Zaloguj się do konta

Grupy - czy można je troszkę ulepszyć ?

utworzono: 2011/12/17 20:02
Artur z Ketrzyna

Zakładam ten wątek tylko po to by zwrócić uwagę na niedociągnięcia tak dobrego pomysłu. Czy można je troszkę ulepszyć? Tak wprowadzając kilka drobnych zmian.

1). To by grupy mogły zakładać wątki zamknięte i otwarte.

a). Zamknięte to takie w których mogą pisać tylko członkowie grupy.

b). Otwarte to takie w których mogą odpowiadać wszyscy, z wyjątkiem osób zblokowanych (niechcianych) w tej grupie. (coś takiego jak w "GG" ignorowani- są widoczni ale nie mogą do mnie pisać).

(dla mnie jest głupotą że muszę przynależeć do grupy by móc odpowiedzieć, podzielić się wiedzą, mimo iż grupa jest ze Śląska a ja mieszkam na Mazurach, lepsza opcja była by blokowanie niechcianych użytkowników).

2). Wprowadzenie opcji blokowania niechcianych użytkowników.

Opcja ta pozwoli uniknąć ciągłego usuwania jakiegoś użytkownika. Bo ponieważ fora są otwarte i taki delikwent może znów się zapisać do danej grupy mimo że go tam nie chcą.

3). Zwiększenie uprawnień modera grupy po przez dodanie mu możliwości usuwania postów (wulgarnych lub zawierających ataki personalne, bądź nie na temat) w wątkach założonych w jego grupie.

Opcja ta pomogła by zapanować nad forum, jak też wsparła by tych prawdziwych moderów w walce o poprawność na forum…

Nie wiem jak wy, ale ja uważam takie rozwiązania za dobry pomysł. Może Wy macie jakieś inne propozycje?

[2011-12-17 20:02]

ryukon1975

Uważam że ogólnie to zły pomysł.
Jeśli wiele osób będzie miało uprawnienia do wszystkiego i będą tu rządzić to będzie źle.
[2011-12-17 20:27]

Diablo

Uważam te grupy za nieudany pomysł.
Nie chcę się utożsamiać z żadną grupą a lekko wkurzające jest to wiecznie wyskakujące okienko z informacją że muszę się przyłączyć do grupy. Niepotrzebne klikanie i tyle...
[2011-12-17 20:35]

withanight88

Uważam że ogólnie to zły pomysł.
Jeśli wiele osób będzie miało uprawnienia do wszystkiego i będą tu rządzić to będzie źle.




Ja ogólnie uważam, że te grupy to nie trafiony pomysł, bo nie długo, żeby w ogóle  coś powiedzieć trzeba będzie należeć do tysiaca grup . [2011-12-17 20:36]

Artur z Ketrzyna

Uważam że ogólnie to zły pomysł.
Jeśli wiele osób będzie miało uprawnienia do wszystkiego i będą tu rządzić to będzie źle.




Ja ogólnie uważam, że te grupy to nie trafiony pomysł, bo nie długo, żeby w ogóle  coś powiedzieć trzeba będzie należeć do tysiaca grup .

Dlatego proponuję by grupy mogły zakładać wątki zamknięte i otwarte. W otwartych mógł byś pisać z nimi bez przynależności do nich.

Mnie też nie chce się przynależeć do jakiejś grupy która jest ze Śląska a ja z Mazur, byle by tylko podzielić się z nimi wiedzą. Nigdy tam (na Śląsku) nie będę wędkował, tak więc członkostwo w niej jest zbędne.
No i przynależeć do wszystkich grup by móc pisać na forum, withanight88 super to ująłeś.
[2011-12-17 20:52]

zbynio5o

Rozumiem Cie Artur. Popieram twój pomysł. [2011-12-17 20:57]

Grupy różańcowe , Pogaduchy , Witajcie itp; TAK, reszta NIE.

[2011-12-17 20:58]

bluehornet

Artek - z grupy możesz się wypisać sam - piszesz , co ci leży na wątrobie i wypisujesz się , nooo , chyba , ze masz zamiar pogawędzić dłużej .
A jak dla mnie , to teraz tych grup się namnożyło tyle , bo za założenie grupy od niedawna jest maaasa punktów - aż 300 !!
Byle temat , który można założyć pod postacią zwykłego nowego wątku jest zakładany jako grupa - właśnie dla tych punktów i dlatego punktowanie założenia grupy tematycznej , czy jak ją tam inaczej zwać uważam za pomysł bardzo chybiony .
[2011-12-17 21:27]

Artur z Ketrzyna

Artek - z grupy możesz się wypisać sam - piszesz , co ci leży na wątrobie i wypisujesz się , nooo , chyba , ze masz zamiar pogawędzić dłużej .
A jak dla mnie , to teraz tych grup się namnożyło tyle , bo za założenie grupy od niedawna jest maaasa punktów - aż 300 !!
Byle temat , który można założyć pod postacią zwykłego nowego wątku jest zakładany jako grupa - właśnie dla tych punktów i dlatego punktowanie założenia grupy tematycznej , czy jak ją tam inaczej zwać uważam za pomysł bardzo chybiony .

bluehornet, kiedyś nie musiałem się zapisywać do jakiejś grupy by pisać na forum, no i potem się wypisywać to dodatkowe komplikacje.
Punkt 1). rozwiązuje ten problem

A te 300 punktów, to niezła zachęta. Ja sam łowię z 15 gatunków ryb. Tak więc chyba zaraz kilka założę. Zaczynając od łowców Płoci na łowcach Węgorzy kończąc. I złota rybka już będzie.
Oczywiście że to żart, bo zaśmiecać forum zbędnymi grupami nie mam zamiaru.
[2011-12-17 21:45]

piotrcarp

Witam Artur tez popieram twuj pomysl sam ostatnio przylaczylem sie do dwoch grup zeby kolega cos doradzic jestem karpiarzem ale czasami lapie na zywca , bawie sie federkami ,spininguje nawet lowie na odleglosciowke i na bata troche wiedzy mam a tak jak piszesz czesto sie spotykam z tym zeby cos napisac to musisz przylaczyc sie do jakiejs grupy to jest troche chore
[2011-12-17 22:36]

ryukon1975

A ja się ciesze że jestem w grupie "Wędkarstwo Warta ...". Co prawda Warty nigdy nie widziałem ale jestem w grupie.:)
Pomysł z zbieraniem punktów też jest fajny.Mam już pomysły na moje grupy.

Kleń na kukurydzę. + 300 pkt.

Kleń na robaki.+ 300 pkt.
 
Kleń łowiony rano.+ 300 pkt.

Kleń łowiony wieczorem.+ 300 pkt.

Kleń smażony.+ 300 pkt.


Razem 1500 pkt.:)))
[2011-12-18 09:03]

tryfta

Wszystko zależy od tego czy ktoś jest na forum tylko po to by zbierać punkty,czy  korzystać z rad.
[2011-12-18 09:50]

JKarp

A ja się ciesze że jestem w grupie "Wędkarstwo Warta ...". Co prawda Warty nigdy nie widziałem ale jestem w grupie.:)
Pomysł z zbieraniem punktów też jest fajny.Mam już pomysły na moje grupy.

Kleń na kukurydzę. + 300 pkt.

Kleń na robaki.+ 300 pkt.
 
Kleń łowiony rano.+ 300 pkt.

Kleń łowiony wieczorem.+ 300 pkt.

Kleń smażony.+ 300 pkt.


Razem 1500 pkt.:)))

Krzysztof natychmiast zastrzeż nazwy. Już chyba za późno ;-)Pojawiły się już takie grupy przed chwilą ;-(JK [2011-12-18 10:03]

ryukon1975

Janusz! Wydało się ,nie jestem stworzony do takiego biznesu.Utopiłem wszystko zanim przyniósł mi choć jeden punkcik.:(
[2011-12-18 10:08]

bluehornet

Artek - a jakie komplikacje z wypisaniem się z grupy ?

Mój profil - Grupy * zarządzaj - x wypisz się .
Takie są opcje techniczne i na razie nie ma innego sposobu .

[2011-12-18 10:09]

tryfta

Ale teraz to uważam że jednak powinno się zmienić coś,nie można tworzyć grupy za każdym wątkiem.Po pierwsze co to jest grupa ,czy każdy wątek to temat?Jest ciekawy wątek to muszę się wpisać do grupy.Rozumię grupa spławikowa,gruntowa,karpiowa itp,itp,a mamy grupę taką jak:psychika szczupaka:)))) bez urazy Algen,stosowanie wolframu - bez urazy Kazik.I patrząc na to proponuję niech ktoś założy grupę :-stosowanie żyłki,stosowanie plecionki,stosowanie oliwki,rurki,kołowrotka,widełek, wypychacza itd, może zamiast psychiki coś z psycholgi -terapia ryb nad wodą.Wydaje mi się że redakcji nie chodziło o tego rodzaju grupy,bo są grupy sportowe,poświęcone tematyce karpiowej,grupy z danego regionu kraju,polityka i to są tematy o których mówi się temat rzeka-czyli niekończąca się dyskusja.A jak długo można rozmawiać o żyłce,oliwce itp.Oczywiście przepraszam jeżeli kogoś uraziłem,bo nie taki jest mój zamiar.Dobrze gdy jest grupa - tylko musi być sens tej grupy a nie 300 pkt.
[2011-12-18 16:38]

W tym sęk @tryfta że aby założyć taką grupę, redakcja musi ją zaakceptować i tu leży problem ............... czyli wychodzi na to że tak ma byc :((( [2011-12-18 16:48]

ryukon1975

Żeby zabrać dziś głos zapisałem się do grup; wobler, na blachę, big game, C&R (choć ryby niekoniecznie wypuszczam:))

To się robi nudne.Jutro pewno powstanie grupa ; na twister, na kopyto i na co jeszcze?:)
Panowie, nie twórzcie bezsensownych grup tylko po to by dostać punkty czy w innym niezrozumiałym (przynajmniej dla mnie) celu.
[2011-12-18 16:48]

tryfta

W tym sęk @tryfta że aby założyć taką grupę, redakcja musi ją zaakceptować i tu leży problem ............... czyli wychodzi na to że tak ma byc :(((

Myślę że redakcja widzi to zjawisko i wymyśli formę jaką powinna mieć grupa?
[2011-12-18 16:59]

DelTor0

Żeby zabrać dziś głos zapisałem się do grup; wobler, na blachę, big game, C&R (choć ryby niekoniecznie wypuszczam:))

To się robi nudne.Jutro pewno powstanie grupa ; na twister, na kopyto i na co jeszcze?:)
Panowie, nie twórzcie bezsensownych grup tylko po to by dostać punkty czy w innym niezrozumiałym (przynajmniej dla mnie) celu.


jw.

Niedlugo beda powstawac grupy ktore sie roznia tylko jednym slowem, i pietnascie grup na jeden i ten sam temat, tylko po to zeby zgarnac 300 punktow...


[2011-12-18 16:59]

tryfta

Porównał bym to do łowiska,na którym zarybiono pewną rybą i nagle jest pełno wędkarzy,prawie każdy z nich chce złapać rybę,poza tymi którzy są tam dla przyjemności, bo to lubią.Ale myślę że jak ryb nie będzie to najazd się skończy.
[2011-12-18 17:16]

Porównał bym to do łowiska,na którym zarybiono pewną rybą i nagle jest pełno wędkarzy,prawie każdy z nich chce złapać rybę,poza tymi którzy są tam dla przyjemności, bo to lubią.Ale myślę że jak ryb nie będzie to najazd się skończy.


Mogę zgadnąć jaka to ryba ? albo lepiej nie............... [2011-12-18 17:29]

Ta ryba to leszcz. [2011-12-18 19:31]

tryfta

Ta ryba to leszcz.

Sprytny jesteś,refleks wędkarski masz,idź do wątku pokoje zamknięte - to chyba twój:))
[2011-12-18 19:59]

Tryfta może złóż propozycję właścicielom portalu żeby specjalnie dla ciebie utworzyli tu funkcję kierownika do spraw przyznawania prawa zabrania głosu w jakimś wątku. Dlaczego mam iść do swojego wątku? Bo ty tak sobie życzysz? Dlaczego na mnie naskakujesz? [2011-12-18 22:23]

Artur z Ketrzyna

Artek - a jakie komplikacje z wypisaniem się z grupy ?

Mój profil - Grupy * zarządzaj - x wypisz się .
Takie są opcje techniczne i na razie nie ma innego sposobu .


I CO TAK ZA KAŻDYM RAZEM???
Najpierw zapisz się do grupy, odpowiedz (napisz posta), wypisz się z grupy. To jest aż 10 kliknięć (kroków), za każdym razem (wejdź, przeczytaj, zapisz się do grupy, napisz, wyjdź, wejdź mój profil, wejdź grupy zarządzaj, wypisz się, wróć do strony forum). A teraz to pomnóż przez 10 tematów rożnych grup.

 A kiedyś wchodziłem w temat przeczytałem i odpowiedziałem, po czym patrzyłem co jeszcze jest ciekawego na forum i tam też pisałem. A tu było tylko 3-4 kliknięcia (kroki) - wejdź, przeczytaj, napisz i wyjdź).

Bo jak nie będę się wypisywał to w końcu będę należał do 1000 Grup. I wtedy samo zażądanie grupami będzie paranoją. A następnego dnia znów by coś napisać będę musiał się zapisać do grupy. I to już będzie "1001 DROBIAZGÓW" taki sklepik ze szpargałami za komuny.

Ja widzę sens założyć grupę "ANTY GRUPĘ", lub jak napisałem wyżej, możliwość zakładania wątków zamkniętych i otwartych. No i zabrać te 300 punktów za założenie grupy, by ograniczyć bezsensowne powstawanie identycznych grup.

Ps. Ciekawe co zrobią; Administratorzy, Moderzy i Redakcja jak grupy identyczne lecz z rożnych regionów utworzą identyczny wątek na forum np. "Jak było dziś na rybach w naszym regionie". Niby ten sam wątek ale jednak inny bo tyczy się innego regionu.
[2011-12-19 16:40]