Zaloguj się do konta

Gumy na sandacza-wybór najlepszych na lato

utworzono: 2017/06/23 18:20

Witam.
Jako że zaczynam przygode z sandaczami chciałbym zasięgnac opini kolegów.Które z tych gum polecilibyscie na sandacza o tej porze tj przełom czerwca-lipca.Łowił bedę w jeziorze typowo leszczowym o głebokosci do 20m.Pokarm naturalny tutaj  dla sandaczy to głownie płoć,okon i leszczyk.
Na jakiej głebokosci najlepiej go o tej porze roku szukac.Próbowac jeszcze przy brzegu przy trzcinach i zatopionych konarach czy lepiej na stokach? [2017-06-23 18:20]

pepek8

Witaj,dla mnie wszystkie są dobre,cza po prostu kombinować z prowadzeniem,dopasować ciężar główki do głebokości wody ale czasami warto dać dużo większy ciężar główi,to rajcuje zanderki a i z kolorystyką cza poeksperymentować. [2017-06-23 20:06]

erykom

Jak dla mnie to każda guma jest dobra na sandacza i nie ma złotego środka na dany gatunek.Śmigaj nad wodę i próbuj i z gramaturą główek też kombinuj a w końcu dorwiesz sandacza [2017-06-23 22:20]

darkonis

Wszystkie będa dobre , ale zapomniales o kilku .. Sandacz w jeziorze naturalnym to inna ryba niż z rzeki czy zaporówki , sam napisałeś że dominuja płocie , krąpie leszcze i okonie . Na tym własnie żeruje sandacz w jeziorach naturalnych , a nie na uklei ... Więc w twoim zestawie z przynetami powinno nie zabraknac gum po 15cm i wiecej np.. 15cm daiwa z seledynowym grzbietem i srebrnym brzuszkiem i jaskółki po 20cm od mikado robiły u mnie robote w tym roku, wiekszą niż małe kopyta , a co ciekawe ryby były niewielkie...W tym roku też po za dnem łowilem  też sandacze w toni przy brzegach ... [2017-06-26 22:31]