Zaloguj się do konta

GPS Android

utworzono: 2014/06/24 08:43
Danielpiero

Witam, chciałem podpytać czy ma ktoś doświadczenie i może polecić jakiś sensowny program ( o ile takowy jest...) gps na androida. Chodzi mi o to aby smartfon z funkcją gpsa z odpowiednim programem spełniał wymagania podobnych do standardowych gpsów wędkarskich.

Czyli:
- wprowadzanie współprzednych i zapisywanie ich z krótkim opisem
- zapisywanie aktualnego położenia, stworzenie waypointa
- prowadzenie do wczesniej wprowadzonych/ zapisanych waypiontów przy pomocy ,, strzałki'' na bazie kompasu wraz ze informacją ile metrów zostało do określonego waypionta

Pozdrawiam [2014-06-24 08:43]

Pierre87

LOCUS MAP [2014-06-24 08:56]

pompips

HandyGPS masz wszystko czego ci trzeba i integrację z mapami google
W wersji free można chyba jednocześnie 10 punktów wprowadzić.
Wersja płatna to koszt 16 zł ale wydałem i nie żałuję naprawdę polecam a co monie cieszy to aplikacja współpracuje z UTM czyli jest kompatybilna np z mapami wojskowymi.
[2014-06-24 10:52]

dariuszdyl

LOCUS MAP





Właśnie zainstalowałem w HTC Desire X i .... coś niesamowitego, pokazał moją pozycję chociaż siedzę w mieszkaniu w bloku. Zobaczymy jak będzie się spisywał dalej. [2014-06-24 11:58]

darek-salamon

Polaris Navigation GPS     Mapfactor GPS Navigation.Najlepsze apki to takie co dzialaja w dziurach zabitych dechami bez potrzeby łaczenia z  internetem w podrózy, instalowane poprzez karty SD. [2014-06-24 13:15]

Danielpiero

Polaris Navigation GPS     Mapfactor GPS Navigation.Najlepsze apki to takie co dzialaja w dziurach zabitych dechami bez potrzeby łaczenia z  internetem w podrózy, instalowane poprzez karty SD.


A czy owe apki mają opcje?


- wprowadzanie współprzednych i zapisywanie ich z krótkim opisem
- zapisywanie aktualnego położenia, stworzenie waypointa
- prowadzenie do wczesniej wprowadzonych/ zapisanych waypiontów przy pomocy ,, strzałki'' na bazie kompasu wraz ze informacją ile metrów zostało do określonego waypionta

pozdro
[2014-06-24 14:47]

pompips

Kolego podałem ci aplikację która posiada wszystkie wymagane przez ciebie opcję działa bardzo dobrze i ja na niej chodzę po lesie. Możesz zainstalować wersję free i zobaczyć jak ci pasuje.
Jest naprawdę rewelacyjna. Tylko pamiętaj że wszystkie dodatkowe aplikację zjadają baterię i dobrze jest mieć power bank przy sobie. Jak ci podpasuje to sobie kupisz jak szanujesz autorów jak nie to pobierzesz z ch.....j.pl oczywiście w celach testowych.
[2014-06-24 15:31]

darek-salamon

Darmowe apki nie mają takiego full wypasu jak płatne i nie wszystkie dzialają jednakowo na danym urzadzeniu smartfonie itd.Zalezy od pojemnosci w jakim systemie dziala itd.Ja na Androidzie 4.2.2 instalowalem od groma apek i na 10 trafilem na dwie ktore poprawnie dzialają.Metodą prob i bledow. [2014-06-24 16:28]

darek-salamon

Najbardziej wypasiona i darmowa to jest ta polaris. [2014-06-24 16:36]

darek-salamon

Polaris jako darmowa apka ma full  wypas funkcji. [2014-06-24 16:39]

darek-salamon

[2014-06-24 16:41]

darek-salamon

[2014-06-24 16:44]

darek-salamon

Ok zdjecia nie wchodza to nie,sprawdz sobie bo ma kompasy lokalizacje ,mozesz zapisywać pozycje satelitarną itd.itd.jak za darmo tonaprawdę ok apka. [2014-06-24 16:55]

Danielpiero

Ok zdjecia nie wchodza to nie,sprawdz sobie bo ma kompasy lokalizacje ,mozesz zapisywać pozycje satelitarną itd.itd.jak za darmo tonaprawdę ok apka.



A jak wygląda kwestia dokładności? Tzn z jaką dokładnością mniej więcej zaprowadzi do punktu? Pytam bo jest to dosyć istotne przy łowieniu z łodzi
[2014-06-24 17:37]

darek-salamon

Do trzech metrow,obsluguje wiele formatow dlugosc/szerokosć geodraficzna w stopniach ma wojskowa siatkę MGRS wspolrzedne UTM.Polecana jest do plywania łodzią, wędkowania z łodzi i nawigacji morskiej [2014-06-24 18:14]

Danielpiero

No faktycznie ten polaris jest niezły, szkoda ze w wersji free tylko można zapisać 3 waypointy.
Trzeba będzie kupić pełną wersję. Kojarzysz czy wtedy jest jakieś ograniczenie co do ilości waypointów?
[2014-06-25 14:33]

darek-salamon

No faktycznie ten polaris jest niezły, szkoda ze w wersji free tylko można zapisać 3 waypointy.
Trzeba będzie kupić pełną wersję. Kojarzysz czy wtedy jest jakieś ograniczenie co do ilości waypointów?

Waypointow jest jak dobrze pamietam na płatnej 10 ale nie chcę wprowadzać w bład. [2014-06-25 15:25]

Danielpiero

No faktycznie ten polaris jest niezły, szkoda ze w wersji free tylko można zapisać 3 waypointy.
Trzeba będzie kupić pełną wersję. Kojarzysz czy wtedy jest jakieś ograniczenie co do ilości waypointów?

Waypointow jest jak dobrze pamietam na płatnej 10 ale nie chcę wprowadzać w bład.



10 to bardzo mało :(

a jak wygląda sprawa z Mapfactor GPS Navigation?

[2014-06-25 15:49]

darek-salamon

Zdecydowanie lepsza jest polaris to już mega  potęzny i wypasiony  GPS jaki pojawił sie na rynku.Ja Ci nie moge zagwarantować czy na Twoim nosniku (sprzęcie) bedzie poprawnie dzialala.Sprawdż sobie na sklepie google play co piszą na ten temat co mają apki czego nie.Zainstaluj sprawdż tak jak ja to robię.A ja szukam mega wypas apki do montazu filmow jak wstawianie zdjeć w czasie trwania filmu ,przyblizenia zoom ,muzyka i inne.Taki prawdziwy kombajn.Szukam dalej :-)  [2014-06-25 16:11]