Grzywna za znieważenie na portalu społecznościowy

/ 13 odpowiedzi / 2 zdjęć

• konto usunięte

22-letni Tomasz S., który w portalu wrzuta.pl umieścił piosenkę obrażającą nastoletnią dziewczynę, został skazany i ma zapłacić 700 zł grzywny. 

Proces toczył się w Sądzie Rejonowym w Lesznie od czerwca br. Ze względu na dobro pokrzywdzonej nastolatki był utajniony - toczył się za zamkniętymi drzwiami, bez udziału mediów i publiczności. 

- W okresie od 13 września do 9 listopada 2010 r. znieważył nastolatkę poprzez umieszczenie w portalu wrzuta.pl piosenki zawierającej obraźliwe zwroty o jej osobie i wyglądzie - akt oskarżenia na pierwszej rozprawie odczytał Michał Smętkowski, zastępca prokuratora rejonowego w Lesznie.

Miesiąc później Tomasz S. został uznany za winnego. Ma zapłacić 700 zł grzywny.  

Procesy o znieważenie w internecie są jeszcze rzadkością w polskich sądach, ale ze względu na wyjątkową popularność portali internetowych można się spodziewać, że tych spraw przybędzie. 

Artykuł 216 par. 2 kodeksu karnego mówi, że kto znieważa inną osobę za pomocą środków masowego komunikowania, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku

zbynio5o

To sie teraz "kozaczki" będą musieli dwa razy zastanowić, zanim coś nabazgrzą :) (2011/08/05 00:22)

robcio2535

Dobrze sie stało ale i tak za małą karę dostał minimum 2 tyś powinien bulić :) (2011/08/05 08:22)

Jędrula

Oj to ja bym musiał tych pozwów złożyć dziesiątki . Ale słusznie , że sąd tak zadecydował , nikt nie ma prawa publicznie obrażać innych czy to na forum czy w realnym świecie .

(2011/08/05 09:14)

robcio2535

Oj to ja bym musiał tych pozwów złożyć dziesiątki . Ale słusznie , że sąd tak zadecydował , nikt nie ma prawa publicznie obrażać innych czy to na forum czy w realnym świecie .

A najwiecej Jędrek za obraze twoich szczupłych dziewczynek he he he (2011/08/05 09:21)

Jędrula

A najwiecej Jędrek za obraze twoich szczupłych dziewczynek he he he

:)))))

(2011/08/05 09:47)

bluehornet

O Najprzystojniejszy - a powiedz ty mi bracie - kiedy , kogo i w jaki sposób obraziłeś , znieważyłeś lub dotknąłeś emocjolnalnie na portalu , nie licząc stresowania ludzisków fotkami tych swoich " słodkich " ( brrrrr ) kociaczków ???!!! A kiedy z kolei ciebie ktoś obraził lub znieważył  z wyjątkiem opinii ( zresztą słusznych ) na temat tych kaszalotów w bikini ???!!! (2011/08/05 09:51)

jurek

I bardzo dobrze się stało , niech krzykacze i zadymiarze , którzy nic nie wnoszą do wędkarstwa , tylko szukają okazji do obrażania innych , teraz się boja , bo nie są anonimowi w tym wirtualnym świecie. (2011/08/05 09:57)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

Jędrula

Mnie tam się bardzo rzadko zdarza kogoś urazić a obrazić to tylko w cztery oczy i jak zasłuży , nigdy oficjalnie i muszę mieć pewność , że mam rację . A tych obrażających moja osobę znalazłoby się kilku choć czasem mam wrażenie , że jest ich mniej niż myślę , hmmm ?

Ps. Jak nazwałeś moje dziewczynki ? KASZALOTY ? KASZALOTY ?

Dostajesz Kolego @bluehornet oficjalne ostrzeżenie za obrażenie moich przepióreczek , szykuj się bo poleciały do sądu jak to przeczytały ach i znowu mi drzwi wywaliły ja wybiegały , dopiero co wprawiłeeeeeem :( , wisisz mi dwa tysiące złotych .

Dodam jeszcze Koledzy , że obrazić a obrazić to nie znaczy zawsze to samo ? To pojęcie względne , płynne , tak myślę ? No i chyba mam rację bo to może osądzić jedynie sąd dokładnie jak w powyższym przypadku .

(2011/08/05 10:10)

bluehornet

A ja głupi myślałem , że sumo  to sport narodowy w Japonii - okazuje się , że w Polsce też są miłośnicy tej sztuki walki i to w wydaniu damskim ?! . Na osłodę i w ramach przeprosin , o Naprzystojniejszy mam dla ciebie wierną towarzyszkę wypraw na ryby - ona cię na pewno nie zawiedzie !!! (2011/08/05 10:18)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

jurek

Grzesiu , może byś się podzielił ?
(2011/08/05 11:20)

użytkownik28954

I bardzo dobrze się stało , niech krzykacze i zadymiarze , którzy nic nie wnoszą do wędkarstwa , tylko szukają okazji do obrażania innych , teraz się boja , bo nie są anonimowi w tym wirtualnym świecie.

Dlatego właśnie Jureczku postanowiłem założyć taki temat między innymi tylko i wyłącznie pod tym względem :) (2011/08/05 12:47)