Zaloguj się do konta

Groszek konserwowy

utworzono: 2010/04/06 16:16
dan984

Witam kolegów... mianowicie mam takie pytanie jak w tytule czy ktoś stosuje do zanęty czy na haczyk zielony groszek konserwowy ??? jeśli tak to prosiłbym to opis czy są jakieś efekty, ewentualnie czy jakoś specjalnie go przygotowujecie, Pozdrawiam brać wędkarską :)
[2010-04-06 16:16]

prymus171083

Też jestem ciekaw na mój gust powinny pod chodzić może amury.
[2010-04-06 16:29]

adam1910

Na groszek konserwowy biorą piękne jazie i płocie. [2010-04-06 17:26]

dan984

No moje pytanie nasunęło się po tym jak dziadek opowiadał mi że kiedyś łowił na tą przynętę, lecz było to wiele, wiele lat temu...i nie wiem czy poprostu to było takie opowiadanie z serii "dawno dawno temu" :))) czy rzeczywiście coś w tym jest ;)
[2010-04-06 17:31]

Esox53

Zdarzyło mi się łowić na groszek konserwowy.łowiłem płocie,jazie,karpiki.Wędkarz łowiący kilka stanowisk dalej na groszek konserwowy złowił lina 2,5kg. [2010-04-06 19:58]

dan984

Mhmm...no to już coś..jak na dosyć mało popularną przynętę, przy najbliższej okazji będzie trzeba wypróbować,o wynikach postaram się poinformować kolegów....mam tylko nadzieje że jeszcze pod koniec tego tygodnia pogoda dopisze i będę mógł zdać relacje. Pozdrawiam kolegów po kiju :) 
[2010-04-06 20:06]

gusto

ja w tamtym roku wybierałem się na rzekie tylko z bolonko i puszko groszku efekty zaskakujące , a podpatrzyłem łowiącego tam tubylca polecam (płoć,jaż,kleń)
[2010-04-08 08:26]

Groszek nie jest aż tak mało popularny często widzę go na brzegach zbiorników, niestety nawet i puszki. Sam stosuję go już dłuższy czas. Na Wisłę skuteczny na płoć klenia, i linka, czasem leszczyk siądzie. Dla skuteczniejszych osiągnięć groszku proponuję otworzyć puszkę dzień wcześniej i przełożyć do małych pudełeczek i zalać go jakimiś atraktorami i przyprawami.
Tak właśnie robię gdy mam zamiar się wybrać nad zbiornik, są wtedy leprze efekty, karp, amur.

Pozdrawiam.

P.S. proponuję uzbroić włosa w groszek jak dla mnie niezawodna rzecz, włosa mam nawet na spławiku.
[2010-04-08 08:37]

pangaz4

tak jak koledzy pisali groszek zielony z puszki sprawdza sie tak samo jak normalny groch można na niego dostać piękne płocie jazie no i klenie czy jest rewelacyjny tego bym nie powiedział jednak wolę zwykły groch może to przyzwyczajenie ale i ryba sie przyzwyczaja do przynęt ale zawsze warto kombinować bo możemy zostać mile zaskoczeni
[2010-04-08 10:56]

dan984

No więc jutro się na 99% wybieram nad wode, jeśli mi tylko pogoda nie pokrzyżuje planów i wypróbuje ten groszek konserwowy i potem podzielę się efektami....jeśli takowe będą :)) Pozdrawiam
[2010-04-08 12:15]

Waldi Fish

Niestety, według prognoz meteorologicznych, pogoda ma się popsuć w najbliższych dniach. Temperatura się obniży i będzie deszczowo. Chyba więc najbliższy weekend nie będzie sprzyjać wyprawom wędkarskich. Wiedząc o tym, dzisiaj po południu wyskoczyłem nad wodę powędkować.
[2010-04-08 22:07]

withanight88

jakies efekty ? [2010-04-08 22:22]

OOkon

Koledzy, a jaki haczyk na groszek będzie najlepszy ? (rozmiar, model,kolor) I ile sztuk zakładacie przy połowie płoci , kleni, jazi z gruntu ?

pozdrawiam

[2010-04-08 23:24]

dan984

No jak pisałem dziele się efektami :) w sumie jeśli chodzi o groszek to nie ma się czym pochwalić....na szczęście zaopatrzyłem się jeszcze w białego i pinkę co mnie uratowało i efekt kilka leszczyków. Ale brak brań może spowodowany specyficznym łowiskiem na jakim byłem >> PORĘBA II, jutro może kolejny wyjazd więc jeszcze nie skończyłem z tym groszkiem :) pozdr
[2010-04-10 19:24]

trato

Groch konserwowy z puszki taki zielony w cenie ok. 3zl. Ponawiam pytanie, co mozna na tozlowic w rzece, w wiekszoci w Polsce mamy rzeki nizonne o minimalnym nurcie tj. w wiekszosci ploc, leszcz, krap, ukleja....jaz klen woli chyba szybszy nurt, karad, lin, karp, to raczej juz starorzecza i stawy hodowalane. Tak wiec co na ow groch mozna zlowic na typwych rzekach nizinnych, na kukurydze+bialy ostatnio na rzece Elblag lowilem ladne plocie takie prawie 30cm oraz krapie - takie do 22 cm. Co zrobic aby weszly leszcze? [2013-10-16 20:07]