Gumy na okonie

/ 9 odpowiedzi

Wiram!Mam problem dotyczący wyboru gumek na okonie i inne drapieżniki.Niektórzy radzą,żeby wybrać ciężkie inni lekkie,nie wiem kogo się słuchać proszę o pomoc....

PanciOxD

Nad wodę i próbuj :)
to zależy od łowiska , głębokości , uciągu , dna itp itd 

Nikt ci tu nie powie co konkretnie masz kupic (2014/02/25 09:33)

SVT

Tutaj kolega wyżej dobrze napisał ( to zależy od głębokości łowiska). Ja osobiście stosuję do 3 metrów (główki 10g). Gum używam dużych, nimi są "Predatory, Kopyta, Ripery, Savage" Okoń jak żeruje - Duży OKOŃ. To nie ominie i weźmie. Nie łowie na paprochy, bo nie bawi mnie łowienie drobnicy. Znowu na wodzie o dużym uciągu (prąd rzeki). Stosuję się do główek od 15g do 30g, wtedy poluje na Bolenia czy Sandacza. Dla Twojej wiadomości -tych większych główek używam na Wiśle. Ujściach Wisły. (2014/02/25 09:43)

tstaros

Ja na Wiśle stosuję małe kopyta Relaxa albo Predatory Mannsa, zazwyczaj 2", kolor zależny od pory roku, poziomu wody itp. Ciężar główki zależny od głębokości.

Choć akurat na Wiśle lepiej sprawdzają mi się woblery i obrotówki - przynajmniej wiosną, latem i wczesną jesienią.

(2014/02/25 09:44)

Przedstawiciel Dragon

Wiram!Mam problem dotyczący wyboru gumek na okonie i inne drapieżniki.Niektórzy radzą,żeby wybrać ciężkie inni lekkie,nie wiem kogo się słuchać proszę o pomoc....

witajcie,
nie ma gum ciężkich i lekkich (są duże i małe) - o obciążeniu przynęty miękkiej decyduje technika łowienia, głębokość przebywania ryb, upodobania wędkarza, specyfika łowiska lub potrzeba chwili.

Duże i małe drapieżniki można poławiać na duże i małe gumy, ale hak musi być dopasowany do pozostałych części wędki. Raczej nie można używać kutego haczyka przy żyłce 0,12 mm.

Przy poławianiu dużego okonia (powyżej 0,5 kg masy ciała) należy zdawać sobie sprawę z wielkości jego paszczy i wielkości haczyka, którym mamy zaciąć okonia. Jednak jest możliwe złowienie okonia o wadze 2 kg na haczyk paprochowy nr 10.
Wszystko jest możliwe, ale trzeba znać możliwości i ograniczenia używanego sprzętu. (2014/02/25 10:14)

kaban

Wystarczyłoby kliknąć w wyszukiwarce okoń i jest w czym wybierać... . Lenistwo jest jednym z siedmiu grzechów głównych... . (2014/02/25 15:54)

PanciOxD

A jak jest niewierzący :)?
Ale faktycznie tego jest spoooro :) na tym forum jest pełno wątków o podobnej treści :) (2014/02/27 23:28)

u?ytkownik102837

http://forum.wedkuje.pl/f,jakie-gumy-na-okonia,75766,0.html

http://forum.wedkuje.pl/f,najlepsze-gumy-na-okonia,527692,0.html

Wujek Google prawdę ci powie.... ;) (2014/03/07 22:56)

Lin1992

Każde łowisko jest inne oraz na każdym łowisku panują inne zwyczaje żenujących tam ryb. Musisz sam sprawdzać. Kupić kilka gumek i część z nich zrobić z lżejszym obciążeniem a część z cięższym i próbować do bólu :) Forum jest swietnym sposobem na pomoc w doborze łownych przynęt ale czy te przynęty będą na 100% łowne i u Ciebie tego nikt nie wie. Życzę powodzenia i dużych okoni. (2014/03/08 06:57)

Lin1992

Każde łowisko jest inne oraz na każdym łowisku panują inne zwyczaje żenujących tam ryb. Musisz sam sprawdzać. Kupić kilka gumek i część z nich zrobić z lżejszym obciążeniem a część z cięższym i próbować do bólu :) Forum jest swietnym sposobem na pomoc w doborze łownych przynęt ale czy te przynęty będą na 100% łowne i u Ciebie tego nikt nie wie. Życzę powodzenia i dużych okoni. (2014/03/08 06:58)