GRUPA DLA POCZĄTKUJĄCYCH

/ 74 odpowiedzi / 2 zdjęć
muniekOca


Witam wszystkich. Chce zacząć przygodę z wędkowaniem, a dokładniej metodą spławikową. Związku z tym faktem mam kilka pytań do was. Na początek chcę kupić sprzęt na który mogę przeznaczyć maksymalnie 200zł. I na początek chciałbym łowić nie duże rybki takie jak np. płoć, ale nie wykluczam łowić później coś większego. Więc nasuwa się tutaj moje pierwsze pytanie. Jaki sprzęt powinienem kupić żebym był zadowolony? Myślałem o kiju z firmy Mikado model Sensei Float 360 i kołowrotku też firmy Mikado model Fishfinder 2008 RD. Co o tym myślicie czy warto kupić ten sprzęt? (2011/09/25 18:24)

u?ytkownik57785


Witam wszystkich. Chce zacząć przygodę z wędkowaniem, a dokładniej metodą spławikową. Związku z tym faktem mam kilka pytań do was. Na początek chcę kupić sprzęt na który mogę przeznaczyć maksymalnie 200zł. I na początek chciałbym łowić nie duże rybki takie jak np. płoć, ale nie wykluczam łowić później coś większego. Więc nasuwa się tutaj moje pierwsze pytanie. Jaki sprzęt powinienem kupić żebym był zadowolony? Myślałem o kiju z firmy Mikado model Sensei Float 360 i kołowrotku też firmy Mikado model Fishfinder 2008 RD. Co o tym myślicie czy warto kupić ten sprzęt? 
Dla mnie bomba.
(2011/09/25 18:42)

muniekOca


A ciężar wyrzutowy wędki 10g-30g może być?? Bo kiedyś znajomy mówił że na początek 5-30g powinien być. Ale nie pamiętam dokładnie czy od 5 czy od 10g (2011/09/25 19:00)

u?ytkownik87383


Troszkę mylisz robale. Rosówka to ta największa. Potem jest dżdżownica (kopiesz je w ziemi), a po nich jest gnojak-mniejsza czerwona dżdżownica żyjąca w kompoście, gnoju zwierzęcym itp.
Rosówka:
Dżdżownica:

Gnojaki:

Wszystkie wymienione gatunki należą do rodzaju Lumbricidae czyli po polsku dżdżownic. Poszczególne gatunki różnią się od siebie wielkością , kształtem upierścieniowania , pigmentacją . Różnice u tych pierścienic można też dostrzec w wyborze środowiska życia . Tak jak ktoś napisał niektóre dżdżownice preferują życie w glebie ( dżdżownica ziemna - rosówka )  inne z kolei nieco pod jej powierzchnią lub wręcz na powierzchni acz w bezpośredniej styczności z kompostem i nawozem ( głównie końskim) , w pryzmach butwiejących szczątków roślin . Dżdżownic zwanych " gnojakami " nie szukaj bezpośrednio w świeżym , parującym oborniku świńskim lub krowim ponieważ po pierwsze jest to środowisko bogate w azot a pod drugie  starsze odchody mogą być nawiedzane przez drapieżne chrząszcze z rodziny biegaczowatych np biegacza skórzastego , szykonia czarnego , biegacze fioletowe , biegacze granulowane ,biegacze złote  , chrząszcze z  rodziny omarlicowatych np zaciemkę czarną a  czasem także gnilika czteroplamnego . Nie są to oczywiście środowiska życia tych owadów ale mogą zalatywać w rejony obfitujące w łatwo dostępny pokarm - dlatego nie spotka się "gnojaków " tam gdzie należałoby się ich spodziewać. Najlepiej poszukać w ich w stertach butwiejącego siana , słomy , starego obornika , przegniłych zrębków i odpadów roślinnych. (2011/10/03 14:12)

Olek


Dzień dobry

...............A tak fajnie się dzionek zaczął

Ide nakopać Lumbricidae-sów czyli po polsku dżdżownic i jade na ryby

Acha no i unikam biegaczowatych :)

Pozdrawiam wszystkich

(2011/10/03 14:59)

u?ytkownik70701


Przepraszam faktycznie nie zamieściłem kwoty już naprawiam ten błąd i podaję iż jestem w stanie na początek przeznaczyć około 300 zł

Skoro tak to ja ci polecam kij Jaxon Eternum Tele Mino 380 c.w.5-35 jest to fajny kij koszt to około 150 zł , a co do kołowrotka to Shimano Alivio 3000SRB
Połamania Kija (2011/10/03 15:28)

u?ytkownik87383


Ze swojej strony polecam kołowrotek spinningowy Mitchell Avocet II Gold Rd . Sklep Bober Fishing , cena 120 zł . (2011/10/03 15:35)

dragon1980


Ma ktos schemat rozmieszczenia srucin badz oliwki w wedkowaniu powyzej 3 m.  na stałe kumam jak rozmiescic ale przelotowo nie bardzo prosze o pomoc (2011/12/27 19:36)

tochu9702


Ma ktos schemat rozmieszczenia srucin badz oliwki w wedkowaniu powyzej 3 m.  na stałe kumam jak rozmiescic ale przelotowo nie bardzo prosze o pomoc


Schemat ma być na wodę stojącą? (2011/12/27 22:23)