Zaloguj się do konta

Grunt, rosówka i wolny bieg.

utworzono: 2014/06/02 14:33
Krzysiek156

WitamOd zawsze łowiłem na rasówy na rzecze , po prostu ciężarek ,krętlik hak i robale , napięta żyłka oraz dzwoneczek  , jednak mam zamiar wybrać się na pewien zbiornik z wodą stojącą i tutaj pojawia się pytanie czy można łowić z użyciem sygnalizatora elektronicznego jak na karpia? bombka sygnalizator i wolny bieg? z nastawieniem na sumika/karpia/okonia ?? czy jak na rzece napięta żyłka i dzwonek?z góry dziękuję i pozdrawiam [2014-06-02 14:33]

Jędrula

Oczywiście , że możesz łowić na jeziorze z użyciem wolnego biegu i sygnalizatora , tak najczęściej się łowi . [2014-06-02 14:38]

krzysiek1569

sygnalizator wolny  bieg używałem do tej pory tylko łowiąc na kuku,bułkę jadąc typowo i wyłącznie za karpiem , czyli łowiąc na rasówkę, za sumem mogę tak samo użyć tego sprzętu?
[2014-06-02 14:49]

Jędrula

sygnalizator wolny  bieg używałem do tej pory tylko łowiąc na kuku,bułkę jadąc typowo i wyłącznie za karpiem , czyli łowiąc na rasówkę, za sumem mogę tak samo użyć tego sprzętu?

A dlaczego nie ? Często tak łowię , właśnie kiedy nastawiam się na suma , okoni tą metodą celowo nie łowie ale zdarzają się przyłowy .

[2014-06-02 14:52]

krzysiek1569

ok , zatem bardzo dziękuję . Po prostu nigdy tak nie łowiłem innych ryb niż karpie i nie miałem pojęcia jak to działą np (Rasówa-sum) . pozdrawiam [2014-06-02 15:02]

Jędrula

ok , zatem bardzo dziękuję . Po prostu nigdy tak nie łowiłem innych ryb niż karpie i nie miałem pojęcia jak to działą np (Rasówa-sum) . pozdrawiam

Doskonale działa a dodatkowo można spokojnie odejść od kija  ;)

[2014-06-02 15:05]

Artur z Ketrzyna

Tak tak samo. Z tym że jak będziesz łowił na stojącej wodzie to możesz i wolny bieg ustawić delikatniej. Bo nurt wody nie będzie oddziaływał tak na żyłkę...
Co i pozytywnie wpłynie na niezdecydowane brania ryb...
[2014-06-02 22:12]

jaro7707

W moich rejonach mówi się rosówka. "Rasówa", nie słyszałem. A ze sprzętem karpiowym na suma, to raczej uważaj. Jeśli będziesz chciał nastawiać się na sumy, pomyśl o skompletowaniu sprzętu do jego połowu.  [2014-06-02 23:15]

krzysiek1569

W moich rejonach mówi się rosówka. "Rasówa", nie słyszałem. A ze sprzętem karpiowym na suma, to raczej uważaj. Jeśli będziesz chciał nastawiać się na sumy, pomyśl o skompletowaniu sprzętu do jego połowu. 

U mnie właśnie wszyscy mówią "rasówa " oczywiście chodzi mi o sumiki do 15kg (dla niektorych to już sum , a nie sumik)  często łowi się tam ~5kg także sprzęt spokojnie wytrzyma , ten sam kij , ta sama żyłka wydarła już 18stke na rzece. [2014-06-03 00:25]