Grand Prix 2015

/ 43 odpowiedzi
Kristoph1

Nie no można latem na morzu takowe zawody zrobić, na flądrach:)

"Tak jeszcze w temacie holowania okoni przy łowieniu podlodowym.. mam u siebie na komputerze zgrane filmy, na których sztuki około kilograma zdejmuję w 6-7 s. Czegoś takiego na oczy nie widzieli ludzie modlący się przy bałałajkach.. wielu rzeczy jeszcze nie widzieli."

Na plecionkę czy żyłkę 0.20 mm?  Skąd wiesz co ci zawodnicy widzieli a czego nie widzieli? znasz ich? raczej wątpię.  (2015/02/17 14:10)

JKarp

Chodziło mi o to, czy w ogóle jest sens robić takie zawody ?Przecież zawody mają być rozegrane na żywej rybie czy się mylę?
JK (2015/02/17 15:42)

Kristoph1

Nie do mnie to pytanie wszystko jest zgodne z regulaminem, a czy można na żywej rybie? myślę że tak wszystko zależy warunków pogodowych. W zeszłym roku mistrzostwa organizowane były w niemiłosiernym mrozie i piekielnym wietrze.Niektórzy z zawodników poodmrażali sobie twarze i ręce w takich warunkach nie ma szansy na zawody na żywej rybie, w minutę zamarzały na kamień, jak jest cieplej da rade. Tylko nie wyobrażam sobie jak by oni biegali z wiadrami z wodą, liczy się czas. (2015/02/17 18:40)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

j-23

Tak jeszcze w temacie holowania okoni przy łowieniu podlodowym.. mam u siebie na komputerze zgrane filmy, na których sztuki około kilograma zdejmuję w 6-7 s. Czegoś takiego na oczy nie widzieli ludzie modlący się przy bałałajkach.. wielu rzeczy jeszcze nie widzieli.

Potwierdzam  ten fakt !!! (2015/02/19 17:28)

Kristoph1

Tak jeszcze w temacie holowania okoni przy łowieniu podlodowym.. mam u siebie na komputerze zgrane filmy, na których sztuki około kilograma zdejmuję w 6-7 s. Czegoś takiego na oczy nie widzieli ludzie modlący się przy bałałajkach.. wielu rzeczy jeszcze nie widzieli.

Potwierdzam  ten fakt !!!

Co potwierdzasz? łowienie okoni na sznurek czy nikt nie zna się na okoniach lepiej i nikt nic nie widział? Złowiłem wiele okoni z lodu ok kilograma i większe nieco ale nigdy to nie trwało kilka sekund, kolega więcej i większych złowił okoni ale nigdy w kilka sekund, zawsze czy to jemu czy mnie trwało o wiele dłużej. Albo ktoś sobie robi jaja, albo szuka frajerów  by mu uwierzyli w takie dyrdymały.  (2015/02/19 18:04)

JKarp

Krzysztof ja myślę, że wiele rzeczy jest możliwych o ile ktoś ma umiejętności i wiedzę. Czasem czytam, że ktoś holował karpia 25 minut a ryba ważyła 6 kilo. Sam kilka razy widziałem takie cuda... Ja takiego misia holuję góra pięć minut ( oczywiście nie jest to wywózka za horyzont ).W tamtym roku ostatni karp wziął z zarośniętego miejsca. Trwało to może dwie minuty i ryba była w podbieraku ( zestaw był może 20 metrów od brzegu ). Analogiczna sytuacja u Kolegi - zawahał się chwilę, ryba skręciła w ostatniej chwili i rybę stracił. Brak doświadczenia się zemścił ;-)
JK (2015/02/19 18:58)

Kristoph1

Mam doświadczenie w połowie okoni, rozumiem ze czasem może się trafić taka sytuacja że jest to łatwizna. Z reguły łowiąc gdzieś na głębokości np. ok 8-10 m wędką podlodową z kołowrotkiem np. typu gdańskiego nigdy nie wyholuję okonia o masie 1 kg w 6-7 sek., chyba że na plecionce czy grubej żyłce, a czy wtedy weźmie? Ogólnie trwa to o wiele dłużej, a takich fachmanów zaprosić mogę na nie jedno jezioro, i wskazać dokładnie miejsce gdzie te kilówki są na sto %, powiedzieć wszystko kiedy będą brania i poczekam by zobaczyć te cudowne hole.  (2015/02/19 19:24)

Iras1975

Mam doświadczenie w połowie okoni, rozumiem ze czasem może się trafić taka sytuacja że jest to łatwizna. Z reguły łowiąc gdzieś na głębokości np. ok 8-10 m wędką podlodową z kołowrotkiem np. typu gdańskiego nigdy nie wyholuję okonia o masie 1 kg w 6-7 sek., chyba że na plecionce czy grubej żyłce, a czy wtedy weźmie? Ogólnie trwa to o wiele dłużej, a takich fachmanów zaprosić mogę na nie jedno jezioro, i wskazać dokładnie miejsce gdzie te kilówki są na sto %, powiedzieć wszystko kiedy będą brania i poczekam by zobaczyć te cudowne hole. 

Tak się tobie tylko wydaje.. 

Wojtek był u mnie i widział te filmy na laptopie. Na temat sprzętu, przynęt, techniki i sposobu szukania okoni nie mam zamiaru pisać.. dużo w życiu jeszcze musisz się nauczyć w temacie okoń.. razem z tymi zawodnikami. (2015/02/19 22:48)

Kristoph1

Mam doświadczenie w połowie okoni, rozumiem ze czasem może się trafić taka sytuacja że jest to łatwizna. Z reguły łowiąc gdzieś na głębokości np. ok 8-10 m wędką podlodową z kołowrotkiem np. typu gdańskiego nigdy nie wyholuję okonia o masie 1 kg w 6-7 sek., chyba że na plecionce czy grubej żyłce, a czy wtedy weźmie? Ogólnie trwa to o wiele dłużej, a takich fachmanów zaprosić mogę na nie jedno jezioro, i wskazać dokładnie miejsce gdzie te kilówki są na sto %, powiedzieć wszystko kiedy będą brania i poczekam by zobaczyć te cudowne hole. 

Tak się tobie tylko wydaje.. 

Wojtek był u mnie i widział te filmy na laptopie. Na temat sprzętu, przynęt, techniki i sposobu szukania okoni nie mam zamiaru pisać.. dużo w życiu jeszcze musisz się nauczyć w temacie okoń.. razem z tymi zawodnikami.

Skąd Ty wiesz na temat wiedzy jaką posiadają ci zawodnicy czy ja na temat okoni? Rysiek był ze mną i widział jakie okonie łowię.  (2015/02/20 09:18)

j-23

Potwierdzam  ten fakt !!!

Co potwierdzasz? łowienie okoni na sznurek czy nikt nie zna się na okoniach lepiej i nikt nic nie widział? Złowiłem wiele okoni z lodu ok kilograma i większe nieco ale nigdy to nie trwało kilka sekund, kolega więcej i większych złowił okoni ale nigdy w kilka sekund, zawsze czy to jemu czy mnie trwało o wiele dłużej. Albo ktoś sobie robi jaja, albo szuka frajerów  by mu uwierzyli w takie dyrdymały. 
Aleś mnie Pan rozbawił ;)))
1) Potwierdzam fakt holu w parę sekund , Widziałem filmik więc wiem co mówię , miałem zaproszenie na ten sezon niestety zima nie dopisała .2)Jaki sznurek masz na myśli ? plecionka 0,06- 0,08 ;) + strzałówka 0.18 mm 3)Łowicie  na pajęczynę z sieci pająka krzyżaka to i hol trwa dłuuuugo.4)Wklej te fotki kilowych okoni to pogadamy ;)
Na zawodach nastawiasz się na zapunktowanie a nie na poszukiwanie dużych ryb ;)Łowienie na mormyszkę wielkości dafni i oczlika to wyczyn ;)))
Połamania bałałajki ;))) (2015/02/20 19:24)

j-23

Rysiek był ze mną i widział jakie okonie łowię. 
Wywołałeś Ryśka do tablicy więc czekam na jego wpis .Bo zastawiać się kimś nie przystoi prawdziwemu facetowi ;)
(2015/02/20 19:37)

Kristoph1

Strzałówka 0.18 mm z lodu? hmm skąd wiesz jak łowię okonie? czy gdzieś napisałem że na bałałajkę czy inna wędkę? Przyjedź do mnie na 1000 ha jezioro i powodzenia w poszukiwaniu okoni, kilka lat to może coś trafisz. Jeszcze jedno nie myl człowieku zawodów z wędkowaniem rekreacyjnym, myślisz że zawodnicy cały czas łowią jak podczas zawodów? Jeżeli jednak tak myślisz to nie ma sensu dalsza rozmowa. Łowcy jednego jeziorka. Na koniec wystartuj w jakiś zawodach i zawstydź wszystkich, pokaż że kadra Polski w wędkarstwie podlodowym nawet do pięt ci nie dorasta. (2015/02/20 19:59)

89krzysztof

Kolega imiennik chyba nie rozumie o co Irkowi i Wojtkowi się rozchodzi. Jak grochem o ścianę :) (2015/02/20 20:05)

Kristoph1

Koledzy też nie rozumieją o co mi się rozchodzi. (2015/02/20 20:35)

Iras1975

Kristoph1, nie męcz się więcej. Wyjaśnie dokładniej.
Dla mnie zawody takiej rangi powinny odbywać się na poziomie mistrzowskim, a nie amatorsko-rzeźniczym. Poprzeczka powinna być zawieszona bardzo wysoko, a nie bardzo nisko.  Okonek 7-9 cm to niekiedy rybka wykluta w maju 2014, a w lutym 2015 zamarza w sakwie "zawodnika".. nie zdąży nawet roku pożyć, bo przecież "zawodnik" musi zdobyć tytuł. Jeśli dla ciebie to jest ok, to nie mamy o czym rozmawiać. 
Nie ten poziom wędkarzu. (2015/02/20 22:31)

j-23

Ok jakie to jezioro , bo ja łowię w sezonie na jez. Dadaj też coś koło 1000 ha .
Jeżeli to nie jest daleko to chętnie zamoczę dzidę ;) a przypuszczam że to gdzieś w pobliżu Warmii i Mazur bo jezior w Polsce 1000 ha nie jest za dużo . (2015/02/20 22:31)

Zander51

http://tv-trwam.pl/film/z-wedka-nad-wode-w-polske-i-swiat-odc-42#.VPBTO_sxRig.facebook (2015/02/27 15:48)

użytkownik32263

http://tv-trwam.pl/film/z-wedka-nad-wode-w-polske-i-swiat-odc-42#.VPBTO_sxRig.facebook

Aż przykro było oglądać dorosłych facetów podniecających się łowieniem płoteczek i okonków wielkości palca. Na dodatek bez sumienia wrzucanych żywcem do plastikowych worków...jak śmieci. A tyle się pisze o etyce czy C&R. Ba nawet można pooglądać wypowiedzi niektórych z tych "zawodników" w innych odcinkach ZWND gdzie to namawiają do wypuszczania ryb. Rozdwojenie jaźni czy zwykły oportunizm? (2015/02/27 19:11)