Groch, kukurydza z puchy. Jak ją doprawić i jak zb

/ 9 odpowiedzi
Witam, dziś postanowiłem łapać na groch i kukurydze z puszki i mam pare pytań. chcialbym ja doprawic wanilia tylko nie wiem jak i czym, w jakiej ilosci i ile musi sie to moczyc. Kolejne pytanie, jak zbroic hak. Czy moge na przyklad zalozyc 2 kuku i 2 grochy? czy lepiej osobno. Jak ktos ma jakies pomysly mieszanki na hak to bede wdzieczny. Wybaczcie ze bez interpunkcji, ale jestem wlasnie u wujka i nie mam lepszej klawiatuey.
u?ytkownik57785


Groch z puszki? A co nie tak z Twoją interpunkcją? Kup atraktor waniliowy jak już musisz i dolej lub dosyp (zależy jaki kupisz) do puszki i zostaw na jakiś czas i gotowe. A groch po namoczeniu, po gotowaniu też go tak zadipuj w atraktorze. Na hak raczej zakładaj albo kuku, albo groch. (2011/08/04 10:30)

Spec


Nie mylić grochu z groszkiem...

Jak do kukurydzy czy grochu to najlepszy jest atraktor w cieczy tylko on trochę droższy  (2011/08/04 11:19)

damianesco


No niestety pomyllem sie chodzi mi o groszek, chyba sie nadaje tak? nieważne czy droższy atraktor. Wiecie jakiej wielkosci sa puszki z kukurydza i groszkiem w biedronce. Te olejki waniliowe sa raczej w takich bardzo malych buteleczkach i co mam wlac cala? wode z puszki wylac? (2011/08/04 11:30)

u?ytkownik86845


Ja do groszku i kukurydzy polecam stosowanie dipów, które maja konsystencje syropu, i jego zapach długo utrzymuje się na przynęcie. Zamiast całość namaczać w atraktorach, lepiej założyć przynętę na haczyk, zamoczyć w dipie i gotowe ;) Stosowałem na leszcze i krąpie dip miodowy, natomiast zdarzały się większe sztuki na dip rybny lub tutti-frutti. Oczywiście to moje osobiste doświadczenia ;) (2011/08/04 12:12)

u?ytkownik86845


A jeżeli chodzi o karpie, to truskawka i wanilia zdecydowanie przeważa ;)
Łowiłem na kukurydze z puszki moczoną w dipie truskawkowym, a jako zanętę stosowałem groch polny, z domieszka (niewielką) kukurydzy z puszki, posiekanych kulek proteinowych, konopi mielonych i odrobiny skopexu w proszku ;) Efekty były zadowalające ;) (2011/08/04 12:17)

damianesco


Nie znam się na tych dipach, to się jakoś przyrządza? i ile tą kukurydze maczać? (2011/08/05 16:41)

Vayshan


Po prostu jedziesz do sklepu wędkarskiego i na półce niedaleko zanęt powinny stać dipy, atraktory, dodatki do zanęt itd.. Dip zazwyczaj jest w buteleczce plastikowej, mniej więcej 250 mililitrowej. To jest taki gotowy "syrop", w którym maczasz przynętę. Czas moczenia to jakieś 5-10 sek. (2011/08/05 17:32)

damianesco


Kupiłem właśnie dip waniliowy z trapera za 9.50. Może jutro się coś polepszy bo przez 7 dni totalna kicha a jezioro jest bardzo duże. (2011/08/06 16:26)

Waldi Fish


Mam dip waniliowy w postaci syropu oraz truskawkowy w postaci proszku. Gdy przygotowuję kukurydzę do dipowania, część kukurydzy wrzucam do 2 zakręcanych, plastikowych pudełek po białych robaczkach. Do jednego pudełka wlewam nieco syropu waniliowego, a do drugiego wsypuję odpowiednią ilość truskawkowego dipu w proszku. Ponieważ wrzucone ziarna kukurydzy są jeszcze mokre od roztworu w którym się znajdowały w puszce, dip truskawkowy łatwo przylega do ziaren kukurydzy i pęcznieje tworząc po pewnym czasie galaretowatą osłonkę wokół ziaren kukurydzy. Dzięki tej otoczce, ziarna założone na haczyk sklejają się, przez co lepiej trzymają się na haczyku i galaretowata, truskawkowa osłonka długo wabi ryby swym zapachem. Niektórzy koledzy proponują, żeby ziarna po założeniu na haczyk umoczyć w dipie i dopiero zarzucić wędkę, ale przy takim stosowaniu dipu bardzo krótko na kukurydzy utrzymuje się zapach, bo dip jest szybko spłukany przez wodę. (2011/08/08 20:47)