Zaloguj się do konta

Haczyk G-Carp Gamakatsu

utworzono: 2011/03/30 09:44
wojtas1974

Witam.

Panowie czy do tak wyprofilowanego haka stosuje się na oczku ten zagięty kawałek rurki termokurczliwej wygiętej aby było łatwiejsze zacięcie się ryby ? Czy może już sam kształt tego haczyka spełnia tą rolę ?

Ostrze wygięte jest pod takim kątem że nie wiem czy ta rurka jest jeszcze potrzebna.

Chodzi mi o zestaw samozacinający.

[2011-03-30 09:44]

wojtas1974

Panowie nic nie napiszecie ? Jakieś przemyślenia chociaż. [2011-03-31 12:52]

greyhunter

Nie wiem bo nie stosuję termokurczy... ale spotkałem się z rurkami do tej pory przeważnie przy hakach których trzonek jest zagięty - do kulek pływających... [2011-03-31 13:04]

tochu9702

Nie. Nie trzeba rurki termokurczliwej do żadnego z haków, ale przy tym haczyku można zastosować rurkę żeby:

  •                         przedłużyć trzonek
  •                         ochronić węzeł
  •                         zwiększyć prawdopodobieństwo samozacięcia ryby*

 *najlepiej naciągnąć rurę na węzeł, podczas kurczenia uformować lekko do wewnątrz haka

[2011-03-31 14:12]

wojtas1974

Właśnie o to mi chodzi czy w tym przypadku coś to da że założę tą rurkę zagiętą do środka czy ten kąt który twoży zagięcie trzonka i ostrza już spełnia rolę tej zagiętej rórki i jak ją założe to tylko pogorszę sprawę ? [2011-03-31 15:31]

greyhunter

Haki profilowane mają swoje właściwości... w zależności od tego czego od nich oczekujesz tak je dobierasz. Dłuższym trzonkiem pewniej prowadzisz rybę a tak profilowany skuteczniej zacina. Z rurką zrób jak chcesz, przekonaj się sam jak lepiej Tobie się łowi. Ja np uważam, że im prościej tym lepiej, dlatego takowych nie stosuję ale znam wędkarzy którzy prawie wszystjie haki zabezpieczają rurką czy klejem.. [2011-03-31 15:47]

wojtas1974

Nie chodzi mi o kwestię czy stosowa c czy nie tą rurkę tylko o to czy ma być zagięta? [2011-03-31 15:52]

Grzegorz87

Witaj
co do haczyków Gamakatsu to sa piekielnie ostre i używam ich od lat wystarczy ze ryba pobierze przynęte i od razu hak wędruje w jej wargę spróbuj jak chcesz zrobić test na dłoni z zagiętą  rurka i bez ,kładziesz haczyk z przyponem na dłoni i ciągniesz za przypon w dół,hak zsuwając sie powinien sie wbic ci w dłon(tylko ostroznie by sie nie pokaleczyc) ktora metoda przyniesie ci wiecej wbic ta używaj.pozdrawiam
[2011-03-31 19:13]

wojtas1974

Dzięki za radę. Robiłem już taki test i ciężko mi powiedzieć w którym przypadku było więcej wbić.

To jest trochę tak że zależy jak się ciągnie tą plecionkę - można tak sobie to wyćwiczyć że się wbije za każdym razem a jak się ciągnie byle jak to wcale się nie wbije. A jak się to ma do bobierania przez bybę tego nie wiem.

[2011-03-31 19:27]

greyhunter

Tyle, że ryba nie ćwiczy brań... po prostu bierze, podszarpuje, lub wogóle ne "tyka"... jeśli masz zamiar już łowić, to spróbuj krótkich podszarpnięć... Może warto jednak zastanowić się nad łowieniem bez termo... tak jak pisałem, czasem warto popróbować jak się zachowuje i jak ryba toleruje je w zbiorniku...

[2011-03-31 21:24]