Gumy na szczupaka, sandacza i okonia

/ 21 odpowiedzi / 2 zdjęć
Witam :)
Chcę się zaopatrzyć w trochę przynęt gumowych na jesień :)Interesują mnie  gumy szczupakowe sandaczowe i okoniowe :)Jakieś zestawy może czy też pojedyncze sztuki ?:)Podkreślam że  mój kredyt na przynęty wynosi 120 zł :)Tanie a dobre mnie interesują :) Miałem mann's i relax dobrze się spisują ale do najtańszych nie należą :) coś czuję że będę zmuszony je kupić :)
użytkownik128179

Gumy relaxa i mannsa nie są rakie strasznie drogie a zwlaszcza w sieci,lepiej mieć mniej przynęt ale porządnych jeżeli chodzi o tańsze gumy od Siebie poleca mikado fishunter 7cm to wydatek około 1-1.2zł 8cm około 1.5zł 10cm około 2.3zł na allegro u sprzedającego fisker,na jesień bardzo dobrze u Mnie sprawdza się lunatic dragon w wiekszych rozmiarach i wspomniane wyżej relaxy i mannsy. (2013/09/08 11:40)

Draq

Nie odkryłem w tym sezonie lepszej gumy jak Savage Gear Cannibal. Nie wiem czy droga czy nie droga- 2zł kosztuje. Nie ma chyba szczupaka który by się jej oparł. Wszystkie kolory i rozmiary są dobre, na mniejsze i większe szczupaki. Akurat wczorajszy złapany na cannibalka 10cm z niebieskim grzbietem, ale mój ulubiony to biały z czarnym grzbietem. Na okonia też dobre, sporo trafiłem przypadkowo. (2013/09/08 11:54)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

dawid73132

Właśnie  wymieniacie  te którymi się zainteresowałem ale nie ma  to jak  potwierdzenia czy też wskazania ze strony wędkarzy :) w sieci dużo czytałem o przynętach i widzę że   wy potwierdzacie  :) DZIĘKUJĘ ZA POMOC :) Teraz mam pewność  ze są dobre :) Teraz pozostaje mi  przetestować je na własnych łowiskach i dopasować sobie je do moich upodobań :) myślę ze  wśród tych gum  znajde te   jedyne :) (2013/09/08 12:14)

khakiprichi

Od dwóch lat w moim pudełku goszczą tylko kopyta relaxa rozmiary 5-10cm, i we wszystkich kolorach, guma Ohio też zawsze ma swoje miejsce w moim pudełku.
Nie może zabraknąć dragona fatty na jesienne sandacze.

najbardziej łowne kolory dla mnie to biały z czarnym grzbietem,perłowy,seledyn z czarnym grzbietem i herbata z pieprzem.

mam też innych firm ale po nie sięgam bardzo rzadko leżą w domu i czekają na czepliwe miejscówki :) (2013/09/08 12:34)

plotka97

u mnie skuteczne są relaxy 8,5cm oraz dragony demon i fatty w podobnych długościach (2013/09/08 12:54)

dawid73132

Po raz kolejny dziękuję :) 
Zapewne kupię każdą z tych które zostały tu wymienione i zdam relacje :) (2013/09/08 13:00)

dawid73132

Dodam że  łowię na Warcie i  jeszcze prosiłbym o podpowiedź co do główek :) obecnie używam 10g i 15 g ale są nietrwałe  znacie jakieś  mocne ?:) (2013/09/08 13:41)

wirefree

Powiem tak jak przyjdzie zimny  listopad i grudzień to nawet jak powiesisz na haku kawałek kondona to szczupak weźmie. (2013/09/08 14:20)

ZanderHunter

Dodam że  łowię na Warcie i  jeszcze prosiłbym o podpowiedź co do główek :) obecnie używam 10g i 15 g ale są nietrwałe  znacie jakieś  mocne ?:)

Polecam Big Game Mustada moim zdaniem nie ma w ofercie lepszych główek na rynku.. a "przerobiłem" ich setki że tak powiem...wszystkie Dragony,Gamakatsu,Jaxony znacznie od nich niestety odbiegają jakością...

P:) (2013/09/08 15:00)

dawid73132

Wypróbuję z pewnością :) dzięki :D (2013/09/08 22:52)

Baki

Do moich klasyków należy 7 i 10 cm manns oraz relax kopyto w podobnym rozmiarze. ja preferuje kolory bliżej naturalnych - czyli perła, perła z czarnym grzbietem, biały z czarnym grzbietem i czerwonym pyskiem. Czesto na szczupłego używam dozbrojeń z kotwicy z dwoma hakami. Zacząłem to robić po kilku ripperach które były pocięte a ja nawet brania nie poczułem a co tu mówić o rybie. Od momentu dozbrojek myślę, że rybek więcej ląduje na brzegu. (2013/09/09 21:54)

kux

akurat w tej chwili mam wystawione na allegro kilka aukcji właśnie z zetawami przynęt gumowych
(redukcja zbyt dużych zapasów)
jest okazja w miarę tanio się zaopatryć, ale nie wiem, czy regulamin forum nie zabrania podawania linków do własnych aukcji (2013/09/10 00:30)

dawid73132

Podaj na priv link oblukam :) (2013/09/10 20:52)

thebesciak

Witam
Ja również byłbym zainteresowany aukcją (2013/09/11 14:06)

DaNWol

EDIT
(2013/10/18 20:59)

DaNWol

Witam a ja uzbroiłem kilka kopyt firmy Ga-Ma mam nadzieję że jak czas pozwoli to niedługo je wypróbuję i podzielę się z Wami jakie efekty były..... (2013/10/18 21:01)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

owczarki

ciekawy temat poruszony (2013/11/05 16:29)

Krzychu2k18

Jakie gumy polecacie na okonia i sandacza do kanału (łeba) (2018/07/08 19:46)

Sith

Okoń - małe i średnie twistery z podwójnym ogonkiem.
Sandacz - średnie ripery i kopytka.
Kolory musisz dobrać sam, doświadczalnie, jednego dnia biorą na motor oil, drugiego na seledyn, trzeciego żarówiaste i dwubarwne, akolejnego -bez brokatu nawet nie powąchają.
Pamiętaj o przyponie przeciwszczupakowym, bo też potrafi się na takie gumy połaszczyć. (2018/07/09 12:08)