Zaloguj się do konta

Haczyk na pinki do feedera

utworzono: 2015/05/02 18:25
dobrywedkarz

Witam! Za niedługo rozpocznie się moja pierwsza wyprawa feederowa w tym roku. . Będę łowił na Odrze. Jakie dodatku do zanęty do koszyczka zamierzam użyć pinek. Zamierzam je również użyć jako przynętę. Moje pytanie dotyczy rozmiaru haczyka i grubości żyłki przyponowej. Zamierzam użyć haczyków Owner Chinta 50340 w rozmiarze 12. Są to haczyki z szerokim łukiem kolankowym więc myślę że spokojnie zmieści 3 pinki. Jako żyłkę przyponową chciałbym użyć takiej w rozmiarze 0.12 mm. Czy będzie to dobre rozwiązanie? Czy taki zestaw wyciągnie leszcza ok 2 kg? Dodam,że mogę się spodziewać wielu gatunków ryb lecz będą to głównie leszcze, płocie, świnki , krąpie. Moje kolejne pytanie dotyczy gramatury koszyczków zanętowych. Zamierzam zarzucać gdzieś na 50-60 m. Jaka gramatura będzie odpowiednia? 60-80 g będzie git ? Dodam, że będę łowił na nieco szybszym nurcie.  [2015-05-02 18:25]

tojaartek

Witam. Pewnie sie spodziewasz zero-jedynkowych odpowiedzi. Niestety chyba tak nie bedzie. Rzeka zyje, dzisiaj wystarczy koszyk 30g a nastepnego dnia poziom podniesie sie raptem o kilka centymetrow i w tym samym miejscu nie utrzymasz 80siatki. Wszystko trzeba dostosowac do aktualnych warunkow. Nie ma zlotych środków. Pamietaj by przypon byl dłuższy niz na wode stojaca. Jak najmniej zylki w wodzie, nie bedzie tak sciagac. Co do haczyka. To tez bywa różnie. Raz pinka jest mniejsza innym razem wieksza. Wszystkiego sie nauczysz. Próbuj . I nie zrażaj sie . Czasem zwyczajnie nie biorą. Pozdrawiam. [2015-05-02 19:23]

notaki

na dwunastke o szerokim łuku spokojnie wchodzą trzy mady.
Pinki wejdą cztery na bank ( choć dwunastka dwunastce też nie równa )
[2015-05-02 19:29]

Witam . Łowię na Odrze 15 km . od Kędzierzyna w kierunku Raciborza . Dwa dni temu na gnojaka ,,przylowiła się brzana '' - przypon o,12 raczej by nie wytrzymał , dzisiaj na robaki nic , a na mały haczyk i jedno ziarno kukurydzy kilka kleni , takich średnich  . Ja najczęściej do feedera nawet do małych haków stosuję przypony plecionkowe bo ta nasza rzeka jest nieprzewidywalna . [2015-05-02 19:51]

notaki

Łowiąc na grunt nie stosuję przyponów cieńszych niż 0,18 dobrej firmy. To nie bolonka czy bat, by stosowac pajęcze przypony
[2015-05-02 20:31]