haczyk żyłka - a żyłka przyponowa

/ 9 odpowiedzi
Czy warto stosowac zwykla zylke na przypon?Czy lepiej kupowac zylke przyponową?Bo wiadamo jak sie kupi 150m zylki normalnej to sie lepiej wyjdzie...
withanight88

oO o jakich kwotach my mowimy :) 3 złote wystarczy na zawiazanie piecdziesieciu 50 cm przyponów czy to sa az takie wielkie koszty?:) (2009/08/18 21:20)

użytkownik15969

Zyłki przyponowe mają inne właściwości niż zwykłe,i po to je wymyślono aby je stosować.Poza tym kwoty śmieszne ;) (2009/08/18 23:42)

użytkownik22572

Żyłka przyponowa to ta sama żyłka tylko że zazwyczaj o mniejszej średnicy i konfekcjonowana na mniejszych szpulach. Jeśli łowisz na główną 0,16 a masz 100 m 0,14 to nie ma sensu żebyś osobno kupował 25 m 0,14. Po prostu zrób przypon z tego co masz. Przypon wiąże się po to by po pierwsze przy haku była cienka (mniej widoczna dla ryb) żyłka a po drugie żeby w razie zaczepu stracić hak a nie cały zestaw z ołowiem (szkodliwym dla środowiska) i spławikiem. Po takim zerwaniu zakładasz w minutę nowy przypon a jak ci pęknie zestaw w odległości kilku metrów od haka to wiążesz wszystko od nowa i 10 minut łowienia uciekło na wiązanie zestawu, wyważanie spławika itp.
Przy okazji nie kupuj za dużo żyłek na zapas, gdyż czas działa niekorzystnie na ich wytrzymałość. Nie przechowuj żyłek w miescach nasłonecznionych bo słońce jeszcze bardziej je osłabi. I przede wszystkim nie kupuj żyłek na bazarach, gdyż ceny mają już sklepowe, żyłki niewiadomo skąd (częste podróbki byle taniej kupić drożej sprzedać) i przede wszystkim leżą na słońcu, które bardzo je osłabia. Osobiście nie widziałem jeszcze sklepu wędkarskiego , który miałby szpule z żyłkami na wystawach okiennych. (2009/08/19 07:54)

luzaak

ja generalnie nie wiąże przyponów jeśli łowię metodą spławikową mam żyłkę 0.2 i do tego wiąże haczyk i starczy , zaś na grunt zawsze zakładam przyponik, tak szczerze wagler to troche glupi temat wymysliles z tym ze sie lepiej wyjdzie bo wątpie że zuzyjesz 150 metrow zylki na wiazanie przyponow a sezonowana na szpulce wkoncu ulega procesowi starzenia sie. Pozdro (2009/08/19 08:32)

WagleR

Fakt thx a co to jest przypon to ja wiem xD... (2009/08/19 12:26)

qualcuno

moim zdaniem nalezy uzywac tylko dobrych zylek przyponowych np. GTM niz zalowac ze ryba sie zerwala z lipnej za 5zl przyponowki (2009/08/19 17:08)

withanight88

na jakim swiecie zyjesz placisz za firme a nie za jakosc... a poza tym jak umiesz holować to na przyponie za 3 złote wyciagniesz to samo co na tym za 15 (2009/08/20 21:46)

jerzy33

Nie do końca się z Tobą zgadzam, qualcuno. Możesz kupić zareklamowaną przez Ciebie GTM która leżała w hurtowni 3 lata, i co? A jak już reklamujemy to TARANTULA kosztuje właśnie 5 zł i w/g mnie jest ok. (2009/08/20 22:15)