Grunt karaś

/ 14 odpowiedzi
Mam pytanko
Można łowić karasie i liny na grunt w zamulonym małym zbiorniku(stawie).głembokość ok1m.głembokość mułu ok.70cm. na dnie są liście i inne rośliny.Jaki zestaw (gruntowy) jaka dł.przyponu,ciężarek( koszyczek spręrzyna),hak.  Łowie teleskopem o dł.490cm.Sygnalizator to dzwoneczek i (bombka na żyłce)a łowie na kuku lub robak czerwony.

Z góry dziękuje
Jack14


Można tylko czy to ma jakiś sens w wodzie o głebokości 1m i szlamu na 0,5m szukać karasi z zestawem gruntowym? (2012/02/11 18:57)

89krzysztof


Można tylko czy to ma jakiś sens w wodzie o głebokości 1m i szlamu na 0,5m szukać karasi z zestawem gruntowym?



Dobre pytanie. Zdecydowanie spławik z przynętą zawieszoną tuż nad gruntem będzie lepszym pomysłem.  (2012/02/11 20:21)

631809


Wiem ale ja już tyle łowie na spławik że mi się niedobrze robi na patrzeniePo prostu chce coś zmienić na tym łowisku  (2012/02/11 21:47)

631809


a i coś o zanęcie domowej napiszcie (2012/02/11 21:58)

89krzysztof


O zanęcie jak i o gruncie znajdziesz wszystkie informacje. Co do łowienia na grunt w takim rozlewisku, nadal uważam że to zły pomysł :P (2012/02/11 22:17)

kwok


Witaj! Kolega Krzysztof ma racje . Wędkowanie na wodzie opisanej przez Ciebie Metodą gruntową nie ma sensu. Łapiąc na spławik masz większe szanse na miłe spędzenie czasu nad wodą.

Pozdrawiam . (2012/02/12 08:13)

xxxczokxxx


Zanęta karasiowa:

Składniki :

         piec szklanek jakiejkolwiek zanęty bazy

         jedna szklanka śruty kukurydzianej,

         pól szklanki drobniejszej śruty arachidowej,

         pól szklanki kopry polskiej,

         trzy łyżki stołowe tłuczonych ziaren słonecznika,

         trzy łyżki karmelu

         pól torebki cukru waniliowego,

         łyżeczka do herbaty olejku rumowego,

         trzy czwarte szklanki kleju do zanęt

         szklanka otrębów pszennych.

Sposób wykonania :

         Składniki mieszamy ze sobą na sucho, dodajemy wody i mieszamy.

                     Jeżeli łowimy na szybko płynącej wodzie można dodać trochę gliny lub piasku i kleju do zanęt ale należy uważać żeby nie przesadzić. Zanętę najlepiej przygotować ok. pół godz. przed rozpoczęciem wędkowania.

Do zanęty można dodać atraktory jeżeli ktoś stwierdzi że zapach jest nieodpowiedni, jednak należy uważać  żeby zapach atraktora nie kłócił się z  naszą zanętą bo może to spowodować całkiem odwrotne skutki od zamierzonych (wiem coś o tym;-( )Jednak zachęcam do eksperymentowania czasami warto.

Podałem tu jakie zapachy z reguły wabią ryby

wanilia – leszcz, krąp, jaz, karaś;

karmel – lin, karas, leszcz, krap, ploc;

miód – karp, karaś, lin;

cynamon – leszcz, krąp, karaś, karp;

kokos – leszcz, krąp, płoć, karaś, lin;

tutti-frutti – karp, lin,

kozieradka – płoć, leszcz, lin, karaś;

nostrzyk – płoć, leszcz, lin, karaś;

kminek – płoć, krąp;

anyż – płoć, karaś, krąp;

kolendra – płoć, leszcz;

koper włoski – krąp, płoć.

                                                    


Myśle że pomogłem jak coś to wstawie jeszcze inną

(2012/02/12 11:00)

kamka048


ja bym ci poradził najprsciej na spławik poco łowic na 1 metrze na grunt ja równie dobrze można lowic na splawik i daci te same efekty :) (2012/02/12 11:29)

631809


Napewno by się nie dało na  gruntwiem że lepiej na spławik ale ja chce na grunt pomożecie mi z zestawem. (2012/02/12 12:55)

kamilXY


Jeżeli tak bardzo chcesz tam wędkować z gruntu to Twój zestaw powienien sie składac z spreżyny zanentowej bez własnego obciażenia i dosyć dłógiego przyponu ale to zależy rózwnież od charakterystyki brań ryb. Karasie sa mniej kapryśne niż liny wiec można pokąbinować.Zaneta którą oblepisz sprężyne powinna w momecia uderzenia o tafle wody rozsypać sie usypujac na dnie dywanik zanety na którym bedzie leżeć juz pusta <leciutka> spreżynka i przypon w ten sposób zestaw nie ugrzeznie w mule a karasie skutecznie beda znajdywać przynęte pozdwrawiam 

(2012/02/12 15:09)

Bernard51


Jeżeli tak bardzo chcesz tam wędkować z gruntu to Twój zestaw powienien sie składac z spreżyny zanentowej bez własnego obciażenia i dosyć dłógiego przyponu ale to zależy rózwnież od charakterystyki brań ryb. Karasie sa mniej kapryśne niż liny wiec można pokąbinować.Zaneta którą oblepisz sprężyne powinna w momecia uderzenia o tafle wody rozsypać sie usypujac na dnie dywanik zanety na którym bedzie leżeć juz pusta spreżynka i przypon w ten sposób zestaw nie ugrzeznie w mule a karasie skutecznie beda znajdywać przynęte pozdwrawiam


A na hak nr-6-4 zaloz 2 czerwone lub 2-4 biale plus chrupka kakaowa 2szt.na szpic zeby podnioslo nad mulem Powodzenia!!

(2012/02/12 15:43)

u?ytkownik26223


Kiedyś widziałem w jakiejś książce taki patent ;Ołówek (znaczy ta drewniana oprawka , bez grafitu) nanizany na żyłką głównąpo obu stronach zabezpieczony  śrucinami .Potem montujesz standardowy przypon . (2012/02/12 16:04)

Bernard51


Ato ciekawe nie widzialem a olowek zatopi czy te sróciny go obciazaja ze unosi sie nad mulem a przy delikatnym braniu olowek sie rusza ale to sa moje gdybania jak skuteczny spossob to warto sprawdzic Pozdrawiam! (2012/02/12 16:14)

kleszcz74


Przekonałem się osobiście,że karasia można złowić z pod lodu szybciej niż małą płotkę na jeziorze,i życzę powodzenia (2012/02/18 13:51)