Gruntowa zasiadka

/ 22 odpowiedzi

Witam na początku chciałbym dodać, że jest to mój pierwszy wpis dlatego proszę o wyrozumiałość.Dnia 15.07.2011 otrzymałem telefon od wujka z propozycją wypadu na rybki, chwila zastanowienia i odpowiedź JEDZIEMY!o godz. 14.00 byliśmy na łowisku.15minut i jesteśmy uszykowani do połowu ja na dwie wedki teleskopowe (na jednej 2ziarnka kukurydzy i 2białe robaki, a na drugiej czerwony robak.Zanęty DRAGONA-LIN-KARAŚ, TRAPER-KARP.)Wuja 3 wedki (na jednej kulka proteinowa, na drugiej kukurydza i przenica, a na trzeciej duża rosówka z myślą o węgorzu.)Pierwsze branie 15.00 na mojej wędce wynik srebrny karaś(29cm i 40dag tylko ta ryba została sfotografowana, ponieważ aparat wpadł mi do wody i się zepsuł.)Dopiero o 16.20 drugie branie na wujka wedce i lin 45cm, zaraz potem krąp 31cm.30 minut później ja wyciągam 4,5kilogramowego karpia.Przyszedł wieczór 20.00 branie u wuja i karp 10kg na kulke(hol około11 minut.)około 21 gdy brań gruntowych zbrakło, porzucałem sobie na spławik (parę uklejek, jedna ładna 29centymetrowa płotka i parę jazgarzy skubnęło białego robaka)W nocy około 23.30 wuja uszykował sobie spining i rzucał na blachę przez pół godziny wyciągnął dwa szczupaki (51cm i 63cm).Przez następną godzinę nic aż tu nagle branie na mojej wędce hol 10 minutowy i amur dziewięcio kilowy:)Po paru minutach ładny złoty karaś 35centymetrowy( 1kg)!Do 3.00 wuja wyciągnął jeszcze dwa węgorze(dosyć małe), jednego około 10 kilowego suma i 1 szczupaka 65cm!Ja dwa kilowe leszcze pare płotek, krąpi i dwa karpie(mniejszych rozmiarów.)

ps.nie wszyscy mi uwierzą bo nie ma zdjęć, ale mogę zapewnić, że takie ryby o takich porach ina takie przynęty wyciągnęliśmy! proszę o oceny mam nadzieje że pozytywne i komentarze równierz!

POŁAMANIA KIJA !!!

miały być karpie były drapieżniki i płotki;)

zbynio5o

Jeżeli to było łowisko Pzw, to nie wiem Maksiu czy doczekasz sie pozytywnych komentarzy. Ale nie chce uprzedzać faktów. 

Ale ogólnie fajnie to opisałeś :)

(2011/08/09 00:25)

użytkownik57785

Wuja na trzy wędki powiadasz, nastawiliście się na węgorza............ No to gratuluję takiego nauczyciela wędkarstwa... Opisałeś w swoim opowiadaniu właśnie coś, co jest niedozwolone wśród wędkarzy, a Straż karze to mandatami i zabezpiecza (zabiera) za to sprzęt. Poza tym do 15 lipca włącznie jest okres ochronny na węgorze-...". a na trzeciej duża rosówka z myślą o węgorzu.".  (2011/08/09 06:18)

micb

Wuja 3 wedki

A wiecie co to RAPR? Trzeba było rozstawić po pięć wędek! Mielibyście jeszcze lepsze wyniki!!! Gratuluję! (2011/08/09 07:29)

wacek721

Oj. oj coś mi tu prowokacją śmierdzi .Nie dajcie się się nabrać , kolega jeszcze o sandaczu zapomniał takim z 10 kilo i może tołpyge bym jeszcze dołożył .Po co takie opowiadania pisać .Zamiast się nudzić przed komputerem po nocy to może wędkę w dłoń i nad wodę ,prawdziwie połowić. (2011/08/09 08:31)

marcinos86

Oj to się nazywa kłusownictwo, chyba...
A do tego zanieczyszczanie akwenu, przez wrzucenie aparatu do wody.
Oj była by spora kara... (2011/08/09 08:57)

ryukon1975

Oj. oj coś mi tu prowokacją śmierdzi .Nie dajcie się się nabrać , kolega jeszcze o sandaczu zapomniał takim z 10 kilo i może tołpyge bym jeszcze dołożył .Po co takie opowiadania pisać .Zamiast się nudzić przed komputerem po nocy to może wędkę w dłoń i nad wodę ,prawdziwie połowić.

Mi zaś wygląda to na młodzieńcze marzenia.:) (2011/08/09 09:15)

gary134

Też mi się ta historia wydaje niezbyt prawdopodobna, takie ładne ryby, w takiej ilości i taka mnogość gatunków na jednym łowisku. Kolega pewnie chciałby tak połapać i się rozmarzył hehe (2011/08/09 09:24)

dudus791

no to kolegozglos sie do programu "dlaczego ja"albo "trudne sprawy" szkoda ze ci nikt nie chce uwierzyc ale ja ci szacun sle za wyniki (2011/08/09 09:34)

użytkownik57785

Maksiu, a Ty Kartę Wędkarską już masz? Bo Twój wiek raczej jest za mały do Karty.

Maksymilian Franczukalias maxmaks

Początkujący (31 pkt)
 dodaj do znajomych napisz

Cześć mam na imię Maks, jestem uczniem szkoły podstawowej, interesuje się w szczególności wędkarstwem.

(2011/08/09 09:36)

Adriann

Mastiff poczytaj z zrozumieniem, a nie na podstawie swoich wy bujanych wyobraźni oceniasz ich. Przeczytasz " trzy wędki " i już myślisz ze na jeziorku PZW,a tego nie napisali.

I jeżeli wędkowali na komercyjnym akwenie, to możliwość takiego wędkowania jest i okazów.

Ps. Sam wędkuje sobie na trzy wędki, na swoim akwenie i przepisy nie obowiązują, a na prywatnych obowiązują przepisy gospodarza akwenu. (2011/08/09 09:50)

ryukon1975

Mastiff poczytaj z zrozumieniem, a nie na podstawie swoich wy bujanych wyobraźni oceniasz ich. Przeczytasz " trzy wędki " i już myślisz ze na jeziorku PZW,a tego nie napisali.

I jeżeli wędkowali na komercyjnym akwenie, to możliwość takiego wędkowania jest i okazów.

Ps. Sam wędkuje sobie na trzy wędki, na swoim akwenie i przepisy nie obowiązują, a na prywatnych obowiązują przepisy gospodarza akwenu.

Jest to prawie tak możliwe jak wygrana w totka.:):) (2011/08/09 10:04)

użytkownik57785

Ps. Sam wędkuje sobie na trzy wędki, na swoim akwenie i przepisy nie obowiązują, a na prywatnych obowiązują przepisy gospodarza akwenu.

Pisze się "wybujałych". W nocy na komercyjnym???? Pomyśl Ty zanim coś chlapniesz. (2011/08/09 10:06)

ryukon1975

Kol.Adriann ty czytaj i myśl.

Cytuję "ja na dwie wędki-i wymienione dwie przynęty przynęty.Wuja na trzy wędki i wymienione trzy przynęty.Razem pięć różnych przynęt.
I nie unoś się z powodu że ktoś bajek się napisał.:)
Pozdrawiam. (2011/08/09 10:09)

Adriann

Ja mam 2 km od siebie komercyjny gdzie można wędkować w nocy. i Amur jest ponad 10 kg dostępny i inna ryba też spora. (2011/08/09 14:55)

mati20

Oj. oj coś mi tu prowokacją śmierdzi .Nie dajcie się się nabrać , kolega jeszcze o sandaczu zapomniał takim z 10 kilo i może tołpyge bym jeszcze dołożył .Po co takie opowiadania pisać .Zamiast się nudzić przed komputerem po nocy to może wędkę w dłoń i nad wodę ,prawdziwie połowić.

Hahahahahahahahahahahahaha jak to przeczutałem to myślałem że z krzesła spadne :D !!

Ale co tu kolega pisze to Swięta Racja.

(2011/08/09 16:06)

dudus791

kolego MASTIFF pewnie ze sa lowiska komercyjne ze mozesz lowic w nocy i na trzy wedziska (2011/08/09 21:29)

ryukon1975

kolego MASTIFF pewnie ze sa lowiska komercyjne ze mozesz lowic w nocy i na trzy wedziska

Może i są ,nie wiem bo łowię tylko na rzece.Jedno jest pewne nawet tam ryby nie biorą tak jak w opisie kol.Maksa bo po tygodniu nie byłoby to łowisko tylko studnia. (2011/08/09 21:38)

Adriann

no może mieszkasz w rejonie gdzie masz słabe łowiska komercyjne. Ja czasami do znajomego na komercje wpadnę na grilla i powędkować i można czasami wyciągnąć kilka sztuk ponad 10 kg.

W tamtym roku miałem trzy gatunki ryb: Sum 11 kg, amur 11,5kg , karp 13,5 kg i wszystkie jednego wieczoru. A czasami tylko sam leszcz podchodzi i nic więcej. Czasami są dni, że ryba bierze, a czasami siedzisz jak z wędką w studni. (2011/08/10 10:17)

arden75

No no a ja dzisiaj 2 karpie w pralce złowiłem ;) (2011/08/19 23:21)

użytkownik75617

Zapewne jak łowiliście na spinning też mieliscie zastawione gruntówki..........
aż niechce się  wypowiadać na ten temat........3 wędki wuja jeszcze moje 4 no is jest dobrze pewno tak łowiliscie..................wegorz jest pod ochroną..............Jestem pewien ze wszystkie ryby zabrane a wy niemacie kart wędkarskich. (2011/08/20 10:06)