Zaloguj się do konta

Gotowy zestaw w bagażniku-czy to bezpiecznie?

utworzono: 2011/05/23 09:00
pilatto

witam,

nurtuje mnie pewne pytanie i choć logika podpowiada odpowiedź, to chciałbym od Was usłyszeć co sądzicie.

W zwiazku z tym, że mam taką możliwość, to postanowiłem kilka razy prosto z pracy wybrać się nad wodę ze spiningiem.

Powiedzcie mi proszę, czy jest bezpiecznie trzymać w bagażniku gotowy zestaw? Czy w temperaturze (wydaje mi się, że w pełnym słońcu może dojść do 50st) może się w zestawie coś uszkodzić (smar w kołowrotku, żyłka)? czy macie jakieś doświadczenia? Wolałbym nie brać wędki do biura, ale jak ma się coś temu stać niedobrego ...

[2011-05-23 09:00]

alejki

Witam kolegę.
Często również po pracy wybieram się rybki, wędki również leża grzecznie w aucie ( i jak na razie nic złego się z nimi nie dzieję )
Jeżeli cię to nurtuję może uchyl lekko okno, postaw auto w cieniu...

[2011-05-23 09:16]

pilatto

:) wędkę mam bagażniku :) Jeśli włożę ją do środka, na siedzenie, to moge się pozbyć szyby, jeśli uchylę okno to wędki :) Ale jak mówisz,że nic nie powinno się wydarzyć, to zostawię :) [2011-05-23 09:29]

Daniec

Witam

Temperatura wędki, czy kołowrotka nie uszkodzi - chyba, że ok. 100 stopni, ale dużo gorsze skutki wynikają z obijania się wędki w bagażniku w czasie jazdy.

To szybki sposób do zniszczenia kija, a czasami i kołowrotka.

Wystarczy zobaczyć co dzieje się z butelką wody na siedzeniu przy mocniejszym hamowaniu.

Pozdrawiam

Daniec

[2011-05-23 09:34]

alejki

U mnie leżą na siedzeniu z tylu bo autko mam małe :P

[2011-05-23 09:35]

JaroDaw

U mnie leżą na siedzeniu z tylu bo autko mam małe :P

U mnie w autku, też kijki leżą w bagażniku, ale są mocowane nieruchomo spinkami do ścianki. [2011-05-23 09:45]

alejki

Dól kija wsadzam pomiędzy siedzenia tuz przy skrzyni biegów, szczytówki opierają się na tylnim siedzeniu i wychodzą poza nie, jest w miarę stabilnie.
[2011-05-23 10:45]

Niepotrzebnie obawiasz się o temperaturę w aucie szkodzącą wędkom, bo jak masz je w bagażniku, to nie są narażone na bezpośrednie działanie promieni słonecznych. Przecież bardziej je słońce nagrzewa jak je masz w lecie na łowisku w pełnym słońcu. Jak słońce wali prosto w kije, to metalowy kołowrotek się nagrzewa dużo bardziej. Jak Ci ktoś ma brykę obrobić, to obrobi nie tylko z wędek. Oczywiście lepiej, żeby go widok kijków w oczy nie kłuł. [2011-05-23 10:46]

pilatto

dziekuje wszystkim za odpowiedzi, teraz moge bez stresów skupić się na pracy :)

choć obecnie zaczęły mnie stresować chmury za oknem...

całe życie w stresie :)

[2011-05-23 10:56]

niutek40

Ja też jak koledzy przewożę w bagażniku i nigdy nic niepokojącego nie zauważyłem  ważne by wędki się w nim nie przemieszczały bo może dojść do uszkodzenia ale mechanicznego . Wysoka temperatura nic im nie zrobi. [2011-05-23 11:12]

berthold

ja od prawie 30 lat wożę sprzęt w bagażniku i jedynie raz coś się stało ale nie z winy temp czy coś tylko raz wskoczyłem z pracy do domu po jedzenie tylko na 15 min i auto zostało wysprzątane z tegoż sprzętu ,a było to w roku pańskim 1985 samochód syrena 105L
[2011-06-01 09:30]