Grunt na Odrze we Wrocławiu-Wasze rady.

/ 5 odpowiedzi
Witam. Wybieram się nad Odrę we Wrocławiu na biała rybkę. To będzie pierwsze moje łowienie w rzece. Czy może ktoś podpowiedzieć rejon w który warto się wybrać i jakiego zestawu użyć na rzece.Czy lepiej z gruntu czy spławik???Pozdrawiam
Gary85


Witam ... Osobiście nie jestem z Wrocka , ale mieszkam w miejscowości nad Odrą . Jeśli chodzi o grunt to w dzień szukam ryb w głebokich dołach i rynnach blisko nurtu (chodzi mi tu głównie o leszcze ) . Natomiast pod wieczór i w nocy wybieram płytsze miejsca gdyż tam ryby wychodzą na żer ....A jeśli jesteś pierwszy raz na nieznanym łowisku popytaj napotkanych wędkarzy gdzie najlepiej sie ustawić ..Pozdrawiam (2011/05/29 18:34)

Jędrula


Wywołuje do tablicy Kolegę @Bromara :) . To bardzo pozytywna jednostka i na pewno Ci Kolego pomoże gdyż mieszka we Wrocławiu .


(2011/05/29 18:42)

siwynd


Witam .Jeżeli chcesz połapać na spokojnej wodzie to zimowiska barek koło Mostu Millenijnego lub na Rędzinie a na wodę z nurtem polecam kanał Odry od Mostu Trzebnickiego do Cmentarza Osobowickiego są to miejsca bardzo popularne z łatwym dostępem do wody.Na grunt proponuję koszyczek kwadratowy min.30gr w zależności od uciągu nurtu.Dla mnie najlepszy okres na Odre to lipiec i sierpień ładnie chodzi leszcz.

(2011/05/30 06:59)

boleSlaw551


Wczoraj byłem na rybach przy moście Trzebnickim ,woda jest bardzo brudna .Po każdym wyciągnięciu zestawu trzeba czyścic żyłkę z tak zwanych dziadów. (2011/05/30 15:23)

780528


Spokojnie można połowić na spławik i także z gruntu kanał starej odry na wysokości od zoo ,do ujścia kanałów powodziowego i żeglownego przy mostach warszawskich wraz z w/w kanałami w kierunku mostów Jagielońskich.Lub odra na rędzinie w kierunku nowo budowanego mostu rędzińskiego są  tam miejsca także do połowu spławikiem.Powodzenia! (2011/05/30 21:13)