Zaloguj się do konta

Gotowy przypon-czy warto je stosować?

utworzono: 2011/02/22 21:23
rafall

Witam czy takie gotowe przypony już ktoś stosował? i czy w ogóle są dobre-warto kupic ?
[2011-02-22 21:23]

mienta

kupowałem i stosowałem gotowce ovnera nie były złe jedan zacząłem kupować haczyki sensasa i sam je wiąże jeśli wytrzymają testy w moich rękach to i z ryba sobie poradzą  [2011-02-22 21:45]

rawa19

Ja zawsze byłem zdania, że jak mieć pretensje, to do siebie. Przypony zawsze wiąże sam i nigdy nie poszedłem na łatwiznę, nawet gdy wiązałem takie haki, że ledwo je było widać. Poza tym gotowe przypony -nie twierdzę , że wszystkie-z lekka "zalatują" starymi, zleżałymi żyłkami, których już w inny sposób wykorzystać się nie da. Coś mi na ten temat wiadomo.
[2011-02-22 21:50]

piotrcarp

gotowe przypony sa dla poczatkujacych wedkarzy dopuki nienaucza sie dobze wiazac i dla starszych jak juz slabo widza ja bardziej ufam sobie niz gotowcom
[2011-02-23 09:01]

Popieram poprzedników . Gotowce są z reguły źle związane ,na starych żyłkach lub na tępych hakach (odpadach) kolega stosował lecz zraził się po tym jak nie mógł zaciąć ryby bo hak był źle związany ,żyłka wychodziła od wewnątrz haka czyli niewłaściwie.
Od jakiegoś czasu stosuje tylko przypony przez siebie związane.
Ja także wolę stosować przypony wiązane przez siebie ,najczęściej używam haków z oczkiem i węzła bez węzła.
[2011-02-23 11:28]

Popieram poprzedników . Gotowce są z reguły źle związane ,na starych żyłkach lub na tępych hakach (odpadach) kolega stosował lecz zraził się po tym jak nie mógł zaciąć ryby bo hak był źle związany ,żyłka wychodziła od wewnątrz haka czyli niewłaściwie.
Od jakiegoś czasu stosuje tylko przypony przez siebie związane.
Ja także wolę stosować przypony wiązane przez siebie ,najczęściej używam haków z oczkiem i węzła bez węzła.

miało być odwrotnie czyli od zewnątrz haka jest niewłaściwie
ah ten brak edycji mógłby admin wreszcie dać tą możliwość.
[2011-02-23 11:33]

JKarp

Cześć
No tylko chciałem powiedzieć, że gotowe przypony jeśli już mam polecić to tylko Drenan-ESP lub Anaconda.
Użyte haczyki i materiały pierwsza klasa.
Sam robię przypony na moje miśki i nigdy mnie nie zawiodły. Używam materiałów Andzi, ESP, StarBaitsa.
Janusz JKarp
[2011-02-23 11:47]

jogo

Raz kupiłem gotowe przypony i więcej tego nie kupię!

Wolę kupić więcej plecionki, haczyków i sam sobie porobić na zaś.

[2011-02-23 19:59]

rafall

a czy taki włos (sprężynka) to polecacie?
[2011-02-23 20:35]

DARSON31

witam
HI to mnie koledzy pocieszyli mimo że wiąże osobiście haki a z lenistwa zamówiłem sobie właśnie haki  gotowe 5 paczek tej firmy :( ,ale cieszy mnie jeszcze to że nikt jeszcze tej marki nie opisał negatywnie na tym forum ,może nie było takiego tematu .
pozdrawiam
[2011-02-23 21:01]

pixon

Już tak nie narzekajcie ja nieraz uzywam gotowców owenera i sa spoko wiadomo że nie to samo co swoje, ale nie są takie złe. Ja nauczyłem wiązać przypony swoja kobiete i teraz mi ich nie brakuje hehehe [2011-02-24 13:50]

Ja przez naprawdę długi czas z lenistwa stosowałem gotowe przypony. Nigdy nic im nie mogłem zarzucic. [2011-05-17 20:52]

dealer081

zgadza sie koledzy ruwniez sam wiaze przypony i stosuje tylko plecionki gdzyz mialem przypadki przerwania zylki przez krawedzie lebka haczyka. [2011-05-17 22:24]

a czy taki włos (sprężynka) to polecacie?

a na co??
jaki to ma sens??chcesz na ciasto łowić metodą włosową?? to chyba nie ma specialnie sensu bo po pierwsze metoda włosowa jest do łowienia dużych ryb,no i do używania twardych przynęt które to są selektywne Miękkie ciasto ci będzie obgryzać drobnica.

[2011-05-18 14:55]

pokpo

nie są złe, powiem więcej "lepsze", ale droższe...  [2011-05-18 20:00]