Zaloguj się do konta

Gruntówka - jak ją zrobić?

utworzono: 2010/08/04 00:30
Fix

Witam, jestem początkującym wędkarzem chciałbym taką gruntówkę stworzyć ;p
wędkę mam i kołowrotek jest chodzi o koszyk itp. co muszę mieć i jak dobrze zamontować :)
gruntówka - woda stojąca. Liczę na waszą pomoc.

Pozdrawiam, Adrian
[2010-08-04 00:30]

Bromar

Witam Kolegę. Podsyłam Ci link do strony gdzie trochę sobie możesz poczytać i zobaczyć o metodzie gruntowej. Bardzo dobry materiał. Jeśli coś jeszcze nie będziesz wiedział to pytaj Kolegów jak również możesz i mnie na poczcie. Chętnie Ci pomogę jeśli tylko będę mógł.
 Pozdrawiam
[2010-08-04 06:51]

Bromar

Zapomniałem wpisać link:
http://www.lakefishing.com.pl/lowie_karpia/index.php
[2010-08-04 06:53]

Matys24

Częściej łowie na spławik   a grunt to najczęściej olowka i  na włosie kulka. Ale co do koszyczka to robie to strasznie prosto większość powie że amatorsko ale  w moim przypadku na wyniki nie narzekam. Zakładam rurkę stopuje żeby nie spadła wiąrze przypon zapinam na rurce koszyk pcham do niego zanęte na hak zakładam  przynęte i sru do wody. Ot i to Ci cały mój sekret. Pozdrawiam [2010-08-04 09:30]

jogo

Witaj!

Dla początkującego...

Do prostego zestawu potrzebny będzie:

-haczyk(rozmiar, zależy od tego jaką chcesz łowic rybę)

-krętlik, lub stoper

-ciężarek

-sprężyna, koszyczek, lub ciężarek

Na główną żyłkę zakładasz sprężynę, koszyczek, lub ciężarek i wiążasz krętlik.

to krętlika po drugiej stronie wiążesz przypon(może być z cienszej żyłki, przy zaczepach stracisz co najwyżej haczyk), do przyponu dowiązujesz haczyk.

Ciężarek, lub stoper sakladasz między krętlikiem a sprężyną...

Pozdrawiam i połamania...

[2010-08-04 18:44]

kasalka

To i moje trzy grosze. Wiążę zestaw na boczny trok. Do żyłki głównej krętlik. Z drugiej strony krętlika na żyłce o grubości takiej jak główna dł. 25-35cm koszyczek, oraz przypon (cieńszy) z haczykiem około dwa razy dłuższy niż ten od koszyczka. Łowiąc na DS bardzo łatwo rozpoznać (jeśli przegapiłeś) że było branie i można zestaw ściągnąć. Jeśli chodzi o plątanie się żyłek to nie zauważyłem aby było to częstsze niż poplątanie z rurką czy na spławiku.
[2010-08-04 23:14]

780528

Możesz też spróbować na feederka prosty i skuteczny sposób.Kij w zależności jakie będziesz łowił ryby.Żyłka główna 0.22, przypon 0.16 do 0.18,haczyki nr 6do10.Rurka antysplątaniowa na żyłce głownej do niej koszyk taki 10gr przed rurką stoper amortyzujący.Do połączenia żyłki głównej i przyponu krętlik no i powodzenia na rybach!

[2010-08-04 23:43]

raku10

1.Załóż rurkę anty splontaniową.2.Pod rurką stoper.3.Krętlik.4.Przypon z chaczykiem.5.Na rurke załóż np koszyczek sprężune

[2010-08-17 10:47]

baloonstyle

Stosuję zestaw jak kolega raku10 napisał oraz:

-ciężarek przelotowy

-stoper

-krętlik

-przypon z hakiem, bądź stalke  i hak ( druga opcja to zestaw nocny )

[2010-08-17 11:31]

czewrony

Witam szanownego koleżkę! Osobiście wale w rzeczkę bocznym troczkiem czyli:
gówna do krętlika potrójkątnego, przypon 50cm trochę mniejszy rozmiar żyłki przypon niż gówna prosto w poziomo odstające kółeczko, na dół do ostatniego kółka wiążemy na żyłce (nie na sznurku:>) koszyczek 30 gr + zanęta w środku oczywiście wędka wytrzymująca ciężar zestawu i na hak 6 nawalam mojego ziemniak specjal! połamania    n  i   e    nerwów:D
[2010-08-17 20:20]

czewrony

no niestety , dziś z samego rańca walnąłem na ryby i niestety moja zdobycz była to jedna 10 cm wzdręga... oczywiście wypuszczona
[2010-08-18 10:38]