Zaloguj się do konta

Gruntowanie na rzece

utworzono: 2011/09/02 23:54
rbgd

Witam wszystkich wędkarzy!!!!!Jestem wędkarzem od jakiegoś czasu,a wędkuję we Włoszech.Łowię głównie na rzekach,i mam problem ze zbadaniem koryta.Moje ulubione miejsce to wewnętrzna strona sporej rzeki o dość dobrym prądzie,w miarę głębokiej,bo pływają małe jachciki,ale ok.10m jest dość płytko.Nie mam łódki,więc mogę liczyć tylko na wędkę z brzegu,i nie mogę wykombinować jak gdzie zaczyna się głębiej,albo gdzie mogą być jakieś zagłębienia?!.Metoda ze spławikiem się nie udaje,ze względu na prąd,i odległość:/.Szukałem różnych porad,ale nic konkretnego nie znalazłem,więc jakby ktoś miał na to sposób,znalazłby chwilę na opisanie byłbym wdzięczny:)Zaznaczam,że jestem amatorem,i wędkuję tylko w weekendy,kiedy nie pracuję,ale bardzo to lubię:))).p.s. Wędkuję głównie na grunt. [2011-09-02 23:54]

Maly123

Wal w nurt musisz coś złapac...
[2011-09-03 10:40]

marek-debicki

Zastosuj feedera dostosowanego do prądu rzeki!

 

[2011-09-03 10:41]

Witam . Najlepsze wg . mnie będzie feeder + oczywiście koszyk. Jakbyś chciał wiedziećjak wygląda dno tej rzeki to ja polecam sonde ;) a tak do tematu feeder na rzeke najlepszy
                                                                                                                      pozdro
[2011-09-03 11:00]

rbgd

Liczyłem na coś więcej,ale dzięki i za to:),a można echosondą zbadać dno z brzegu? [2011-09-03 16:38]

marek-debicki

Sondą można, ale musisz mieć wysięgnik aby tą echosondę wystawić na odległość wędkowania od brzegu. Zbyt wiele kombinacji. Zawsze uważam, że najlepszą metodą jest podpatrzenie miejscowych. Jeżeli nie ma takiej możliwości proponuję zajrzeć do lektury, która zapozna nas z podstawowymi elementami niezbędnymi do jej poznania na podstawie obserwacji wzrokowej. Zaznaczam, że jest to temat woda, ale myślę, że warto spróbować. Generalnie trzeba szukać tematów pod hasłem "czytanie rzeki". Na tej stronie jest trochę materiału, który może być w tym pomocny. http://bit.ly/pi2DqX . Pozdrawiam i życzę powodzenia. [2011-09-03 20:33]

rbgd

Dzięki! będę szukał,i uczył się,a z sondą dam sobie spokój,bo bardziej usatysfakcjonuje mnie poznanie dna metodą typowo wędkarską;))Pozdrawiam!!!!!! [2011-09-03 23:38]