Zaloguj się do konta

Grunt na zestawie skróconym - bat 7 m

utworzono: 2017/05/30 09:29
Zielonoryba

Witam wszystkich wędkarzy i proszę o pomoc. W zeszłym roku próbowałem łowić na przepływanke jednak że nie bardzo mi to wychodziło a chciał bym w tym roku lepiej się do tego przygotować.
Największy problem sprawiało mi to że nie wiedziałem jak dokładnie wygruntować zestaw. Mam nadzieję że dzięki tym zdj. które dołączam do mojego artykuł pozwolą przekazać dobrze to o co tak naprawdę mam na myśli. Szukałem na różnych portalach wędkarskich o tym jak wygruntować zestaw jednak że nigdzie niczego sensownego nie znalazłem. Ale do rzeczy chodzi oto od jakiego punktu mam gruntować zestaw i czy nurt ma później duży wpływ na spływ lekkiego lub ciężkiego zestawu.


Gruntować powinienem od głównego obciążenia tak aby przypon leżał na dnie? Jak na obrazku NR2?

Czy od haczyka jak na obrazku NR1?

Lepiej rozłożyć obciążenie kilka cm od siebie czy stosować 1 oliwkę?

Kolejne pytanie to czy po zastosowaniu jednej oliwki przypon będzie wlekł się za nią czy wyrywał do przodu od prądu tak jak na obrazku NR3?

Następnie czy jeżeli obciążenie jest rozłożone a spławik swobodnie spływa to czy nurt dołem go nie unosi tak jak na NR6?

Czy dobrze jest stosować malutką śrucine ołowiu na przyponie tak jak na obrazku NR4?

Moje łowisko to średniej wielkości rzeka Noteć nurt jest różny bo są odcinki gdzie woda płynie wolniej i są też taki gdzie płynie zdecydowanie szybko dno zazwyczaj proste. Chce łowić na Bata 7m spławik 2.5 do 3.5grama proszę kolegów o wyrozumiałość i pomoc z tym gruntowaniem.
  [2017-05-30 09:29]

Jędrula

Zestaw na bata, to pełny zestaw. Na zestaw skrócony łowi się tyczką. Łowienie a przepływankę to bardzo prosta sprawa, ale trzeba trochę praktyki. Nic tak nie pomoże, jak film od fachowca lub pokaż na żywo, ja proponuję Ci to drugie - https://www.youtube.com/watch?v=-q7s_3V8qGI&t=189s [2017-05-30 09:55]

Jędrula

Tu kolejny film - https://www.youtube.com/watch?v=3wSG6U4O820 Nasi mistrzowie mają sporo przydatnych filmów. Powodzenia [2017-05-30 09:59]

Zielonoryba

Dzięki :) [2017-05-30 11:08]