Zaloguj się do konta

Gruby lód - nie wiadomo, co pod nim?

utworzono: 2012/02/10 23:31
jacek placekkk

Jak u was chłopaki na stawach rybki się trzymają? U mnie lód ma grubość ok 40 cm nie wiem co tam pod lodem się dzieje dopływ cały zamarzł , okaże się pewno dopiero na Wiosnę czy coś padło:(
[2012-02-10 23:31]

Draq

Jak u was chłopaki na stawach rybki się trzymają? U mnie lód ma grubość ok 40 cm nie wiem co tam pod lodem się dzieje dopływ cały zamarzł , okaże się pewno dopiero na Wiosnę czy coś padło:(

To rób dziury żeby rybki miały powietrze.
[2012-02-11 08:00]

Majster 81

Przeręble przeręble to podstawa
[2012-02-11 08:37]

BlueFisherman

U mnie rybki żyją. Widziałem przepływające pod mostem stado rybek. Było to kilka płoci, 2 karasie i chyba 2 okonie malutkie. To wielkie dla mnie zadowolenie, ponieważ głębokość stawu to 70cm, więc się udało rybą przeżyć kolejny rok.
By nie być gołosłownym podaje zdjęcie w którym udało mi się chociaż uchwycić jedną rybkę:
[2012-02-11 09:04]

BlueFisherman

Przeręble to dobry kierunek do przetrwania ryb. Jednak one szybko z powrotem zamarzają i praca na nic. By temu zapobiec proponuje włożyć suche trawsko (np.siano, trzcina itp.). I wtedy dana dziura nie zamarza, a ryby przeżyją. Na mojim stawie w tym roku tego nie robiłem, bo był na początku zbyt cienki lud i dużo słyszałem o wędkarzach, którzy się pod lodem zapadli, więc nie chciałem ryzykować. A tak średnio to myślę, że dla mojego stawu 6-9 sztuk by wystarczyło. Grunt to bezpieczeństwo i jak mamy wątpliwości to nie ryzykujmy !!! :|
[2012-02-11 09:15]

no u mnie 35 ale raczej ryby nie padają bo włorzyliśmy czciny w przeremble [2012-02-11 10:01]

kargul

dzisiaj byłem na spacerku tak zobaczyć widze że pierwszy Kami kadze juz siedzi wieco wchodze zagadałem kolesia patrze w przerębel a tam z 35-40cm lodu :D na 6 m głębokości [2012-02-11 17:23]

jacek placekkk

A ja dzisiaj się wybrałem nad stawek i zrobiłem przeręble nie byłem jakiś czas bo mnie nie było, ale myślę że nic nie zdechło rybki maja ok metra głębokości   wody + jakiś 40 cm lodu takiego grubego nie pamiętam jeszcze na stawku. zauważyłem że dokopałem się do jakiegoś  źródełka chyba bo w jednym miejscu pod brzegiem woda wybija troszkę :)
Myślę że rybki przezimują do wiosny a idą troszke cieplejsze dni podobno :)

Pozdrawiam ...
[2012-02-11 21:09]

Algen

jest 20 luty i lód nastawie ma ok.30cm. Ryb nie widać przy przeręblach ;D dobry znak :)
Zobaczymy jak puści lód i zobaczymy zwłoki ;(
[2012-02-20 00:04]

jacek placekkk

Myślisz że pojawią się zwłoki jak lód zejdzie może nie, wydaje mi się że już jak by coś zdechło to było by coś widać w przeręblach . Oby nie było tak :)
[2012-02-20 02:21]

uzar007

Jak myślicie kiedy miej więcej lód ok 40cm zniknie ze stawów i jezior przy dodatniej temperaturze w nocy i w dzien przy temperaturze +5C?  [2012-02-20 06:38]

jacek placekkk

oj bardzo długo taki lód będzie topnia,ł zależy jak przyjdzie halny to szybciej jak woda dostanie się nad lód  i będą się fale robiły myślę że przy takich temperaturach jak maja być do do połowy marca zejdzie napewno :)może i wcześniej oby zeszedł jak  najszybciej :)
[2012-02-20 12:34]

BlueFisherman

Oby, bo ja już się szykuje wielkimi krokami na rozpoczęcie sezonu.... :) Te linki to już się pewno ustawiły kolejką, już nie mówiąc o karpiach i w ogóle. :)
[2012-02-20 19:33]

uzar007

Jak sprawdzi się pogoda to myślę żę już za dwa tygodnie lodu na jeziorach nie będzie:) Oby tak było bo już nie mogę się doczekać połowów z brzegu:) [2012-02-21 06:04]

kamil11269

w prognozie pogody dla mojej miejscowości tj. koło Rzeszowa temperatura jest zapowiadana około 10 stopni na dzień, więc za niedługo sezon będzie można zacząć
[2012-02-22 16:24]

jacek placekkk

no oby najszybciej zginął ten lód u mnie jest niestety w nocy temperatura jeszcze minusowa teraz jest -3 stopnie ale przez dzień już całkiem fajnie lecz lody nadal grube :(
[2012-02-22 23:09]

uzar007

Na północy polski noc z temperaturą +3st.C i mocno wieje i do tego pada deszcz a na dzisiejszy dzień zapowiadają +6st. C, jutro 10st. Ciekawe czy będzie można już połowić w tą niedziele.... Myślę że w następny weekend raczej na pewno:) Przed tygodniem lód miał ok 40cm grubości, ciekawe jak to teraz wygląda. [2012-02-23 06:14]

jacek placekkk

I było juz tak wiosennie przez kilka dni  robiło się Ciepło i znów ochłodzenia nadeszły :(
[2012-02-28 16:55]

jacek placekkk

jak tam u was z lodem u mnie już nie ma za dużo z tydzień  takiej pogody i lód zniknie  jest tylko na środku od brzegu cały skułem już w koło (tak z metr od brzegu) i stopniał  dopływ już jest całkiem spory :) dzisiaj wyłowiłem tylko jednego karpika małego co pływał pod powierzchnią ale to z narybku którego wpuszczałem przed zima miał pleśniawkę na połowie ciała.
Ciekawi mnie teraz jak stopnieje cały lód czy będą jeszcze ryby z pleśniawką oby nie
Pozdrawiam wszystkich :)

[2012-03-15 17:57]

BlueFisherman

Zaczynam żałować, że lud "schodzi". Byłem ostatnio na działce i zwiedziłem "moje" 2 stawy, które przeznaczone są dla działkowiczów. Pierwszy obejrzałem i wszystko było OK. Nawet dałem w tym temacie zdjęcie we wątku z udokumentowaniem żyjących ryb.
Przeszedłem się do drugiego stawu i du szok. Żałoba wędkarska. Tam gdzie lodu przy brzegach nie ma widziałem około 60 zdechłych ryb. Były to płocie i okonie. Nie wiem co jeszcze i podejrzewam, że jeżeli tyle było zdechłych ryb przy brzegu w około stawu, to istnieje prawdopodobieństwo, że na środku też były pod pokrywą i to mogło być ich więcej. Widziałem dużo żółtych plam troszkę dalej, a to nie mogło być nic innego niż leżąca bokiem rybka. :(
Obawiam się, że w tym roku nie będzie wesoło na tym stawie. Mam nadzieje, że mój drugi działkowy "przeżyje".

Pozdrawiam.
[2012-03-15 21:39]