Zaloguj się do konta

Guma uzbrojona domowej roboty

utworzono: 2013/06/02 18:05

Podczas mojego ostatniego spinningowania  spięły mi się 3 szczupaki. Łowiłem na gumę z pojedynczym hakiem, postanowiłem że kupię do niej dozbrojkę, ale wpadł mi do głowy pomysł jak samemu dozbroić gumę. Wyjąłem z niej główkę jigową, od dołu wbiłem kotwiczkę, ponownie włożyłem główkę, tak aby hak przeszedł przez oczko kotwiczki. Na zdjęciu widać efekt. Dopiero później pomyślałem, że powinienem w taki sposób przymocować krętlik, a do krętlika kotwiczkę za pomocą kółka łącznikowego. Co o tym myślicie? :)
[2013-06-02 18:05]

Grzesiek75

Myślę że największą frajdę spinningując ma się z łowienia bez dozbrojek. [2013-06-02 18:31]

Dobry pomysł ale moim zdaniem ta kotwiczka jest troszkę za duża :) [2013-06-02 19:02]

damiangrzeskowiak

Daj szanse dla ryby. [2013-06-02 19:43]

Pomyśl o ile więcej będziesz łapał zaczepów i jak kolega pisze rybie też trzeba dać szanse. Jeden hak(bez zadziora) to idealne rozwiązanie ale zrobisz jak zechcesz. Pozdrawiam [2013-06-02 20:00]

Dobry pomysł ale moim zdaniem ta kotwiczka jest troszkę za duża :)

co do wielkości to tylko prototyp :)
[2013-06-02 21:12]

kaban

Kotwica niewątpliwie przesadzona z rozmiarem .A co do "szansy" dla ryby,to już po złowieniu każdy podejmuje decyzję "co z nią zrobi i jak". Ja do dozbrojek nie mam nic i wielokrotnie mi się sprawdziły ale "moje" pływają i ciągle mam "szansę" na powtórny kontakt. Pojęcie: "dajmy szansę rybie" jest dla mnie bez sensu. Chcąc uwolnić jakąkolwiek rybę  w dobrej kondycji stosujmy się do kilku najprostszych zasad opisywanych już wielokrotnie. [2013-06-02 21:13]

Pomyśl o ile więcej będziesz łapał zaczepów i jak kolega pisze rybie też trzeba dać szanse. Jeden hak(bez zadziora) to idealne rozwiązanie ale zrobisz jak zechcesz. Pozdrawiam

To tak jakbym łapał na woblera, lub blachę...
[2013-06-02 21:13]

89krzysztof

Nie wiem czy przy dużej rybie hak się nie rozegnie ...
[2013-06-02 22:41]

Kotwica niewątpliwie przesadzona z rozmiarem .A co do "szansy" dla ryby,to już po złowieniu każdy podejmuje decyzję "co z nią zrobi i jak". Ja do dozbrojek nie mam nic i wielokrotnie mi się sprawdziły ale "moje" pływają i ciągle mam "szansę" na powtórny kontakt. Pojęcie: "dajmy szansę rybie" jest dla mnie bez sensu. Chcąc uwolnić jakąkolwiek rybę  w dobrej kondycji stosujmy się do kilku najprostszych zasad opisywanych już wielokrotnie.

Kolego Kaban pojęcie "dajmy szanse rybie" nabiera znaczenia dla osób które zabierają ze sobą zdecydowaną większość ryb, czyli dla mnie. Pozdrawiam [2013-06-03 10:34]

Jeśli jest solidnie wykonany (nie żadna tandeta) to nie ma prawa :) [2013-06-03 12:25]

89krzysztof

Jeśli jest solidnie wykonany (nie żadna tandeta) to nie ma prawa :)

W takiej sytuacji na hak oddziałują trochę inne siły niż przy standardowym holu ryby. Fizyka się kłania.
A czasami nawet solidny hak pęknie lub się rozegnie. Tak też się stało ostatnio z hakiem gamaktsu przy większej rybie.
[2013-06-03 13:00]

Artur z Ketrzyna

Pomysł z montażem takiej kotwiczki przez krętlik z agrafką był by lepszy.
Co do dozbrajania takich gum kotwiczką wbita w korpus . To stosuje się podwójną...
[2013-06-03 13:42]

kaban

Kotwica niewątpliwie przesadzona z rozmiarem .A co do "szansy" dla ryby,to już po złowieniu każdy podejmuje decyzję "co z nią zrobi i jak". Ja do dozbrojek nie mam nic i wielokrotnie mi się sprawdziły ale "moje" pływają i ciągle mam "szansę" na powtórny kontakt. Pojęcie: "dajmy szansę rybie" jest dla mnie bez sensu. Chcąc uwolnić jakąkolwiek rybę  w dobrej kondycji stosujmy się do kilku najprostszych zasad opisywanych już wielokrotnie.

Kolego Kaban pojęcie "dajmy szanse rybie" nabiera znaczenia dla osób które zabierają ze sobą zdecydowaną większość ryb, czyli dla mnie. Pozdrawiam

No cóż: "wolnoć Tomku w swoim domku". Nie łamiąc przepisów wolno Ci to robić codziennie ... . [2013-06-03 15:18]

Lepiej... :D
[2013-06-03 15:18]

esox61

Szczupaki i nie tylko spadały i będą spadać z gum. Taka ich uroda. Dozbrojki często powodują dodatkowe obrażenia u ryby niewymiarowej lub takiej której chcemy zwrócić wolność. Mają one sens jedynie przy dużych przynętach a jeśli już je stosujemy to tylko i wyłącznie przy samej główce jiga bo szczupak spina się zazwyczaj wtedy gdy uderza w przód przynęty a nawet w przypon. Gdy zasysa gumę od tyłu to dozbrojka tylko przeszkadza. [2013-06-04 16:47]

plotka97

Nie stosuję dozbrojek ale kiedy miałem na potężne branie na największego Demona to plułem sobie w brodę. Efektem był odcięty ogon i rozharatany korpus. Moim zdaniem do naprawdę dużych gum są dobre ale co do mniejszych to można odpuścić. [2013-06-25 18:03]

25 maja 2018 roku wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez wedkuje.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

Hoblo Sp z o.o.,Warszawa 02-761, ul. Cypryjska 2G

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w „Polityce prywatności”

Ustawienia