Granice dobrego smaku

/ 60 odpowiedzi
michu1
Tomas81
Tak cwaniaczku? To powiedz jakie ostatnio dałeś "rady" ws kołowrotków: smarowanie młynka japońskiego towotem, twierdzenie że tarcze w hamulcach kołowrotków nie są smarowane. Stwierdziłeś też:

"Nie wiem czy jest dokładniejszy przedni hamulec, Bo jeden i drugi jest identycznie skonstruowany. Różnią się tym, że jeden jest umieszczony w szpuli, drugi w pokrętle z tyłu kołowrotka. Ta sama budowa, podkładki i okładziny cierne. Wszytko zależy jaki materiał i jak dokładnie to zostało wykonane.
A różnica jest taka że rdzeń przechodzi przez cały korpus i jest osadzony w tym hamulcu z tyłu. Tak więc ma lepiej usytuowane punkty podparcia."

Co jest oczywistą bzdurą bo ZAWSZE DOKŁADNIEJSZY JEST HAMULEC PRZEDNI. Też to zdążyłem ci udowodnić.

I na koniec. Nie radzę ci nazywać trollami ludzi posiadających wiedzę, doświadczenie i inteligencję będącą całkowicie poza twoim zasięgiem. I z wrodzonej skromności nawet nie mam na myśli siebie, lecz innych Kolegów, którzy słusznie cię krytykują.


    Tytuł posta : "Granice dobrego smaku". Niektórzy po prostu nie znają pojęcia "dobry smak", pewnie- należy wykorzystać każdą okazję aby dołożyć swoje trzy grosze i wykazać swoją wyższość, prawda kol.Tomas81?
    (2015/04/13 08:20)

Artur z Ketrzyna


Granice dobrego smaku zostały już dawno przekroczone wraz z publikacjami przez Redakcję takich paszkwili jakie pisze osoba o której jest tu mowa. Ale oczywiście nie tylko ona. Gdyż na tym forum liczy się tylko ilość wejść. Merytoryczne wypowiedzi czy nienaganny język nie mają jakiegokolwiek znaczenia. Smutna prawda...

A wracając do AS'a, sam chłop sobie winien. Nic nie wie lecz wszędzie się "udziela", jest knąbrny, co rusz wypisuje wierutne bzdury, wszystko przeinacza. I zawsze tylko on ma rację. A przynajmniej tak mu się wydaje, co jest oczywistym błędem. Przez takich "myszczów" jak on poziom tego forum strasznie spada. Co też powoduje odejście najwartościowszych userów. Ot w skrócie cała prawda o wedkuje.pl

Pokaż kolego przykład, jakie Ty masz wpisy, porady itd. Co kolega swym blogiem reprezentuje? Mniej niż zero. U mnie pod wpisami wielu się wypowiada pozytywnie, i Tak więc wskazują że toje teorie o drogich sprzętach są bzdurą dla wędkarza. Lubisz krytykować stawiać pałki itd. Puste konto pusta wiedza...
I nigdy przenigdy nie twierdze że tylko ja mam rację.
I faktycznie, Prze zemnie poziom spada, bo koledze odpowiem i pomogę. Ty zaś wyśmiejesz go bo niby bzdurne pytanie zada

Nawet do tego wątku o kołowrotkach zapraszam (by tu nie śmiecić), bo i o towocie też ci odpowiedziano, jaki ty b. (No ale co tam, przeciez inni też bzdury piszą...)
http://forum.wedkuje.pl/f,zabkowanie-w-stradicu-fc,818926,0.html


zadałeś sobie kiedyś pytanie, skąd niechęć do twojej osoby? Ot tak sobie czepiają się ciebie? Nie sądzę.
Tak Iras, zdałem sobie sprawę.
Inni też. Bo umiem prosto w oczy powiedzieć że ktoś się myli, wytknąć chamstwo itd. A was to boli.
(2015/04/13 08:33)

Bernard51


Inni też. Bo umiem prosto w oczy powiedzieć że ktoś się myli, wytknąć chamstwo itd. A was to boli.

Artur napisałem że nie przejmuj się i rób swoje, czyli pisz sobie do woli, bo ten kto będzie chciał to będzie czytał,inni nie, znając autora.
Natomiast nie możesz się zachowywać i pisać na inne posty jak byś był bez żadnych wad i krytyka się ciebie nie ima. Krytykować można ale też innych negatywne wypowiedzi w stosunku do ciebie trzeba przyjąć i z tym żyć, nikt z nas nie jest idealny bez wad.
troc
Jest cechą głupo­ty dos­trze­gać błędy in­nych, a za­pomi­nać o swoich. (Cyceron)

Tu masz blockquote na czasie!! (2015/04/13 12:40)

Jędrula


  Po pierwsze i najważniejsze , czas chyba zakończyć ten wątek , powodem jest syn Artura . Wyczytałem na forum  iż chłopak tu serfuje i czyta to wszystko , jak jego ojciec ma to w dupie to przynajmniej my pomyślmy za niego .

Po drugie , Artur ma podobno jakieś problemy zdrowotne natury psychicznej . Jak ktoś czytał moje wpisy pod jego artem na temat tego Goldena to rozumie o czym mowa .

Proszę więc moderatorów aby w dniu jutrzejszym usunęli wątek dla dobra wspomnianych wyżej osób .

(2015/04/13 13:25)

Jędrula


Chciałbym również na koniec poprosić Szanownych Państwa , aby na przyszłość przy komentowaniu postów, porad i artykułów wspomnianego użytkownika wzięli pod uwagę moje spostrzeżenia i uwagi . (2015/04/13 13:35)

Artur z Ketrzyna


Bernard51 Jest cechą głupo­ty dos­trze­gać błędy in­nych, a za­pomi­nać o swoich.
I to jest święta racja.
I tym ... udowodniłem (wytknąłem), dlatego się tak pieklą.

I na koniec. Nie radzę ci nazywać trollami ludzi posiadających wiedzę, doświadczenie i inteligencję będącą całkowicie poza twoim zasięgiem. I z wrodzonej skromności nawet nie mam na myśli siebie, lecz innych Kolegów, którzy słusznie cię krytykują.

Tak widać doświadczenie i wiedzę. 0 wpisów, zero porad. Tylko kpina i drogie jest dobre.
Zejdź człowieku na ziemię.
Chcesz komuś wytknąć że coś robi źle. Pokaż jak to się robi porządnie według ciebie.
Nawet czytać ze zrozumieniem nie umiesz. I tylko się pienisz, jak ktoś lubi coś innego niż ty i o tym napisze. I nie będę Ciebie uważał za fachowca tylko dlatego że niby używasz droższego sprzętu itd.
Jak już nie raz pisałem, chcąc się uważać za lepszego od innych (mowa o twojej krytyce wątkach i artykułach innych użytkowników), Pokaż jaki ty jesteś kul, pokaż jakie piękne i rzeczowe wpisy umiesz twozyć, jakie super jakości wstawiasz foty itd.
Bo tylko po tym będę mógł określić że faktyczne coś wiesz i umiesz.

A nie, krytyka że kiepskie foty i by się wstydził takie wrzucić. Potem autor takiego komentarza wrzuca foty i "sory za kiepską jakość". Innych krytykuje, a przecież sam to później robi... (2015/04/13 14:05)

ZanderHunter


Pokaż kolego przykład, jakie Ty masz wpisy, porady itd. Co kolega swym blogiem reprezentuje? Mniej niż zero. U mnie pod wpisami wielu się wypowiada pozytywnie, i Tak więc wskazują że twoje teorie o drogich sprzętach są bzdurą dla wędkarza. Lubisz krytykować stawiać pałki itd. Puste konto pusta wiedza...
I nigdy przenigdy nie twierdze że tylko ja mam rację.
I faktycznie, Prze zemnie poziom spada, bo koledze odpowiem i pomogę. Ty zaś wyśmiejesz go bo niby bzdurne pytanie zada


Kolego Arturze czy...wg Ciebie bo tak to odebrałem uczestnicy tego portalu którzy mają puste konta = ich pusta wiedza?...wydaje mi się że nie jest to odpowiednie porównanie...


...popieram kolegę @Jędrula też jestem za zamknięciem i usunięciem tego wątku...robi się bałagan...

Pozdrawiam. (2015/04/13 18:26)

marek-debicki


Granice dobrego smaku!
Czytając liczne posty i komentarze pod różnymi tematami, zaczynam zastanawiać się coraz bardziej nad tym, czy oprócz typowych przypadków tzw. „internetowego trolstwa, hejterstwa” itp. zjawisk, z którymi mamy do czynienia, z różnym natężeniem, występują jeszcze na naszym portalu, czy też obowiązują jakieś granice  dobrego smaku?
Szczególnie zastanowiła mnie ostatnio sprawa wpisów m.in. pod materiałem dotyczącym wyborów blogera kwartału?
Można przecież sobie robić żarty, można kogoś delikatnie ustawiać, w końcu można także wyrazić swoją głęboką krytykę,
w stosunku do działania jakiejś osoby
. Jednak, czy nie powinniśmy nawet w ramach przysłowiowej delikatnej etyki wędkarskiej, zachować mimo wszystko pewnych granic dobrego smaku?

Załączona fotka pochodzi z Google grafika http://bit.ly/1ajJ54c

(2015/04/13 18:55)

marek-debicki


Osobiście uważam, że granice dobrego smaku zostały przekroczone we wszystkich możliwych kierunkach oraz w każdych dopuszczalnych granicach i także wnioskuję, za zamknięciem, a nawet usunięciem tego wątku.
Następnym razem przystępując do dyskusji, powinniśmy sobie wcześniej zdefiniować pewne podstawowe pojęcia, aby "rozmawiać tym samym językiem".
Szkoda, że aż tak często na naszym portalu, wiele tematów sprowadza się do osobistych utarczek, pomówień, a wręcz niekiedy nieprzyjemnych wulgaryzmów.
Pozdrawiam i biorę się za pisanie kolejnego tematu. Tym razem będzie małe co nieco
o spinningowych, wiosennych przynętach.

(2015/04/13 19:07)

Artur z Ketrzyna
Kolego Arturze czy...wg Ciebie bo tak to odebrałem uczestnicy tego portalu którzy mają puste konta = ich pusta wiedza?...wydaje mi się że nie jest to odpowiednie porównanie...


...popieram kolegę @Jędrula też jestem za zamknięciem i usunięciem tego wątku...robi się bałagan...

Pozdrawiam.

Nie tyle co się równa, ale jak ktoś kogoś krytykuje (nawet młodego wędkarza) że kiepski tekst, nie takie foty i takie tam. To niech się pochwali swoim wpisem.
Łatwo jest krytykować innych a samemu nic nie mieć na koncie co mogło by być wzorem.
Czy też stawiać pałkę za parę błędów, a samemu robić w tytule wpisu.
tak samo z fotkami.
Dla mnie jest to hipokryzja, i tyle. (2015/04/13 19:42)

użytkownik32263


e

Pokaż kolego przykład, jakie Ty masz wpisy, porady itd. Co kolega swym blogiem reprezentuje? Mniej niż zero. U mnie pod wpisami wielu się wypowiada pozytywnie, i Tak więc wskazują że toje teorie o drogich sprzętach są bzdurą dla wędkarza. Lubisz krytykować stawiać pałki itd. Puste konto pusta wiedza...Człowieczku jak już nie masz argumentów to się czepiasz tego iż nie mam bloga. Totalna żenada, dziecinada. Ale takiego zachowania mogłem się spodziewać. A dlaczego go nie posiadam? Bo mam to gdzieś! Zresztą już ci kiedyś napisałem dlaczego. Pamięć szwankuje? W sumie to nie dziwię się. Lecz ile dałem cennych rad czy pomniejszych wskazówek? Już też pisałem: od groma! Tylko że w postach i komentarzach a nie wpisach.  Ale widzę że ty tego nie rozumiesz, czemu również nie dziwię się.

Polemika na takim poziomie "przerasta" mnie hehehe
Bez odbioru... (2015/04/13 19:51)

Artur z Ketrzyna


Tak dałeś, ustaw zębatkę co do ząbka....
A tak naprawdę, fakt dałeś nie jedną cenną wskazówkę. Ale i nie raz myliłeś się... a przynajmniej nie tyle co myliłeś ale nie umiałeś się pogodzić z tym że ktoś inaczej podchodzi do wędkarstwa.
Ale to nie ujmuje twojej skłonności trollowania, co wyjaśnia właśnie brak bloga.
Musisz troszeczkę podchodzić do kolegów inaczej, bo oni mają inne spojrzenie na wędkarstwo, lubią inny sprzęt, inne techniki. I nie robi to ich gorszych od ciebie.

Myślisz że nie było by fajnie przeczytać jakiś twój wpis poświęcony robieniu wedki, czy opinii na temat jakiegoś kołowrotka z górnej półki. Tylko jak narazie ty tym się chwalisz, a nie opisujesz. A ty duża różnica.
Bo sąsiad mówił że ma słonia w butelce i takie tam. Innego sąsiada wyśmiewał że ma stare klamki.  A okazało się że sam w drzwiach miał tylko dziury po nich. (2015/04/13 20:13)

użytkownik32263Ale to nie ujmuje twojej skłonności trollowania, co wyjaśnia właśnie brak bloga.


Widzę że jednak trzeba ci wszystko wyłożyć na tacy:

Twój poziom nie predysponuje cię do polemiki ze mną, "wentkażu"!


Co do reszty rzekomych i zarazem śmiesznych, dziecinnych, głupich (dowolne podkreślić) zarzutów, poszukaj a znajdziesz odpowiedź na wszystko. Tylko poszukaj.

I na koniec gorąca prośba do któregoś z Moderatorów: usuńcie ten wątek. Przydało by się razem z kontem p. Artura. Forum na pewno by nie straciło na tym ;-) (2015/04/13 20:49)

marek-debicki


Osobiście uważam po stokroć, że granice dobrego smaku zostały przekroczone we wszystkich możliwych kierunkach oraz w każdych dopuszczalnych granicach.

Proszę, opamiętajcie się Koledzy. Basta! Obywatele jeńcy! Basta Koledzy Wędkarze, Basta!

Tematem wątku przecież były "Granice dobrego smaku", a nie prywatne utarczki!
Myślę, że w obecnej sytuacji, kto pierwszy będzie w stanie zachować chociaż odrobinę umiaru,  ten NAPRAWDĘ będzie MISTRZEM.
Tak ładnie proszę o spokój i poszanowanie swoich odmiennych poglądów, swojej prywatności i siebie nawzajem.
Proszę Marek (2015/04/13 20:51)

pakul1206


Aż z ciekawości przeczytałem o tym Goldenie i Artur rzeczywiście trochę na koniec popłynął ale czy od razu jest powód do chamskich komentarzy pod artykułem? Widocznie człowiek taki już jest i ma taki styl wyrażania swoich emocji,każdy jest inny, a chamstwo nie świadczy o autorze tekstu tylko autorach chamskich komentarzy więc dziwie się Artur że wdajesz się w jakieś pyskówki, poważny człowiek powinien pracować nad poprawą samego siebie a odpowiadając chamstwem na chamstwo cofasz się wstecz.
Co do sprzętu to miarą wędkarza nie jest jego cena a wyniki, poza tym każdy łowi tym na co go stać, pewnie że każdy by chciał mieć super kije i kołowrotki ale nie każdy ma takie możliwości finansowe, krytykowanie kogoś kto łowi wędką z bazaru za 65zł pozostawiam bez komentarza, dla jednego jest to gów...o ale ktoś inny na to gów..o musi pracować cały dzień. (2015/04/13 21:05)

Kristoph1Ale to nie ujmuje twojej skłonności trollowania, co wyjaśnia właśnie brak bloga.


Widzę że jednak trzeba ci wszystko wyłożyć na tacy:

Twój poziom nie predysponuje cię do polemiki ze mną, "wentkażu"!


Co do reszty rzekomych i zarazem śmiesznych, dziecinnych, głupich (dowolne podkreślić) zarzutów, poszukaj a znajdziesz odpowiedź na wszystko. Tylko poszukaj.

I na koniec gorąca prośba do któregoś z Moderatorów: usuńcie ten wątek. Przydało by się razem z kontem p. Artura. Forum na pewno by nie straciło na tym ;-)


Nie straciłoby gdyby i twoje konto usunięto ... kim ty jesteś że będziesz decydował kto na forum ogólnodostępnym będzie pisał lub nie? jeśli masz takowe ambicje załóż swoją stronę internetową, wtedy będziesz miał coś do powiedzenia kto może tam pisać lub nie, myślę że sam byś by tam jedynym użytkownikiem z takim poziomem. Pozdrawiam (2015/04/13 21:29)

zbynio 33


Dobry :). Panowie moderatorzy bardzo proszę nie zamykajcie tego tematu :). Najlepsze jest to, że koleś krytykuje Artura, a sam z dziesięć byków walnął w jednym poście w tym temacie :)))))). Do Artura już się przyzwyczaiłem... :)Wracając do meritum, to już granicę dobrego smaku zostały dawno przekroczone. Nie wiem o co chodzi i nie interesują mnie jakieś tam śmieszne konkursy, wybory :)))), ale fajnie się czyta co piszecie, także nie krępujcie się....:)))) (2015/04/13 21:41)

Artur z Ketrzyna


Marku, jeśli moje wypowiedzi odbiegły trochę od tematu. To przepraszam.
Pakul, dzięki.... Choć chodziło w tym artykule że coś tańszego często okazuje się lepszym niż ten sporo droższy sprzęcik.
Ale to nie w temacie tego wątku. Możemy o tym pomówić w komentarzach pod tym wpisem. (2015/04/13 21:53)

Iras1975
Kolego Arturze czy...wg Ciebie bo tak to odebrałem uczestnicy tego portalu którzy mają puste konta = ich pusta wiedza?...wydaje mi się że nie jest to odpowiednie porównanie...


...popieram kolegę @Jędrula też jestem za zamknięciem i usunięciem tego wątku...robi się bałagan...

Pozdrawiam.

Nie tyle co się równa, ale jak ktoś kogoś krytykuje (nawet młodego wędkarza) że kiepski tekst, nie takie foty i takie tam. To niech się pochwali swoim wpisem.
Łatwo jest krytykować innych a samemu nic nie mieć na koncie co mogło by być wzorem.
Czy też stawiać pałkę za parę błędów, a samemu robić w tytule wpisu.
tak samo z fotkami.
Dla mnie jest to hipokryzja, i tyle. 
Artur, dodając wpisy zawsze trzeba liczyć się z różnym odbiorem, jednemu przypadnie do gustu, a innym nie. Oprócz ludzi sortu typu fani łowcy Lucio itp, którym mogą się twoje wpisy podobać, są tutaj również użytkownicy daleko bardziej posunięci w rozwoju wędkarskim i dla nich jest to koszmarna parodia wpisów. Oceniają i komentują zgodnie ze swoimi odczuciami. 
Mają do tego prawo, jak każdy konsument, któremu coś podchodzi, albo nie i jest zniesmaczony. 
(2015/04/13 23:41)

Artur z Ketrzyna
 
Artur, dodając wpisy zawsze trzeba liczyć się z różnym odbiorem, jednemu przypadnie do gustu, a innym nie. Oprócz ludzi sortu typu fani łowcy Lucio itp, którym mogą się twoje wpisy podobać, są tutaj również użytkownicy daleko bardziej posunięci w rozwoju wędkarskim i dla nich jest to koszmarna parodia wpisów. Oceniają i komentują zgodnie ze swoimi odczuciami. 
Mają do tego prawo, jak każdy konsument, któremu coś podchodzi, albo nie i jest zniesmaczony. 


Ze smakiem takich osób jest różnie...
Małe doświadczenie 2 użytkowników dowiodło tego. Jeden wpis. Jeden autor, drugi redaktor. umieszczony na koncie autora i są tam jego foty. Oceny i komentarze mówią same za siebie.... dedykowane pod autora, nie pod tekst. (2015/04/14 06:17)

Iras1975


Rozumiem, że uważasz się za osobę, która wie jak powinny wyglądać wpisy i potrafi właściwie ocenić twórczość innych?  (2015/04/14 08:23)

Artur z Ketrzyna


Rozumiem, że uważasz się za osobę, która wie jak powinny wyglądać wpisy i potrafi właściwie ocenić twórczość innych? 

Nie, i nigdy tego nie powiedziałem.
A są tu tacy co to robili/robią, a sami się do tego nie stosowali/ją... Nawet wpis o tym jeden napisał i zrobił to co innym zarzuca.
Obłuda i tyle.
A po drugie to portal dla wędkarzy, nie kółko polonistów czy fotografików. (2015/04/14 11:10)

JKarp


Ale o tym jak piszesz, czy piszesz bez błędów świadczy Twój szacunek dla ewentualnych odbiorców Twoich wpisów. To samo Artur z robieniem zdjęć. Ja nie robię fotek jakąś super lustrzanką z cudowną optyką a jednak można zrobić taką fotkę, na której wyraźnie i ostro widać wyeksponowane logo firmy bo taki był zamysł ;-) To fotka zrobiona telefonem :-)))))
Dodam nieskromnie, że skoro w moim blogu mam kilka wpisów to i mam moralne prawo oceniać wpisy innych ?JK (2015/04/14 11:40)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

Artur z Ketrzyna


Te robione na zewnątrz też są podobnej jakości...
A co do błędów. To lepiej niech ktoś ich innym nie wytyka, jak sam je robi (nawet w tytule).
Czy tak trudno to zrozumieć?
To forum dla wędkarzy nie fotografów i polonistów. Tak więc troszkę wyrozumiałości też trzeba mieć dla innych.
A na marginesie, nigdy nie krytykowałem jakości twoich wpisów czy zdjęć...
Mnie obchodzi przekaz, itd. A nie że nie widzę napisu ma twojej kurtce...

I też mógł bym to powiedzieć o innych twoich fotach, bo nie są najwyżej jakości, i też problem odczytania napisów na sygnalizatorach, i inne też lekko rozmazane (bo w sztucznym świetle robione).
Ale tego nie robię, bo dla mnie to głupota. Jak chciał bym w 100% wiedzieć jakiej to marki, to bym się ciebie zapytał...
I nie mam zamiaru tu wklejać fotek które wyszły mi najostrzej, by tylko Ci coś udowodnić.
Jedrula, czy ktoś inny zauważył że mój aparat robi kiepskie foty z bardzo bliska (30-40 cm). Przyjdzie czas to wymienię na lepszy model. i tyle. (2015/04/14 12:21)