Zaloguj się do konta

Gumy z Allegro-opinie

utworzono: 2014/05/11 20:50
bol3

Mam taki dylemat. Co mam kupić? Czy http://allegro.pl/cabelas-twistery-rippery-mega-zestaw-100szt-z-usa-i4163739314.html czy http://allegro.pl/mega-paka-delalande-rippery-twistery-100szt-i4197688996.html Doradzcie mi jestem początkującym wędkarzem :) Prosze o rady [2014-05-11 20:50]

elarek1

te gumy na allegro są nic nie warte ja na twoim miejscu kupił bym kilka jakiś normalny gum w sklepie wędkarskim. [2014-05-11 21:31]

darek-salamon

Najprędzej takie rady co kupić uzyskasz w profesjonalnym sklepie wędkarskim nie na allegro,zdarza się że gumki rozpuszczają pudełko na ryby i badziewie nie warte grosza.Nie łasić się kupując kota w worku.Jako początkujący wędkarz dotykaj sprzętu rozmawiaj z profesjonalistami.Samo allegro nauczy Cię tylko szybkiego kupowania gówna , i jeszcze szybszego wydawania pieniędzy.Potem zostaniesz z całą masą niepotrzebnego sprzętu. [2014-05-11 21:55]

Artur z Ketrzyna

Mam taki dylemat. Co mam kupić? Czy http://allegro.pl/cabelas-twistery-rippery-mega-zestaw-100szt-z-usa-i4163739314.html czy http://allegro.pl/mega-paka-delalande-rippery-twistery-100szt-i4197688996.html Doradzcie mi jestem początkującym wędkarzem :) Prosze o rady

Dobra rada nie dawaj się naciągnąć na takie okazje.
Poczytaj na forum jakie gumy koledzy używają.
Lepiej mieć 10 gum coś wartych niż 100 bezużytecznych...
[2014-05-11 21:58]

bocznytrok

Ja też jestem zdania że to badziew, te gumy pewnie nie mają żadnej pracy. Tak samo zresztą jak np. na przykład przynęty sztuczne z Lidla. Prosta sprawa na przykładzie woblerów można mieć mnóstwo woblerów jakiś kiepskich firm wędkarskich i nic na nie nie łowić ale za cenę tych wszystkich woblerów można kupić dwa własnoręcznie robione które są dopracowane na maksa i na nie właśnie będziemy mieli o wiele większe sukcesy. Ja na przykład mam kilka skrzynek przynęt sztucznych a używam tylko jakąś tam część najsłowniejszych a reszta leży w pudełkach i się przewala. Ogólnie jestem zdania że te wszystkie zestawy z allegro to jest jedna wielka lipa, osoby które to sprzedają liczą na to że trafią na jakiegoś laika albo kompletnego łosia. Aukcje internetowe to naprawdę fajna rzecz ale można się na nich nieźle nadziać o czym się już kilkukrotnie przekonałem.

Pozdrawiam Boczny Trok 
[2014-05-11 22:27]

bol3

Dzięki wszystkim za rade ...
[2014-05-12 06:58]

bol3

A ten zestaw http://allegro.pl/gumy-rippery-kopyta-dragon-mikado-i4226615966.html 
[2014-05-12 06:59]

ryukon1975

Osobiście bym go nie kupił bo kolorystyka gum na moim łowisku by się nie sprawdziła.

Takie zestawy to oferta dla początkujących, wędkarz który zna wodę na której łowi i ryby woli sam wybrać rozmiar i kolor gum. Kupowanie takich zestawów to jak gra w Lotto zazwyczaj się nic nie wygrywa lub ewentualnie bardzo niewiele. :)

[2014-05-12 07:15]

barrakuda81

Jeśli szukasz tanich niezłych i łownych kopytek to zerknij np. na fishuntery mikado. [2014-05-12 09:11]

89krzysztof

Jeśli szukasz tanich niezłych i łownych kopytek to zerknij np. na fishuntery mikado.

Zgadza się. Na początek będą dobre. Też od nich zaczynałem, chociaż teraz przerzuciłem się na nieco wyższą półkę tj mann's i relax.
[2014-05-12 09:58]

Qoorchuck

Kolega kupił te cabelasy i nie mają one kompletnie żadnej, nawet najmniejszej pracy. Co do gum, to preferuję 5 na prawdę dobrych i sprawdzonych firm : Mann's Predator, Relax, Mikado Fishunter, Konger i  Dragon. Po co kupować kilkaset sztuk badziewia, jak można kilkadziesiąt porządnych? [2014-05-12 14:16]

barrakuda81

Kolega kupił te cabelasy i nie mają one kompletnie żadnej, nawet najmniejszej pracy. Co do gum, to preferuję 5 na prawdę dobrych i sprawdzonych firm : Mann's Predator, Relax, Mikado Fishunter, Konger i  Dragon. Po co kupować kilkaset sztuk badziewia, jak można kilkadziesiąt porządnych?

W sumie racja bo uzywasz np. pięciu,sześciu kolorów tj. dwa naturalne,dwa jakies "motoroile" i ze dwa pstrokate.Do tego powiedzmy dwa rozmiary i w efekcie kilkanascie gum załatwia sprawę.Pewnie ze można wiecej ale po co to wszysko nosić ze soba?Uzywając dobrej,wytrzymałej plecionki uwalniasz 80-90% zaczepów czyli to spokojnie powinno wystarczyc.Lepiej pokombinowac tym co sie ma z prowadzeniem i gramatura główek jigowych czyli skoncentrowac sie na prezentacji.Sa oczywiście niektóre typy gum lepiej sprawdzajace sie na konkretnych wodach ale to juz trzeba ustalic empirycznie.Ja bym stawiał na mikadowskie fishuntery.Według mnie nie ustepują w niczym kopytom relaxa a przy tym są znacznie tańsze.

[2014-05-12 15:15]

bol3

TO dzdzięki [2014-05-12 16:05]

Qoorchuck

Racja ;) A jeszcze tańsze są kopyta Konger, chyba 1,70zł za szt. w rozmiarze 3 i 1,50zł w rozmiarze 2, a wyniki na nie są bardzo podobne, a czasami nawet lepsze jak na Manns'y, czy Fishuntery ;) [2014-05-12 19:19]

JOPEK1971

Kup sobie "kopyta" relaxa 9cm w barwach naturalnych,Biały,perłowy z czarnym grzbiecikiem lub z niebieskim,jakieś dwie sztuki żółty fluo i szczupaki klękają przed Tobą ;) Te gumy są uniwersalne,działają w rzece jak i w jeziorze,polecam.Te z Allegro możesz ewentualnie powiesić na choince. [2014-05-12 19:41]

unix

Witam
 Savage gear - cannibal.  2,3zł około 8cm~  Jedne z lepszych jakie posiadałem.  Szczupale je kochają.

[2014-05-12 19:53]

Lukasz1988

Ja na przetestowanie owych gum.... wygrałem na allegro licytacje 100 twisterów (20 kolorów x 5 sztuk). Mimo niskiej kwoty jaką zapłaciłem za tą transakcje jestem zadowolony. Sprawdzają się dobrze na główce jigowej jak i na bocznym troku. Mowa tu o gumach 3.5 - 5cm. Osobiście wolę kupować gumy markowych firm, ale jak na taką podróbę jest ok. Bynajmniej moim zdaniem. [2014-05-12 23:17]

cralus17

Witam,
Piszecie Panowie o zestawach na allegro, że są kiepskie. Rzeczywiście kiepskie są gumy np. Cabelasa. Kolory aż nazbyt nienaturalne, do tego fatalna praca lub jej brak. Kupiłem kiedyś kilka zestawów, które wyrzuciłem do kosza.Obecnie jednak sam zaczynam handlować gumami, jednak są to Gumy znane i renomowane, firmy Mikado. Twistery i Fishuntery. Jeśli chcecie nabyć za kilkanaście złotych zestaw 50 gum, z których każdą jedną, będziecie mogli skutecznie obławiać ulubione miejscówki, zachęcam do skorzystania z mojej oferty!
http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=36746342
Dla przykładu fishunter 10,5 cm kosztuje około 2zł albo więcej. W swoje zestawy wrzucam conajmniej 15 ripperów, głównie 8 cm i kilka 10,5cm. Tylko one są warte kilkunastu złotych, a do tego jeszcze twistery... Zapewniam, że wszystkie gumy pracują ładnie i są skuteczne(sprawdzone nad wodą).
Pozdrawiam M. Wieczorek
[2014-05-23 13:23]

89krzysztof

Dla przykładu fishunter 10,5 cm kosztuje około 2zł albo więcej. W swoje zestawy wrzucam conajmniej 15 ripperów, głównie 8 cm i kilka 10,5cm. Tylko one są warte kilkunastu złotych, a do tego jeszcze twistery... Zapewniam, że wszystkie gumy pracują ładnie i są skuteczne(sprawdzone nad wodą).
Pozdrawiam M. Wieczorek

Dziwne rzeczy, ja kupuję po 1.3zł/szt ;)
[2014-05-23 14:48]

okoniowaty

mój znajomy klika lat temu kupił paczkę gum, sztuk 100 i zgadnij co ? nadal ma ich 100 hehe:) [2014-05-23 15:27]

darek-salamon

Gumy sprawdzajcie tez węchem jak śmierdzi gumskiem jakimś takim dziwnym zapachem to lipa,zdarza sie że wchodzą w reakcje chemiczne z innymi gumami -poprostu farbuja jedne drugie i rozpuszczają pudelka wedkarskie.Pewnie nie raz wam kolegom sie tak przytrafiło .Najlepiej trzymać jest je osobno np mikado z mikado mann`s z mann`sem itd.widzialem u kolegów wszystkie marki w pudlach pomieszane i potem dziwią się koledzy ze białe kopytko stało sie róźowe a czerwone zabarwilo inne .Kazda firma robi z innych materialów i zetchnięcie sie dwóch róznych czyni właśnie takie reakcje chemiczne. [2014-05-23 17:10]

cralus17

89krzysztof, jeśli kupujesz je w takiej cenie to Jesteś szczęściarzem;)Na Allegro masz kilka aukcji z tymi gumami w cenie 1,60, kilkanaście 1,95 i reszta powyżej 2zł,A cena 1,30 to nawet po największym rabacie możesz nie kupić w hurcie... [2014-05-23 18:44]

25 maja 2018 roku wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez wedkuje.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

Hoblo Sp z o.o.,Warszawa 02-761, ul. Cypryjska 2G

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w „Polityce prywatności”

Ustawienia