Gruntówka w kwocie do 130zł

/ 24 odpowiedzi
Witam planuję zakup nowych wędzisk do metody gruntowej z nastawieniem na rybkę - karp/amur/leszcz oraz czasem w nocy na sandacza i zastanawiam się na wyborem typowej składowej karpiówki o dł 360cm (obecnie używam Konger Patrol Tele Carp 3,90 cw 120g i mam obawy że ryby mogą się często wypinać z niej) czy w kwocie do 100-130zł jest coś sensownego co moglibyście mi polecić?Do wędzisk będą założone kołowrotki Okuma Tactic 45
SlawekNikt


Witaj,
mieszkasz w dość dużym mieście, dlatego najlepszym rozwiązaniem będzie jak udasz się do sklepu, pomachasz wędkami w Twoim budżecie, a na koniec jak nie będziesz jeszcze zdecydowany to wrzucisz tutaj swoje typy i wtedy na pewno któryś z kolegów, który używa Twoich "typów" coś podpowie. W przeciwnym razie takie podpowiadanie będzie się odbywać na poleceniach, a te bardzo rzadko będą odpowiadać Twoim oczekiwaniom. (2015/04/26 10:12)

Bernard51


http://bialaryba.pl/daiwa-phantom-carp-ii-c-450_497_509_1637.html
W tamtym tygodniu zamawiałem dla mlodego chłopaka, miałem ją w ręce, rzucałem nią 80 gr i moę śmiało Ci ją polecić za te pieniądze dobry sprzęt. Resztę jak chcesz na Priva. (2015/04/26 15:28)

DaNWol


zapomniałem dodać że najlepiej 3-składowa ze względu na transport
na chwilę obecną mój umysł zaprzątają te kijki:

Daiwa Black Window
Konger Maxer Black Carp
Mikado Tachibana Carp
Mikado Essential Carp
Mikado Almaz Carp
Jaxon Arcadia Carp
Jaxon Black Arrow

wszystkie o dł 3,60 i 3Lbs

oraz poniżej

Mikado Silver Eagle Carp 3,60 2,75 Lbs

ktoś używa coś z tych karpiówek? cena ma znaczenie więc jeżeli jest coś warte polecenia oprócz najdroższej Daiwy to proszę napisać (2015/04/26 17:58)

SlawekNikt


Miałem daiwe 3,60 o c.w. 2,75 lbs, nie mam kijowi nic do zarzucenia, bardzo fajna wędka. Aktualnie można taką kupić za około 160 zł. Innych nie miałem więc się nie wypowiadam na ich temat. (2015/04/26 18:58)

DaNWol


Miałem daiwe 3,60 o c.w. 2,75 lbs, nie mam kijowi nic do zarzucenia, bardzo fajna wędka. Aktualnie można taką kupić za około 160 zł. Innych nie miałem więc się nie wypowiadam na ich temat.

ok a dł 3,60 będzie taką długością zadowalającą? czy może zdecydować się na 3,90?

ogólnie jeszcze znalazłem takie kije : Robinson Tritium Carp oraz Robinson Red Star Carp  (2015/04/26 19:37)

SlawekNikt


Co do długości to mi bardziej pasuje 3,90 dlatego napisałem, że 3,60 miałem,
a wędzisk, których nie miałem nie oceniam. (2015/04/27 06:56)

adeac


Ja w zeszłym tygodniu kupiłem feedera mikado xlpode http://allegro.pl/mikado-x-plode-medium-feeder-330cm-120g-i5290814864.html Dostępne są też dłuższe wędziska. Jest to wędzisko węglowe. Jestem bardzo zadowolony z wędziska, no i stosunek ceny do jakości bardzo dobry. (2015/04/27 10:02)

DaNWol


Ja w zeszłym tygodniu kupiłem feedera mikado xlpode http://allegro.pl/mikado-x-plode-medium-feeder-330cm-120g-i5290814864.html Dostępne są też dłuższe wędziska. Jest to wędzisko węglowe. Jestem bardzo zadowolony z wędziska, no i stosunek ceny do jakości bardzo dobry.

nie feeder raczej odpada (2015/04/27 11:55)

Bernard51


Z tych wędek które wykazałeś to prawda jest taka że różnią się tylko ceną natomiast jakość wykonania podobna (produkcja w Chinach) a w większości to płaci się za firmę w tym przedziale cenowym, sprawdz sobie w opisach przelotki uchwyt kołowrotka jak i zawartość węgla, mają na pewno podobne (2015/04/27 19:48)

DaNWol


Z tych wędek które wykazałeś to prawda jest taka że różnią się tylko ceną natomiast jakość wykonania podobna (produkcja w Chinach) a w większości to płaci się za firmę w tym przedziale cenowym, sprawdz sobie w opisach przelotki uchwyt kołowrotka jak i zawartość węgla, mają na pewno podobne

jakiego typu przelotek szukać? i uchwytu kołowrotka ? (2015/04/28 15:29)

DaNWol


a może szukać dobrych teleskopów? (2015/04/28 15:34)

DaNWol


zapomniałem dodać że najlepiej 3-składowa ze względu na transport
na chwilę obecną mój umysł zaprzątają te kijki:

Daiwa Black Window
Konger Maxer Black Carp
Mikado Tachibana Carp
Mikado Essential Carp
Mikado Almaz Carp
Jaxon Arcadia Carp
Jaxon Black Arrow

wszystkie o dł 3,60 i 3Lbs

oraz poniżej

Mikado Silver Eagle Carp 3,60 2,75 Lbs

ktoś używa coś z tych karpiówek? cena ma znaczenie więc jeżeli jest coś warte polecenia oprócz najdroższej Daiwy to proszę napisać

(2015/04/28 16:11)

jakub5375


Mikado Sensei 3,60. 3 lbs - 120 złMam ją od początku sezonu i jestem z niej na prawdę zadowolony, a mam duże wymagania co do wędzisk :) (2015/04/28 19:40)

notaki


Ja w zeszłym tygodniu kupiłem feedera mikado xlpode http://allegro.pl/mikado-x-plode-medium-feeder-330cm-120g-i5290814864.html Dostępne są też dłuższe wędziska. Jest to wędzisko węglowe. Jestem bardzo zadowolony z wędziska, no i stosunek ceny do jakości bardzo dobry.


Tydzień temu kupiłes wedkę i już wiesz, ze jest dobra ?
Przez ten tydzień nie schodziłeś znad wody ?
hmmm....... (2015/04/28 19:52)

notaki


obecnie używam Konger Patrol Tele Carp 3,90 cw 120g i mam obawy że ryby mogą się często wypinać z niej


Nie rozumiem przyznaję...
Używasz i masz obawy ? To wypinają Ci się te ryby , czy nie ?
Tak nawiasem mówiąc.. jeśli chodzi o tzw "spinkę" to wędka jest ostatnia tego przyczyną Pierwszą jest wędkarz, potem wchodzą w grę elementy zestawu..... (2015/04/28 19:58)

SlawekNikt


Ja z kolei uważam, że wszystko zależy od spinki ;-) bo najczęściej to źle dobrany rozmiar haka spinki powoduje. (2015/04/28 20:07)

notaki


Jest tysiac przyczyn :-)
Moim zdaniem podstawowa- to bledy wedkarza :
- nieprawidlowy moment zacięcia
- danie  luzu rybie pozwalajacego na uwolnienie się , lub przeciwnie - zbyt siłowy hol rozrywający wargę rybom o kruchych , czy delikatnych wargach.
Potem pojawiają się elementy zestawu ( kolejnośc przypadkowa ):
 -zły kształt haka, lub jego model
- źle ząlożona przynęta
- zła dlugośc włosa
-źle dobrany cięzar obciążenia
- straszacy rybę zestaw powodujący, że chwyta bardzo delikatnie

itp... itd...
gdzies tam na szarym końcu pojawia się wędzisko nie reagujące dośc szybko i pozwalające rybie na uwolnienie się

P.S nawiasem mowiąc - moim zdaniem - wielkość haka ma najmniejszy z możliwych wpływ na spinke, o ile hak jest prawidlowo dobrany do  przynęty i gatunku poławianej ryby i jest "chwytliwy".
Prawidlowe jego zawiązanie ( często lekcewazone ) pomijam (2015/04/28 20:18)

DaNWol


obecnie używam Konger Patrol Tele Carp 3,90 cw 120g i mam obawy że ryby mogą się często wypinać z niej


Nie rozumiem przyznaję...
Używasz i masz obawy ? To wypinają Ci się te ryby , czy nie ?
Tak nawiasem mówiąc.. jeśli chodzi o tzw "spinkę" to wędka jest ostatnia tego przyczyną Pierwszą jest wędkarz, potem wchodzą w grę elementy zestawu.....


używam ale nic dużego się jeszcze na nich nie zapięło jedynie małe karpiki i amury + leszcze i karasie...a z racji tego że to teleskopy wydaje mi się że wszystkie propozycje wędzisk składowych które przedstawiłem powyżej będą lepsze o tych obecnych których używam (2015/04/29 06:47)

adeac


Ja w zeszłym tygodniu kupiłem feedera mikado xlpode http://allegro.pl/mikado-x-plode-medium-feeder-330cm-120g-i5290814864.html Dostępne są też dłuższe wędziska. Jest to wędzisko węglowe. Jestem bardzo zadowolony z wędziska, no i stosunek ceny do jakości bardzo dobry.


Tydzień temu kupiłes wedkę i już wiesz, ze jest dobra ?
Przez ten tydzień nie schodziłeś znad wody ?
hmmm.......


2 dni byłem na rybach i jestem zadowolony z zakupu- więc nie rozumiem do czego dążysz notaki... (2015/04/29 09:17)

Bernard51



2 dni byłem na rybach i jestem zadowolony z zakupu- więc nie rozumiem do czego dążysz notaki...

Widzisz kolego ,po dwóch dniach nie możesz wystawiać jakiej opinii wiążącej, co najwyżej wizualną , na drugi rok o tej porze jak połowisz nią cały sezon to na pewno już mógłbyś coś autorytatywnie napisać. (2015/04/29 12:11)

notaki


2 dni byłem na rybach i jestem zadowolony z zakupu- więc nie rozumiem do czego dążysz notaki...


Dążę otego o czym pisał Bernard.
Że podam na własnych przykładach... W jednej z moich wedek po kilku miesiącach wypadł wkład przelotki, w kupionej w zeszłym roku Tachibanie źle przyklejony korek rekojesci po pół roku łowienia powoduje że trzeszczy on przy każdym holu i poważniejszym ugięciu wędziska, w Jaxonie niezależnie jak silnie dokrecisz uchwyt kolowrotka - i tak po kilku godzinach się odkęci , i kołowrotek zaczyna gonić w uchwycie...... itd...

To wychodzi w tzw"praniu" po kilku miesiącach użytkowania, a prosta odpowiadzialność za własne słowa powoduje, by unikać zachwalania czegoś, co nie jest dostatecznie sprawdzone :-) (2015/04/29 12:45)

adeac


2 dni byłem na rybach i jestem zadowolony z zakupu- więc nie rozumiem do czego dążysz notaki...


Dążę otego o czym pisał Bernard.
Że podam na własnych przykładach... W jednej z moich wedek po kilku miesiącach wypadł wkład przelotki, w kupionej w zeszłym roku Tachibanie źle przyklejony korek rekojesci po pół roku łowienia powoduje że trzeszczy on przy każdym holu i poważniejszym ugięciu wędziska, w Jaxonie niezależnie jak silnie dokrecisz uchwyt kolowrotka - i tak po kilku godzinach się odkęci , i kołowrotek zaczyna gonić w uchwycie...... itd...

To wychodzi w tzw"praniu" po kilku miesiącach użytkowania, a prosta odpowiadzialność za własne słowa powoduje, by unikać zachwalania czegoś, co nie jest dostatecznie sprawdzone

Nie miałem na myśli jakości wykonania (bo to się okaże w praniu, chociaż na pierwszy rzut oka jest ok), tylko to jak mi się daną wędką łowiło- czyli zarzucanie, widoczność brań, holowanie ryb. Widzę że nie mogę się równać z takimi specjalistami jak Wy.  
(2015/04/29 16:41)

notaki


Absolutnie nie czuje się żadnym specjalistą :-)
Tylko wiesz.. ktos przeczyta.. posłucha opinii wydanej na podstawie pierwszego wrażenia... kupi... być może  przewiezie się  , no i bedzie miał zal.

Ja wiem, ze to tylko net i ten żal bedzie miał do jakiegoś wirtualnego bytu.. ale i tak będzie glupio, że przez nie przemyslana do konca opinię narazilismy kogoś na zupełnie realne, a nie wirtualne koszty :-)
P.S Wiem także , ze choc jakiś sprzęt bedzie miał nawet  tysiąc pozytywnych opinii i tak może trafić się felerny egzemplarz  . (2015/04/29 19:35)

DaNWol


a cą sądzicie o wędkach Tandem Baits X Force mam możliwość kupienia używki po 120zł za sztukę warto czy lepiej może Daiwa BW? (2015/05/01 13:01)