Zaloguj się do konta

Grupa zamknięta Nestorzy wędkarstwa

utworzono: 2013/12/09 19:05
grisza-78

Drogi panie Zbyszku, dlaczego tak ciekawy wątek, jak badania na temat życia w Polsce, założył pan w waszej zamkniętej grupie? Szkoda, że tylko was kilku może podyskutować na takie tematy. Nie założyłem tego wątku złośliwie, tylko z lekkiego żalu, że z góry zakłada pan, że o problemach codziennego życia, mogą dyskutować tylko koledzy po 50-tym roku życia. Szkoda. Może na przyszłość takie wątki mógłby pan zakładać po prostu w Hydeparku, bez wstawiania ich do jakiejkolwiek grupy. Pozdrawiam.
[2013-12-09 19:05]

Romuald55

Przyłączam się do Kol.grisza-78.I nie tylko w sprawie którą On porusza.Czasem chcę zająć jakieś stanowisko w dyskusji i okazuje się,że grupa zamknięta.Na forum ogólnodostępnym a jednak niedostępna.To narusza i ogranicza moje prawo do wypowiedzi na forum publicznym.Gdyby to było forum na prywatnej stronie internetowej,nie byłoby sprawy.
Wnoszę do zarządcy Wędkuję.pl o zweryfikowanie czy pokoje na forum publicznym mogą być zamknięte dla innych użytkowników pomimo,że są na nim publikowane.
[2013-12-09 19:21]

grisza-78

Ja nie mam jakichś wielkich pretensji, bo założyciele niektórych grup po prostu nie chcą w swoim gronie osób, które najzwyczajniej robią syf. Jednak temat, który pan Zbyszek poruszył, dotyczy nas wszystkich ( czyt. Polaków ) i trochę szkoda, że takie posty zamieszcza się z grupach zamkniętych. Pozdrawiam.
[2013-12-09 19:40]

Romuald55

Ja nie pcham się tam gdzie mnie nie chcą.Te zamknięte fora takie są.PRZEŻYJĘ!Tylko czy to nie narusza praw demokracji.
[2013-12-09 20:00]

Zibi60

Witam.
Mam na imię Zbyszek i nie jestem panem, w wędkarskim gronie kolegą. Co do grup - to nie mój wymysł, jeśli Redakcja umożliwiła tworzenie takowych, to wielu z tego korzysta. Nie chcę nikogo dyskryminować, proszę tego tak nie odczytywać. Genezą powstania była chęć odseparowania bardzo młodych ludzi, którzy w w pewnym momencie opanowali forum.
Wątek założyłem w zamkniętej grupie, ponieważ chciałem ją rozruszać, ale...
Dostałem kilka propozycji wejścia do grupy "Nestorów" od kolegów którzy nie spełniają założonego kryterium. Obiecuję, że w najbliższym czasie zweryfikuję je i pewnie odblokuję, muszę się skontaktować z kolegą, który mi pomaga prowadzić grupę.
P.S.
Nic nie stoi na przeszkodzie, aby temat wrzucił ktoś z Was na forum ogóle, bo rzeczywiście jest godny przedyskutowania.

[2013-12-09 20:18]

Romuald55

Ja Ciebie szanuję Kol.Zibi.Twoje wyważone wypowiedzi.Tylko moim zdaniem,jeśli ktoś w dyskusji przekracza granice dobrych obyczajów to po prostu mu się nie odpowiada.Sam ZNIKNIE..
Czyli ta izolacja nie jest potrzebna.
Ja mogę się mylić twierdząc ,że każdy ma prawo wyrażać swoje poglądy.
Od tego są moderatorzy,którzy powinni reagować w zbyt mało kulturalne zachowania uczestników dyskusji.
ALE ODBIERAĆ GŁOS I ZAMYKAĆ SIĘ to moim zdaniem nie jest fair...delikatnie mówiąc.
[2013-12-09 20:37]

Zibi60

Z całym szacunkiem Kolego Romualdzie, ja nie odbieram możliwości dyskusji, ja tylko dobieram interlokutorów, a właściwie to tworząc barierę wiekową, jestem pewien, że uczestnicy grupy nie będą pisać o "rzeczach oczywistych", ani "ekspercić" w tematach im obcych. Prawie całe forum jest dla wszystkich, ja zająłem jego maleńką cząstkę, ponieważ przypuszczałem, że w zbliżonej grupie wiekowej, łatwiej się zrozumiemy i dogadamy, bo mamy zbliżone problemy.
[2013-12-09 21:33]

cierpliwy1

Moim zdaniem argumenty Zbyszka są jasne i zrozumiałe  [2013-12-10 10:17]

Zibi60

Po wymianie poglądów z kolegą z którym moderujemy grupę "Nestorzy wędkarstwa", zadecydowaliśmy:
1. Grupa pozostaje nadal zamknięta, czyli o przyjęciu i wydaleniu z niej decydują administratorzy grupy.
2. Warunkiem przyjęcia do grupy jest kilkunastoletni staż wędkarski oraz kultura wypowiedzi.
3. Osoby które zgłosiły akces wcześniej, zostają zaakceptowane.
Mamy jeszcze prośbę. Stanowimy grupę ludzi doświadczonych tak wędkarsko, jak i wiekowo. Nie wszyscy mają uzupełnione awatary, nie wiemy czy to wstyd, czy bojaźń, czy może zwyczajne "niechcemisię" ?. Prosimy, wklejcie Swe podobizny, to lepiej służy w dyskusji. [2013-12-10 13:26]

kedzio

Pisałem już wiele razy o tym, że te wszystkie grupy i grupeczki to nikomu niepotrzebne dziadostwo które powoduje, że tworzą się podziały na społecznościowym forum. To była właśnie jedna z zalet tego portalu ( dawniej) która nas skłaniała do powracania tutaj, że nie było tu żadnych pokoików dla grupek różnego rodzaju " innowierców" i każdy mógł się wypowiadać na każdy temat bez wyjątku.

"Innowiercy" - użyłem cudzysłowu, bo nie chodzi o obrażanie kogokolwiek. Tak zwyczajnie nazywam wszystkich, którzy boją się dyskutować z osobami o odmiennych poglądach. Bo te grupy właśnie temu służą, by wylewać własne przemyślenia bez ryzyka, że ktoś inaczej myślący obali tezy, myśli, pomysły zawarte w takowych wątkach.

Jest to zwyczajnie niekoleżeńskie i antyspołeczne po mojemu, bo bez sensu są  "dyskusje" prowadzone w takich pokoikach przez ludzi poklepujących się po ramieniu bez względu na okoliczności. Nie ma tu co się tłumaczyć, że chodzi tylko o odcięcie niegrzecznych userów, bo od tego są inne narzędzia, takie jak regulamin i miotły ( które nieraz notabene naginają sobie regulamin na swoje potrzeby... no ale tu zawsze te sprawy nieco kulały).

Reasumując, te grupy są dobre tylko dla tych, co pragną swoje wysublimowane zdanie pokazać publicznie, ale boją się kontrargumentów i krytyki pod każdą postacią.

Amen. 

[2013-12-10 14:07]

JKarp

" "Innowiercy" - użyłem cudzysłowu, bo nie chodzi o obrażanie kogokolwiek. Tak zwyczajnie nazywam wszystkich, którzy boją się dyskutować z osobami o odmiennych poglądach. Bo te grupy właśnie temu służą, by wylewać własne przemyślenia bez ryzyka, że ktoś inaczej myślący obali tezy, myśli, pomysły zawarte w takowych wątkach."
Nie pomyślałeś, że czym innym jest dyskusja a czym innym wylewanie swoich niespełnionych ambicji, przemyśleń bez pokrycia itd, niepotwierdzonych teorii głoszonych wszech i wobec wszędzie tam gdzie można się wciąć w rozmowę  ?Oczywiście nie jest to zdanie o Tobie - mówię całkiem serio.
Ja np miałem dość pewnych wtrąceń, którym nie daj Boże się sprzeciwić i dlatego w sumie przestałem pisać o pewnych sprawach w otwartych grupach.JK [2013-12-10 15:09]

kedzio

Takie Panie Januszu jest moje zdanie na temat grup. Śmieszy mnie i wręcz wkurza do żywego, kiedy widzę takie bzdety jak "grupa pogromców sandaczy, grupa łowców kleni, grupa nie lubiących skrzeku, grupa amatorów twisterów, grupa wsparcia anonimowych muszkarzy, użytkowników foteli karpiowych"... oraz inne bzdury.

Wiele razy mogłem komuś doradzić, pomóc, np. na temat pontonu ( to mi w pamięci utkwiło), ale gość zadał pytanie w zamkniętej grupie i wszyscy go olali.

Tak uważam... uważam, że zamknięte grupy zakładają osoby które nie chcą dopuścić do głosu osób z kontrargumentami, że jest to sposób na odizolowanie własnych poglądów od sił mogących sobie pozwolić na krytykę. Czasami jest to też chęć zaznania władzy moderatorskiej, choćby tylko na niewielką skalę we własnej grupie.

Takie mam zdanie Panie Januszu i nie omieszkam go użyć w podobnych wątkach. 

A co do tego wcinania... Może to nie o mnie, ale ja sam wiem, że czasem się wcinam. Z różnych powodów to czynię. Ale w tym miejscu powiem krótko:

- To jest portal społecznościowy, ogólnowędkarski, wielotematyczny. To tak, jak z biblioteką. Wchodzisz i wybierasz książki w dowolnej dziedzinie, a nikomu nie przyjdzie do głowy, by ci zabronić np. wstępu do działu geograficznego. Co innego zaś biblioteki naukowe, uniwersyteckie, specjalistyczne, które są przeznaczone dla wąskich grup ludzi i nie każdy może tam wejść i coś wybrać. Tak i wy macie portale karpiowe przykładowo. Tam nie wchodzę i się nie wcinam. Rozumiesz Pan Panie Kolego. 

Tutaj jednak nie powinny mieć miejsca żadne podziały podobne do tych opisanych w "Przygodach Guliwera", gdzie walczą ze sobą pajace wyznający szerszy lub węższy koniec jaja - bądź co bądź obojętnie gdzie się skorupkę stłucze, jajko i tak można zjeść.

Pozdrawiam i życzę owocnego zakładanie grup i grupek :) Może już niedługo na tym forum będą istniały tylko grupy zamknięte. Powoli to forum przestaje być forum.

[2013-12-10 18:24]

Zibi60

Kolego @kedzio piszesz w temacie "Nestorzy wędkarstwa", więc proszę odnieś się do założeń TEJ GRUPY. Z Twojego wpisu wnioskuję, iż bym Ci uniemożliwiał wypowiedzi. Szanuję wszystkich na tym forum, tylko chciałem zawęzić grono dyskutantów, aby uniknąć bicia piany. Proponowałem Redakcji różne sposoby rozwiązania problemu natręctwa nowych-młodych uczestników-ekspertów - echo ! Skorzystałem z możliwości która jest na tym portalu, nie wymyśliłem jej na swoje potrzeby.
[2013-12-10 19:21]

kedzio

Wypowiadam się w wątku, w którym jeden z użytkowników zwrócił uwagę na bardzo istotna sprawę. W wątku o tych badaniach statystycznych chciałem się wypowiedzieć, ale nie mogłem, bo to grupa zamknięta.

Dlatego wyrażam swoje zdanie tutaj, a wypowiedź ta dotyczy wszelkich grup i grupeczek i jak je tam zwał. Kiedy chcę się wypowiedzieć w jakims wątku, a wyskakuje mi fiszka : " przyłącz się do grupy w celu udziału w dyskusji", to mnie od razu odrzuca i rezygnuję. Nie będę czekał na czyjąś  łaskę, czy zostanę zaakceptowany - wisi mi taka grupa.

Ja tamte badania ( ich wyniki) uważam za wyssane z palca i grubo przesadzone, bądź niedorobione. Tylko tyle miałem tam do powiedzenia. Natomiast tu nie odniosłem się jedynie do Twojego pomysłu kolego Zibi, ale do wszystkich ograniczających wolność wypowiedzi zamkniętych klubów wzajemnego wsparcia grup mniejszości.

Pozdrawiam i do roboty lecę.


[2013-12-10 19:46]