Zaloguj się do konta

Gumy spinningowe a ich wytrzymałość

utworzono: 2014/04/13 12:30
przemyslaw-misi

Przez pare lat wedkowania nazbierało mi sie pare pudełek gum różnego koloru , wielkosci i wielkosci. Tak sobie teraz myslę, że z racji tego że jest ich tak duzo , to wiele z nich po prostu nie bedzie używanych na codzien, tylko raz na ruski rok, juz zauważyłem troche wyblakłe kolory i martwi mnie, że z biegiem lat bedzie z nimi coraz gorzej. Jak to jest u Was? Ile taka gumka wytrzyma czasu? Czy dało by rade uchronic ją przed negatywymi skutkmi pudełkowego leżakowania? Gumy mają od 5 do 3 lat i może przez 2 sezony były aktywniej używane, teraz mam nowsze, które mają lepsze kolory i  nimi łowię. Co nie znaczy, że tamte odeszły do lamusa, czasami sie przydają i dlategoo mi ich szkoda.
[2014-04-13 12:30]

kaban

Mam kilka "zbiorczych" pudełek gdzie niektóre gumy leżakują od blisko dziesięciu lat i są praktycznie w takim samym stanie jak w dniu zakupu. Warunek to szczelne pudełko i ciemne miejsce (u mnie szafka) a gumy przed dłuższym bezrobociem rozbrajam z główek i wszelakich haków. [2014-04-14 07:52]

pablotor2k

Tak jak napisał kolega @kaban podstawa to szczelne zamknięcie i cień. Poza tym nie przejmuj się za bardzo jak trochę zmienią kolor czy wyblakną... kolory przynęt prawdopodobnie najbardziej cieszy nasze oko a nie ryby więc gumy te pewnie będą nie mniej skuteczne :)
[2014-04-14 08:12]