Gruntówka na Wiśle-informacje,podpowiedzi

/ 4 odpowiedzi
Witam.
Od dłuższego czasu łowię na grunt na Wiśle. Niestety efekty tragiczne!!( jeden leszcz ok 1,5 kg). Koszyczek zanętowy z różnego rodzaju zanętą w środku, przypon ok 50 cm, robaki białe lub czerwone i nic... najczęściej małe rybki po 20 cm... normalnie ręce opadają.  Pytanie czy robię coś źle?? zastanawiałem się nad kulką proteinową na włosie ale nie wiem czy na Wisłę się nadaje? Za wszelkie informację i podpowiedzi dziękuję i proszę o wyrozumiałość :)

fishark

Czym nęcisz, Jaki skład ma Twoja zanęta do koszyka, jest to jakiś gotowiec?
Do koszyka proponuję zanęty Lorpio heavy feeder + płatki górskie + kukurydza z puszki + pellet 4mm scopex. Do tego grube nęcenie rurą lub procą wcześniej ugotowaną kukurydzą, najlepiej pół lub całe wiadro, leszcza nie przekarmisz. Nie zmieniaj miejscówki nęć cały czas w tym samym miejscu i cały czas tam wędkuj a po pewnym czasie ładnie połapiesz grube Leszcze. (2017/08/28 20:36)

maniek8711

Nęce kupną gotową już zanętą. A co na haku? Czerwony, biały, kukurydza czy może na kulki proteinowe lub pellet? (2017/08/28 21:00)

bojanek123

Marcin w wawie na wisle najlepesze wyniki byly w maju i czerwcu i potem nastapily upaly i gruby leszcz przestal brać trzeba czekać wrzesien zawsze dobre wyniki byly, ja stosuje zanete kupna dragona , dodam pinek,. kukurydzy, łowię na czerwonego nr 4 + 2-3 biale robaki ,lipiec sierpień, tez drobnica brala ,ryba trzymala sie nurtu ,lepiej natlenionej wody (2017/08/28 21:44)

fishark

Hak nr 8, przypon 0,18 - 70cm i pęczek białych około 8szt. (2017/08/28 22:47)