Gruntówka wśród roślin

/ 5 odpowiedzi
Mam problem z zacięciami na zestaw gruntowy jak zmontować zestaw gdy dno jest pokryte grubą warstwą roślin i jak wybrać długość przyponu do stosowanej przynęty?
arnold


Witam
ja na takie zbiorniki zakładam najpierw rurkę antyplontaniową, koralik, krętlik, a do krętlika wiąże przypon o dł. 30cm i o grubości 0,20mm a rozmiar haczyka to 6 i oczywiście do rurki koszyczek zanętowy.

Pozdrawiam    (2010/05/12 14:24)

sillewap121


Niemoge zaciąć brań gdy w zestawie mam koszyczek bez obciążenia

(2010/05/14 10:56)

miszczap


Proponuję zatem zamiast rurki zamocować koszyczek na bocznym troku, najlepiej na cieńszej niż przyponowa żyłce, dajmy na to żyłka główna 0,22, przypon 0,20 a koszyczek na 0,18.

Dlaczego?

Koszyczek nie walczy z rybą, więc nie jest nastawiony na przeciążenia.

A jeśli zdarzy się, że koszyczek w czasie holu wplącze się w krzaki, puści żyłka trzymająca koszyczek, on co prawda zostanie, ale ryba na haczyku ocaleje... a  tak tracisz rybę, koszyczek i przy odrobinie pecha wiele metrów żyłki głównej.

Polecam spróbować :)

(2010/05/14 11:26)

maorys81


ja proponuje zmontować sobie metalowe grabki na sznurku i poświęcić godzinke na oczyszczeniu dna w miejscu łowienia. polecam. a potem łowić na normalnie zmontowanym zestawie bez kombinacji (2010/05/14 12:21)

TWISTER


Sprężyna z rurką antysplątaniową jest lepsza od koszyka duzo dalej leci (2010/05/15 00:23)