Haczyk zamiast mormyszki

/ 10 odpowiedzi
Witam kolegów po kiju!Niedługo będę łowił z pod lodu pierwszy raz i nie wiem co założyć na haczyk ponieważ chciałbym najpierw wypróbować łowienie bez mormyszki ---> co założyć oprócz ochotki ???
89krzysztof

Kolego, jeśli dasz sam haczyk to po pierwsze zanim spadnie na dno czy w okolice dna, to lód się roztopi, a dwa sam haczyk w wodzie nie układa się tak jak mormyszka, przez co będziesz miał mały procent skutecznych zacięć.
A na mormyszkę ochotka, ewentualnie czerwony bądź biały, ale ochotka jest najlepsza. (2013/01/10 12:04)

jacenty75

Jeżeli parę centymetrów nad haczykiem umieścisz śrucinę to z powodzeniem możesz łapać - zarówno pracując przynętą jak i swobodnie kładąc ją na dno (wędka oczywiście z kiwokiem)  (2013/01/10 12:14)

RuchPalikota2

Jeżeli parę centymetrów nad haczykiem umieścisz śrucinę to z powodzeniem możesz łapać - zarówno pracując przynętą jak i swobodnie kładąc ją na dno (wędka oczywiście z kiwokiem) 

Dzięki ;) (2013/01/11 12:22)

anton01

Można łowić na taki zestaw z powodzeniem , mały haczyk 14 nie błyszczący (ja używam firmy gamakatsu są szare) mała śrucina ołowiana , cienka żyłka , kiwok , wędka. Stosuje ten zestaw u siebie gdyż jest dużo zaczepów o ziele , zbiornik jest dość płytki. Niektórych brań możesz nie zauważyć ( będą delikatne ) , na przynętę używam ochotki . (2013/02/09 22:15)

Tomasz1972

ta metoda połowu nazywana jest metodą kołobrzeską. ;) (2014/02/18 07:04)

Kristoph1

ta metoda połowu nazywana jest metodą kołobrzeską. ;)

Pierwszy raz słyszę taką nazwę, ja znam ją pod nazwą: misz - masz. (2014/02/18 08:16)

adamoso123

Ja normalnie zakładam spławik 1g lub mniejszy. Są takie specjalne do łowienia pod lodem i łowię normalnie jak na spławik. Na haczyku ochotka i można łowić. (2014/09/15 15:16)

89krzysztof

Ja normalnie zakładam spławik 1g lub mniejszy. Są takie specjalne do łowienia pod lodem i łowię normalnie jak na spławik. Na haczyku ochotka i można łowić.

Łowienie na spławik, a łowienie na mormyszkę to dwie różne sprawy. (2014/09/15 15:35)

Artur z Ketrzyna

Ja normalnie zakładam spławik 1g lub mniejszy. Są takie specjalne do łowienia pod lodem i łowię normalnie jak na spławik. Na haczyku ochotka i można łowić.

Łowienie na spławik, a łowienie na mormyszkę to dwie różne sprawy.

Oki tylko że kolega nie używa mormyszki a zwykłego haczyka...
To jak wykluczył/zamienił mormyszkę. To i kiwok na spławik tez się da.

No i jeśli kolegę nie stać kupować mormyszek (bo zrywa), to morze sam sobie z cyny zrobić przy pomocy lutownicy i ewentualnie jakiejs prostej formy. Z ołowiu też sam odleje... (2014/09/15 22:14)

Zuczki Podlodowe

Można tez łowić na przynęty imitujące wodne żyjątka np. czorty, żuczki podlodwe itd. Łowi się nimi jak mormyszką i nie potrzeba robaka :) Zestaw jak do mormyszki (cienka żyłka, kiwok itd.) (2014/10/20 16:17)