Zaloguj się do konta

Gumki-jak je wybierać? Co jest ważne?

utworzono: 2011/06/20 17:31
Matys24

Moje  pytanie dotyczy wyboru  gumowych sztucznych  przynęt. Czy  są  jakieś  ich cechy  po których  można  poznać te  łowne? No czy po prostu  trzeba kierować się  metodą "na oko" a jej łowność poznamy nad woda?  
[2011-06-20 17:31]

bobus86

ja zawsze sie kieruje na tzw ,,oko,,i sprawdzam nad woda nie mam jakies ulubionej marki.mam rozne firmy nie zawszze znaczy ze droga przyneta znanej firmy bedzie dobra.kiedys kupilem u ruskow na bazarze woblera za 6 zl i tyle ryb mi nalowil ze to historia...niestety kiedys go stracilem:)drogie nie znaczy dobre.cos mi sie podoba to biore:) [2011-06-20 17:35]

Z tego co zauważyłem im gumka bardziej miękka tym lepiej pracuje. [2011-06-20 18:32]

sanczez14

ja w tym sezonie łapie tylko na białego twistera 7cm firmy mans
[2011-06-20 19:34]

manulx

Najpierw powiedz lub oceń czy woda w tym łowisku jest czysta, czy brudna, albo dno...
Ja polecam osobiście Lunatic Dragon, jest to ripper, z gum jest dla mnie najskuteczniejszy...
[2011-06-20 19:38]

ja zawsze sie kieruje na tzw ,,oko,,i sprawdzam nad woda nie mam jakies ulubionej marki.mam rozne firmy nie zawszze znaczy ze droga przyneta znanej firmy bedzie dobra.kiedys kupilem u ruskow na bazarze woblera za 6 zl i tyle ryb mi nalowil ze to historia...niestety kiedys go stracilem:)drogie nie znaczy dobre.cos mi sie podoba to biore:)



Dokładnie Ja kiedyś kupiłem w sklepie woblera kiepski lakier i wykończenie kotwice szybko zaczęły rdzewieć aleee... to był właśnie mój killer Tym woblerem złowiłem z 80% moich zeszłorocznych szczupaków Kupiłem w międzyczasie kilka oryginalnych rapali i może na dwie cokolwiek złapałem większość pourywałem do tej pory A killer w tej chwili jest pomalowany markerem bo stracił oryginalny lakier był neutralny a teraz tonie a i tak jest bardziej łowny niż te rapale które mi pozostały
[2011-06-20 19:57]

kaban

Pytanie co do gumek tak ogólne-przy liczbie wielkości,kolorów i wzorów-,że nijakim sposobem nie jestem w stanie cokolwiek podpowiedzieć.Ja łowię w niedużych rzekach i moje spostrzeżenia mają się nijak do powiedzmy łowców z nad Wisły bądź Mazurskich jezior.Na portalu jest mnóstwo różnych wiadomości-szukaj konkretów.
[2011-06-20 20:47]

Perch91

Fajnym akcentem jest gdy guma posiada brokat, zawsze jest to jakaś imitacja łuski.Bardzo miękkie gumy bardzo dobrze pracują w opadzie jak i przy wolnym prowadzeniu, natomiast te wykonane z twardszej gumy robią więcej hałasu:) (większe wibracje).
Nigdy nie wiadomo co danego dnia uderzy do głowy drapieżnika i wybiorą akurat ta przynętę a nie inna, dlatego trzeba kombinować a wnioski nasuną się same.
[2011-06-20 21:34]