Haczyk i boczny trok na jezioro

/ 4 odpowiedzi
Witam jestem poczatkujacym wedkarzem i mam pare pytan.
Na jeziorku gdzie wedkuje sa takie ryby: ploc,lin,leszcz,okon,szczupak

Zamowilem sobie pare rzeczy z neta miedzy innymi: haczyk 10 na boczny trok i 8 zwykla.

Powiedzcie mi co to znaczy boczny trok bo nie wiedzialem ze takie cos zamawiam a teraz sie dowiaduje ze to na spinning tylko i ze nie bede mogl lowic na splawik.

Wedkuje na splawik i slyszalem ze nr 6 bedzie za duzy jak na te ryby co tam plywaja. Napiszcie mi na co zlapac wieksza sztuke tak okolo 0,5 0,8 kg bo nigdy takich ryb duzych nie lapalem. Tak wiem ze mianem "duzych" ich nazwac nie mozna ale jak dla poczatkujacego wedkarza to naprawde frajda zlapac takie cos.

Jaka przynete? Uzywalem bialych robaczkow i czerwonego robaka.

Przepraszam za klopot ale sa to podstawy ktorych nie moge tutaj znalezc.
Z forum dowiedzialem sie tylko ze tego haczyka na boczny uzywac nie moge.

Czy te haczyki sprawdza sie? Czy mozna ich uzywac? Czy 4g na jezioro to wystarczajacy splawik?
Dziekuje i pozdrawiam!

Ps. Czy jezeli zaloze wiekszy stoper to cos sie moze stac? Poniewaz pasuje mi M a posiadam L. Dzięki!
TheJust


Większe stopery mogą nie przechodzić przez szczytową przelotke w odległościówce,
lecz zakładam, że nie posiadasz odległościówki. Haczyk nr. 6 to spory hak. Zakładam, że będziesz łapać białoryb (płoć,lin,leszcz) więc poleciłbym Ci haczyki nr 12-16. Spławik 4g to za dużo jak na takie ryby, na twoim miejscu brałbym coś kolo 1 gram maksimum 1.5 grama.
Nie ma czegoś takiego jak "haczyki na boczny trok", boczny trok to coś w tym stylu:
http://www.rybobranie.pl/pliki/encyklopedia/247/boczny_trok_3.jpg jest to bardziej zestaw pod okonia (drapieżnika) lecz białorybu coraz więcej się tak łapie. Wracając do wcześniej, do bocznego troku aby przebić małego twisterka używa się zwykłych haczyków, prócz tego na boczny trok potrzebny jest ciężarek (oliwka,wałek) oraz twister.
Masz więcej pytań to pisz ;) (2013/06/01 16:58)

u?ytkownik86032


a


Mogłeś się powstrzymać przed napisaniem tego ważnego postu ! (2013/06/01 21:28)

u?ytkownik123415


Bat (wedka bez kolowrotka) czy bolonka badz odleglosciowka (wedka z kolowrotkiem)


Haczyki ja bym zastosował od 18 do 14 zarowno do bata jak i reszty metod

Co do splawika nieprawda jest ze 4g za duzo. Jesli lowisz odleglosciowka badz bolonka ja zastosowal bym splawik od 2,5g do nawet 8g. Przy bacie stosuje od 0,6g do 1,5g. (2013/06/01 23:53)