Gurami

/ 15 odpowiedzi
Witam. Posiadam akwarium z jednym gurami złotym (8-10cm), jednym gurami mozaikowym (5-6cm), dwoma gurami dwuplamymi (5-7cm), oprócz tego skalara, dwa mieczyki, 2 glonojady, suma tygrysiego, kardynałka chińskiego, neonki, i różnego rodzaju danio. Mam jeden problem. Podejrzewam że gurami złoty jest w ciąży, jednak nie jestem pewny na sto procent. Gurami to jest nadęte jak balon. Powiedzcie mi czy ono jest naprawdę w ciąży, czy może jest przeżarte czy może jeszcze coś innego. Nie mam pojęcia co mu morze być. Pomóżcie..
Dawid345

Wstaw fotkę ale lepiej nie trzymaj skalara i gurami (2013/04/04 20:15)

karateka994

Postaram się jutro zrobić dobre zdjęcie przy świetle dziennym, może będzie coś widać. (2013/04/04 21:13)

withanight88

A nie "odstaja" jej luski? (2013/04/04 21:30)

destruktor

napewno nie jest w ciąży niemiała by z kim  najpierw upewni sie czy to samica ma płetwe grzbietową krutszą od samca a samiec dłuższą i szpiczastą a jak długo jest ten gurami taki gruby  (2013/04/04 23:16)

getka

napewno nie jest w ciąży niemiała by z kim  najpierw upewni sie czy to samica ma płetwe grzbietową krutszą od samca a samiec dłuższą i szpiczastą a jak długo jest ten gurami taki gruby 

o kurde to ryby chodzą w ciąży? chyba zapłodnienie u ryb następuje po złożeniu ikry kolego trochę inna kolejność niż u ludzi bara bara na samym końcu... (2013/04/05 08:54)

spar7an

Mylisz się są gatunki żyworodne.

(2013/04/05 09:00)

pstrag222

Racja , ze są żyworódki, ale gurami nie jest w ciąży.
Poza tym straszny misz masz  w tym akwarium , a tak z ciekawości jaki to litraż na takie gatunki podejrzewam , ze ogromny:) (2013/04/05 10:01)

kazik

W pierwszej kolejności żeby doszło do tarła ( bo ryby nie są w ciąży) to myszą być co najmniej dwa osobniki tego samego gatunku o odmiennej płci i oczywiście odpowiednie warunki .  Gurami zaliczany jest do ryb labiryntowych (Błędnikowce) które to między innymi różnią się od innych ryb tym że budują gniazdo z piany na powierzchni wody i tam składają ikrę opiekując się nim .

Więc z powyższego wnioskują że ta rybka raczej jest przekarmiony , lub chory .

A tak na marginesie to kolega chyba początkujący bo takiego składu ryb w akwarium nie polecam . Trochę to za bardzo zróżnicowane , wymieszane i za dużo tych ryb nawet na durze akwarium  . (2013/04/05 15:00)

karateka994

To prawda jestem początkujący, czyli jeżeli to gurami nie jest w ciąży to pewnie jest chore lub przekarmione. (2013/04/05 15:17)

kazik

Po prostu poobserwuj trochę dłużej zanim podejmiesz jakieś konkretne decyzje .

Jak jest chora to stan jej się pogorszy , ryba będzie unikała centralnego przebywania , będzie miała zaburzenia w pływaniu , pogorszy się wygląd itd. Jeżeli jest przekarmiona to może za często i za dużo karmisz , zresztą przy takiej ilości ryb i gatunków to karmienie jest trudne bo jedne za dużo jedzą a inne prawie wcale i jest bardzo trudno ustalić dawki . Lepiej czasami mniej podawać niż za dużo . Na koniec proponuję trochę poczytać na temat hodowli i urządzania akwarium , na pewno to Ci się przyda . (2013/04/05 15:40)

pstrag222

Każda ryba pochodzi z jakiegoś biotopu i należy jej zapewnić stosunkowo dobre warunki bytowania.
w PRZYPADKU WPUSZCZANIA RYB ZALECA SIĘ KWARANTANNE, TAK SAMO JAK ZAUWAŻYSZ NIEPOKOJĄCE OBJAWY U JAKIEGOŚ OSOBNIKA. (2013/04/05 17:20)

kedzio

Jesli to nawet ikra, to przy braku samca nic z tego nie wyniknie. Musi być samiec, który utworzy pieniste gniazdo. Bez mleczu nic się dalej dziać nie będzie. Obserwuj te rybkę, czy nie pojawia się wytrzeszcz oczu, czy linia grzbietowa się nie deformuje, bo baloniasty brzuch może wywoływać posocznica.  Wtedy ryba tez będzie "siedzieć" w odosobnionym miejscu i będzie miała problem z prawidłowym poruszaniem się. Jest kilka chorób które powodują puchnięcie ryb. Jeśli to posocznica, to lekarstwa nie ma. rybę trzeba po chamsku "załatwić" i usunąć. Ale jeśli wygląda normalnie, a podejrzewasz, że to sprawka ikry, to obserwuj wnikliwie. Kiedy pojawia się symptomy porażenia, to niestety będzie oznaczała, że to nie ikra, tylko choroba.  (2013/04/06 11:47)

kedzio

deedol to skomentuje za chwilę. :) (2013/04/06 11:47)

Mario18

Witam. Posiadam akwarium z jednym gurami złotym (8-10cm), jednym gurami mozaikowym (5-6cm), dwoma gurami dwuplamymi (5-7cm), oprócz tego skalara, dwa mieczyki, 2 glonojady, suma tygrysiego, kardynałka chińskiego, neonki, i różnego rodzaju danio. Mam jeden problem. Podejrzewam że gurami złoty jest w ciąży, jednak nie jestem pewny na sto procent. Gurami to jest nadęte jak balon. Powiedzcie mi czy ono jest naprawdę w ciąży, czy może jest przeżarte czy może jeszcze coś innego. Nie mam pojęcia co mu morze być. Pomóżcie..

Podaj jaki masz litraż bo pewnie o wiele za mały i męczysz ryby czego skutkiem są choroby. (2013/04/06 12:53)