed ale "samozacinające" lepiej brzmi,po prostu chwyt marketingowy. [2012-02-18 17:06]

ryukon1975

Hefeed ale "samozacinające" lepiej brzmi,po prostu chwyt marketingowy.

Brzmi rzeczywiście marketingowo.
[2012-02-18 17:09]

DelTor0

Hefeed ale "samozacinające" lepiej brzmi,po prostu chwyt marketingowy.

Dzialaja tylko trzeba wiedziec jak zestaw zmontowac :)

[2012-02-18 17:21]

ryukon1975

Ja jednak wolę łowić tak jak łowię, nie kombinując żadnych samołówek.
Że można je robić nawet bez haków samozacinających to wiadomo wystarczy popatrzeć na starszych "wędkarzy" i ich metody sprzed 40 lat.:)
[2012-02-18 17:38]

DelTor0

Ja jednak wolę łowić tak jak łowię, nie kombinując żadnych samołówek.
Że można je robić nawet bez haków samozacinających to wiadomo wystarczy popatrzeć na starszych "wędkarzy" i ich metody sprzed 40 lat.:)

Pewnie, bo duzo frajdy sie traci :) Zreszta te haki powinny sie nazywac haki leszczowe a nie samozacinajace, bo produkowane sa z mysla wlasnie o leszczach. Ploc, brzana itd mialy by juz problem z samozacieciem. 

Nie trzeba szukac starszych wedkarzy, wiekszosc karpiarzy stosuje zestawy samozacinajace :)

[2012-02-18 17:44]

ryukon1975

Wiem,ale nie wolno tego mówić bo się obrażą jak powiem że łowią śpiąc.:)
[2012-02-18 17:50]

DelTor0

Wiem,ale nie wolno tego mówić bo się obrażą jak powiem że łowią śpiąc.:)

hehehe, juz nic nie mowie :) 

[2012-02-18 17:55]

bad company

Używałem , po pierwszym " przyłowie " w postaci znośnego klenia który  wyprostował hak . Nie chce mieć z nimi nic wspólnego ... 
[2012-02-18 18:08]

Nie trzeba szukac starszych wedkarzy, wiekszosc karpiarzy stosuje zestawy samozacinajace :)

Zestaw "samozacinający" sam nie zacina ,on tylko ułatwia zacięcie.Jeśli ktoś sie na czymś nie zna niech lepiej w ogóle sie nie odzywa zamiast sie ośmieszać. [2012-02-18 18:08]

DelTor0

Zestaw "samozacinający" sam nie zacina ,on tylko ułatwia zacięcie.Jeśli ktoś sie na czymś nie zna niech lepiej w ogóle sie nie odzywa zamiast sie ośmieszać.

Jak napisalem wszesniej, polecam: Underwater Coarse Angling vol 1 Feeder Fishing, obejzyj i wtedy mozesz powiedziec czy sie nie znam i sie ze mnie ponabijac i poszydzic, pzd :)

[2012-02-18 18:16]

Panowie wędkarze teraz coraz bardziej popularne i na wielu zawodach są dozwolone tylko haczyki bezadziorowe lub z mikro zadziorem by jak najmniej kaleczyć ryby a takie ,,samozacinajace'' dla kogo, w jakim celu są? [2012-02-18 22:18]

SZREK666

Do Jarek11 !!!!
Chyba nigdy nie łowiłeś karpi na kulki i dla tego uważasz że ktoś się nie zna i nie powinien się wypowiadać i ośmieszać. Osobiście zawsze łowię na sztywno "tzw zestaw samozacinający"
i szczerze ci powiem że nie muszę zacinać ryby tylko po wygramoleniu się z namiotu podnoszę kija i holuję rybkę, nie rzadko ryba odpływa kilkadziesiąt metrów od miejsca brania. To jak nazwiesz taki zestaw???
[2012-02-18 22:58]

Do Jarek11 !!!!
Chyba nigdy nie łowiłeś karpi na kulki i dla tego uważasz że ktoś się nie zna i nie powinien się wypowiadać i ośmieszać. Osobiście zawsze łowię na sztywno "tzw zestaw samozacinający"
i szczerze ci powiem że nie muszę zacinać ryby tylko po wygramoleniu się z namiotu podnoszę kija i holuję rybkę, nie rzadko ryba odpływa kilkadziesiąt metrów od miejsca brania. To jak nazwiesz taki zestaw???

pfffffffffffffffffffffffffff 

kolejny klon [2012-02-18 23:07]

Bernard51

TEZ tak stosuje nie zacinam same sie zacinaja leze chodze nie musze siedziec przy wedce daje max chwile jak jedzie z wolnej szpuli i podnosze kij o holuje. To jest zestaw samo zacinajacy tak to nazywamy miedzy soba przy metodzie wlosowej chociaz ja na kulki nie lowie??lecz inne przynety
[2012-02-18 23:12]

DelTor0

Jarek11, ja nie lowie karpi. Ale wiem ze zestaw samozacinajacy jest skuteczny na leszcze czy karpie. I wiem ze wiele osob tak lowi. Poszukaj nawet w necie i zobaczysz ze jest wiele filmikow ze slawnymi wekarzami z Anglii, Francji czy Polski ktorzy tak lowia (nawet podwodne zdjecia masz pokazane) 

A Ty nawet jakbys mial racje z tym zestawem samozacinajacym, to chyba powinienes najpierw wyjasnic dlaczego taki zestaw nie moglby dzialac? A nie odrazu nabijac sie i szydzic z innych osob. Ktos inny Tobie odpowiedzial - to klon, nastepna osoba tez pewnie klon i 10 ktora tak lowi to pewnie tez klon bedzie?

Siedzenie po drugiej stronie monitora nie zwalnia z kultury osobistej. A prawdziwy facet potrafi przyznac sie do bledu.

Pozdrawiam :)

[2012-02-18 23:48]

bednar14

Zestaw "samozacinający" sam nie zacina ,on tylko ułatwia zacięcie.Jeśli ktoś sie na czymś nie zna niech lepiej w ogóle sie nie odzywa zamiast sie ośmieszać.

Może i ułatwia ale bardzo żadko się zdarza żeby karp się nie zaciął.

https://www.youtube.com/watch?v=E56lkwj2xH0

http://www.carppassion.eu/?x7l5lxh3xpl5h+h3+ll5h+h3l6l3xpxkxyxc+l333xk+xpx+xklxlxlkx3lxlklxxlxkxcl5x+x6xcx6lxxkllxkx+x3xxl5l+xxl5lxlklxx+

http://wedkarstwo.w.interia.pl/zestawy.html

https://www.youtube.com/watch?v=P1yQa_k2YPE

[2012-02-19 09:28]