Zaloguj się do konta

Grunt na rzece-proszę o Wasze rady.

utworzono: 2011/06/13 19:57
pawelvoll

Witam, W kazda sobote jezdze na rzeke Narew na ryby, Lowie na grunt, probowalem na kuku peczak czerwone biale groch itd. W sobote wybralem sie na rybki, Lowilem feederami postawionymi prawie pionowe z dzwoneczkiem na szczytowce. prosty zestaw, przypon rurka ciezarek i koszyk. uzywam ciezarkow o wadze 40g + koszyczkow o wadze rowniez 40g, ostatniego razu lowilem na jednej wedce na plecionke z dluzszym przyponem ok 60 cm a na drugiej krotszy przypon ok 30cm + mniejszy hak. jedyne brania sa na biale robaki, zarzucajac na srodek rzeki. ocinek jest prosty w tym miejscu i srednio szeroki. wody jest tak ok 120 cm, poczatkowo na jednej wedce lowilem na czerwone a na drugiej na biale. poczatkowo na biale braly mi krapiki male jednak pozniej mialem branie wedka zgiela sie w pol i zaciela sie rybka. jako ze nie spodziewalem sie duzych ryb nie rozlozylem podbieraka. jednak po tym braniu nie mialem jak go rozlozyc, nie wiedzialem co co za ryba, chcialem podebrac ja reka gdy sie wynurzyla okazalo sie ze to karas-mial z 1,5kg jak drut! obrocil sie i spial 10 cm od mojej reki... kolejne branie rowniez na tej wedce po 3 metrach holu ryba sie spiela rowniez duza, kolejne branie to wydawal sie jaz spial sie na srodku rzeki wyplywajac na powierzchnie-to najwiejsza ryba jaka wziela tego dnia, zakladalem pozniej po 6-8 bialych robaczkow by unikalac polykania przynety przez krapie i inne male rybki, zdenerwowalem sie po stracie 3 duzych ryb i zmienilem przypon. zalozylem taki sam przypon na tej wedce lecz z wiekszych hakiem, na drugiej zaczalem lowic rowniez na biale z takim samym przyponem, zykla 0.18 hak nr 4 - a na nim sporo bialych. i brania zaczely sie na 2 wedkach. postanowilem luzowac hamulec na maxa by ryba wyciagala zylke i spokojnie polknela przynete, tym sposobem zlowilem dwa leszcze ok 45cm kazdy, pozniej brania ustaly i nawet nie wzial krapik czy kielbik. Dlaczego ryby mi sie tak spinaly? jakim cudem na takim ocinku rzeki zdaje sie niezbyt atrakcyjnym siedza takie duze ryby? jakiego zestawu uzyc by je lowic? przypomne stawiam pionowo wedki odkrecam hamulec i zaczepiam dzwoneczek na szczytowke. hak nr 4 a na nim sporo bialych, czy to szczescie czy jak. jak mam lowic wieksze sztuki. prosze o wszelkie rady i komentarze do tego co napisalem, pozdrawiam
[2011-06-13 19:57]

alejki

jak dla mnie to może być wina małego haczyka.
[2011-06-16 12:42]

Blitz

może być tak ze używałeś tępego haka, ja zawsze używam orginalnych haków bo nie ma nic gorszego jak spadające ryby. W razie słabych cienkich haczyków zaginam kolanko charakterystycznie tak jak haki mustada. Potem jak zmieniłeś hak było lepiej z tego co czytam, więc wina jest oczywista: hak. Mówiąc szczerze to łowie również w Narwii na feederki czasem i z czymś takim się nie spotkałem. Acha i wbrew pozorom w nurcie siedzą piękne leszcze. Tylko ja stosuję większe obciążenia, około 60gr koszyki bo nie lubie kiedy mi nurt za mocno pracuje na wędce. A tak btw po co Ci dzwonek skoro masz feederową wędkę :)? [2011-06-16 16:03]

bigrybka95

Jeśli chodzi o haczyki , to polecam Gamakatsu , to naprawdę świetna marka.
Może istotną sprawą jest brak krętlika?

[2011-06-16 22:13]