Zaloguj się do konta

Gotowe przypony

utworzono: 2013/05/08 19:36
apocomispacja

Witam :)
Ostatnio przeglądając allegro i sklep internetowy zauważyłem że coraz większą popularnośćią cieszą się gotowe przypony z włosem. Kosztują około 10 zł za 2 sztuki i są produkowane przez wiele różnych firm. I tu pojawia się moje pytanie. Co sądzicie o takich gotowcach? Czy taki przypon dorównuje jakkolwiek jakością przyponom robionym własnoręcznie? Przyznam się szczerze, że gdy zaczynałem przygodę z karpiami sam kupiłem kilka przyponów, robionych ręcznie na zamówienie przez znajomego karpiarza, ponieważ chciałem mieć coś na wzór oraz coś pewnego, bo moje kiedy się jeszcze uczyłem nie wyglądały obiecująco. Czy młody wędkarz wybierając się dzisiaj na swoją pierwszą zasiadkę może ryzykować gotowcami firmy JAXON? Sam nigdy nie miałem tych przyponów w ręku i nie potrafię sie na ich temat wypowiedzieć, aczkolwiek niewiem czy bym zaryzykował. Wszyscy wiemy że przy karpiach liczy się cierpliwość. A gdy już doczekamy się brania i wszystko zostało by zaprzepaszczone przez tandetny przypon to chyba się można zniechęcić.   [2013-05-08 19:36]

JKarp

"Witam :)
Ostatnio przeglądając allegro i sklep internetowy zauważyłem że coraz większą popularnośćią cieszą się gotowe przypony z włosem. Kosztują około 10 zł za 2 sztuki i są produkowane przez wiele różnych firm. I tu pojawia się moje pytanie. Co sądzicie o takich gotowcach? Czy taki przypon dorównuje jakkolwiek jakością przyponom robionym własnoręcznie? Przyznam się szczerze, że gdy zaczynałem przygodę z karpiami sam kupiłem kilka przyponów, robionych ręcznie na zamówienie przez znajomego karpiarza, ponieważ chciałem mieć coś na wzór oraz coś pewnego, bo moje kiedy się jeszcze uczyłem nie wyglądały obiecująco. Czy młody wędkarz wybierając się dzisiaj na swoją pierwszą zasiadkę może ryzykować gotowcami firmy JAXON? Sam nigdy nie miałem tych przyponów w ręku i nie potrafię sie na ich temat wypowiedzieć, aczkolwiek niewiem czy bym zaryzykował. Wszyscy wiemy że przy karpiach liczy się cierpliwość. A gdy już doczekamy się brania i wszystko zostało by zaprzepaszczone przez tandetny przypon to chyba się można zniechęcić.  "
Cześć Sam sobie odpowiedziałeś i przy okazji wszystkim. Zdecydowanie taniej wychodzi zakupić dobre lub bardzo dobre materiały na przypon. Dobre haki kosztują około 20 zł za 10 sztuk, dobra plecionka około 60 zł za 20 m.  Jeden przypon to koszt 2 złote haczyk plus około złotówki za 30 cm plecionki :-) A jak sam zrobię (lub poprosisz znajomego karpiarza ) to mam pewność, że co jak co ale przypon nie zawiedzie. JK
[2013-05-08 19:54]

damiangrzeskowiak

a ja wole swoje wiązanie to prynosi mi lepszą satyswakcje. Nielubie gotowców.pozdkawiam [2013-05-08 20:49]

saviano

Ja także nie lubię gotowców. Jak już coś zawiedzie, to znam winowajcę ;-) [2013-05-09 06:48]

Boolek

Ja czasem jednak używam gotowych [2013-05-09 09:47]

Ja tam wole nie ryzykować. Kiedy sam wiąże przypony mam pewność, że będą one zrobione starannie. [2013-05-09 11:40]

Boolek

Co fakt to fakt, ile razy ładna ryba się zerwała na gotowcach [2013-05-09 12:31]