Grubość lodu Zalew Koronowski

/ 12 odpowiedzi
Witam Kolegów.( Mam nadzieję, że tym razem wkleję tylko jeden post o takim samym tytule, ale to tak na marginesie). Chcemy się wybrać na lód na Zalew Koronowski od strony Krówki. Czy ktoś tam ostatnio wędkował, czy jest w miarę bezpiecznie? No i jak tam brania, bo chyba warto zawsze zapytać? Pozdrawiam.
TZANEV

Witam! Co do twojego pytania to nie mam pojęcia jaki jest lód,ale wiem że jest już nie bezpieczny! i nie ryzykował bym! Mam pytanie do Ciebie. w tym sezonie mam zamiar połowić nad zalewem w okolicy krówki i czy jest tam jakaś ryba?Bardzo proszę o odpowiedz (2013/02/07 19:04)

rav74

Dam znak po sobocie, bo na aktualnym lodzie na Zalewie łowiłem od strony Pruszcza, przy pkt. poboru wody, małe okonie bez specjalnych wrażeń. Lód faktycznie niebezpieczny ,ale teraz pogoda nam wturuje w dzień mały + w nocy jednak - coś tam się utrzymuje, tymbardziej, że wczoraj byłem i ma tych miejscach , gdzie łowię ponad 10cm. Jestem optymistą, ale nie nadmiernym ryzykantem. Na pewno dam znać. Pozdrawiam. (2013/02/07 19:48)

TZANEV

kolego czy w krówce często łowisz w sezonie?i czy są tam jeszcze ryby? (2013/02/07 20:06)

rav74

Nie byłem jakieś 8 m-cy, a sytuacja przedstawia się tak, że jedziemy "tam" jedziemy "tu" rozmawiamy z kolegami i.............a czemu nie byłeś w Krówce, biorą niby. Stąd mój post też chciałem się dowiedzieć, jak brania?

(2013/02/07 20:15)

TZANEV

no właśnie jest tak jak piszesz! mieszkam w Bydgoszczy i w tym sezonie mam zamiar powędkować w krówce i dlatego szukam miejscówek,na temat tego łowiska gdzie łowić i na co (2013/02/07 20:28)

rav74

przejadę się tak zlukać samemu, to będzie najlepiej, wezmę świder powiercę to tu, to tam będziesz miał info konkretne

(2013/02/07 21:13)

TZANEV

ok serdeczne dzięki! czekam na info (2013/02/07 21:19)

nottic

moj pierwszy post :) ja wędkuje głownie w tych rejonach i szczerze mowiac jest roznie czasami ciezko o uklejke a czasami zarzut i branie nie wiem od czego to zalezy w zeszlym roku w godzine nalowilem z 20 ploci w jedna godz wszystkie od 25 do 30cm kilka razy ladne okonie 0k 30cm i wiecej wszystko na splawik bo do tej pory tak lowilem w tym roku sprobuje z gruntu kupilem sobie feederka zobaczymy jak bedzie (2013/02/07 21:26)

nottic

a ryby ktore w tych rejonach plywaja to ploc, leszcz, wzdrega, okon, szczupak, bolen, no i ukleja (2013/02/07 21:31)

rav74

ok serdeczne dzięki! czekam na info

sory kolego czasowo się nie wyrobiłem , żeby czasu nie tracić łowiłem w weekend bliżej domu, jak mi się uda spenetrować jeszcze za tego lodu teren odezwę się
(2013/02/11 16:21)

grisza-78

a ryby ktore w tych rejonach plywaja to ploc, leszcz, wzdrega, okon, szczupak, bolen, no i ukleja

Sandacz też i to spory. Co do okonia - jedno z niewielu miejsc, gdzie akurat spod lodu okonie 40 cm nie są rzadkością. Mówimy tu o jeziorze Stoczek. Są opisy tej wody na portalu.
http://www.wedkuje.pl/lowisko,jezioro-stoczek-kujawsko-pomorskie,45123
http://www.wedkuje.pl/lowisko,zalew-koronowski,44783 , te jeziorka opisuje Bartek z Koronowa. Może napiszcie mu na priv, na pewno odpisze i doradzi co nie co . Pozdro! (2013/02/11 21:24)

rav74

Dzięki Grześ za pomoc. Jak zwykle profesjonalne podejście. (2013/02/13 14:30)