Gruba przynęta i zanęta

/ 7 odpowiedzi
Jakie znacie zanęty( i przynęty) grubsze niż kukurydza( od ziemniaka po kulki)
Mlodyy


zanęty i przynęty nie muszą być ogromne .. wystarczy że będą skuteczne
a po przy zanęcaniu łowiska lub nęcenie jednego miejsca przyniesie duże efekty ;p zależy na jakie ryby (2012/07/12 00:29)

Mlodyy


na karpia bardzo dobre jest ciasto truskawkowe , miodowe , wanilia ... jakaś słodycz
a najlepiej jak się nęci ziemniakami i łapie na ciasto ..... zobaczymy co jeszcze inni wędkarze opiszą tą sytuacje (2012/07/12 00:31)

kaki1998


zanęta musi być gruba , bo nawet jak kupie sypką , na karpia  to podejdą TYLKO płotki ewentalnie karasie , bo przeważa tam drobnica. Przy okazji powiem ze wczoraj  zrobiłem kulki proteinowe  truskawka ,wanilia i crab , jaka proponujecie nimi nęcić , i czy ziemniak bedzie dobrym dodatkiem do nęcenia karpia (akurat jeszcze nie kupiłem suchej kuku) (2012/07/12 09:09)

mejson


Do kulek dodaj jedynie kukurydze i jeśli masz możliwość kupienia to zaopatrz się w konopie. Możesz także kupić pelet. Do mieszanki karpiowej więcej nie potrzeba. Ewentualnie jakieś smrodki:] I według mnie ziemniak nie jest zbyt dobrym rozwiązaniem. Przy karmieniu na dłuższą metę i sytuacji że ryby nie będą go pobierały po prostu skiśnie i nie połapiesz w tamtym miejscu w ogóle:P Taką sytuacje miałem z leszczem i od tamtej pory wystrzegam się dużej ilości ziemniaka. Oczywiście trochę dać możesz ale musisz uważać:) (2012/07/12 11:05)

kaki1998


pelletu nie kupie , bo za drogi(nawet nie masz co szukać tanich NIE KUPIE)kukurydzy tak jak mówie nie moge dostać , bo mieszkam na wiosce  , podobne z konopią , wiec zostaje tylko domowe produkty , więc chyba tylko mi zostały
ZIEMNIAK
PĘCZAK
które lepsze , i ile tego dodać na 1 dzień nęcenia kulkami? (30 sztuk dziennie) (2012/07/12 19:22)

mejson


Skoro mieszkasz na wiosce to zapewne masz sąsiada który posiada kukurydze:P Wystarczy się popytać:] Możesz dodać też łubin o ile któryś z sąsiadów go posiada. Może to wyda Ci się dziwne ale znajomy do kulek dodawał karme dla psów.. Jednak nie w każdym łowisku to się sprawdza:) Pęczaku nie ma wg mnie co dawać bo ściągnie to drobnice (a z tego co napisałeś tego nie chcesz). I będąc w mieście kup sobie kilka kilo kukurydzy. Dostaniesz ją albo w sklepie z nasionami albo paszami. Kilogram kosztuje ok 1.50 zł więc zbytni wydatek to nie jest:] (2012/07/12 19:48)

mejson


a co do ilości ziemniaka to trudno mi powiedzieć.. Jeśli masz pewność że ryba w łowisku jest i będzie on pobierany na bieżąco możesz dać mniej więcej połowę ilości tych kulek. Pamiętaj żeby go pokroić w kostkę po ok 1,5 cm bo znałem takich asów co wrzucali je w całości:] (2012/07/12 19:56)