Gotowa zanęta na duży uciąg.

/ 8 odpowiedzi
Witam ,czy ktos z Was może mi polecic gotowe zanęty przygotowane na duzy rzeczny uciąg .Zaneta która nie potrzebuje glin albo kleju z tego co się orientuje są takie na rynku np.od firmy Lorpio tylko,czy faktycznie sprawdzi się bez doklejania?
Jędrula


Jak chcesz używać tej zanęty?  (2018/02/20 17:59)

luk-kr


W koszyczku oraz do zanęcenia wstępnego (2018/02/20 18:16)

Jędrula


Do koszyczka nie sporządza się mieszanki z klejem czy innymi lepiszczami. Zanęta feederowa ma być lekko sklejona, ale nie możesz betonować koszyka, bo to się mija z celem. Do wstępnego nęcenia kulami na rzece, należy używać kleju i obciążenia np. żwiru. Ja robię wtedy dwa rodzaje kul, pierwsze sklejone bardzo mocno, drugie mniej, aby pracowały szybciej. Znam ludzi, którzy robią na starcie trzy rodzaje mieszanki. Chodzi o efekt domina. Pierwsze kule szybko zwabiają ryby, drugie je długo utrzymują w łowisku. Tutaj oczywiście mówię o ciepłej wodzie i sezonie, na zimę nie potrzebujesz wstępnego nęcenia gdy używasz koszyka. Oczywiście zdarza się i zimą, że ryby ostro żerują, wtedy należy je przytrzymać w łowisku większą ilością towaru. Musisz sobie zdać sprawę, że skuteczne wędkarstwo, to sztuka odczytywania warunków panujących na łowisku i trafne wyciąganie wniosków. Tego zagadnienia nie da się opanować do końca, ale można nauczyć się pewnych rozwiązać i działań, które pozwolą nam osiągać dobre wyniki. Lataj dużo nad wodę, słuchaj rad doświadczonych wędkarzy i wyciągaj wnioski z popełnionych błędów, na błędach uczymy się najlepiej. (2018/02/20 18:33)

luk-kr


Wszystko co napisałeś to prawda ja chcę zanęcać wstępnie bez użycia gliny mam tu na myśli np Lorpio heavy feeder zanęta na rzekę o dużym uciagu chce pominąć gline (2018/02/20 18:57)

Jędrula


Wszystko co napisałeś to prawda ja chcę zanęcać wstępnie bez użycia gliny mam tu na myśli np Lorpio heavy feeder zanęta na rzekę o dużym uciagu chce pominąć gline

  Nie zrozumiałeś! Nie ma zanęty uniwersalnej na każdy rzeczny uciąg! To Ty sam musisz dopracować każda mieszankę pod Twoją miejscówkę na rzece. Pomyśl logicznie, uciąg 50 gram i 150 gram, to dwie różne mieszaniny spożywki, lepiszcza i obciążenia. Trzeba tam dodać różne ilości komponentów aby kule utrzymać w nurcie. Dlatego musisz być intelektualnie ponad napisami na worach z towarem! Musisz sam dopasować się do warunków panujących na łowisku. To nie jest wcale trudne, ale należy myśleć i nie wierzyć we wszystko, co piszą zachłanni producenci zanęt. (2018/02/22 12:16)

luk-kr


Troche się nie zrozumieliśmy mi chodziło tylko o wspomnianą zanęte w kontekscie jej zastosowania bez uzycia gliny ,czy keju .Wiadomo to co napisałeś jest ok różne sklejenia kul ,itd .Ja szukam zanęty która sama w sobie mi posłuzy bez koniecznosci jesj dociażania tutaj metoda prób i błędów się sprawdzi u mnie uciąg akurat oscyluje w granicy 60g.,więc duzy nie jest. (2018/02/22 12:41)

Jędrula


Troche się nie zrozumieliśmy mi chodziło tylko o wspomnianą zanęte w kontekscie jej zastosowania bez uzycia gliny ,czy keju .Wiadomo to co napisałeś jest ok różne sklejenia kul ,itd .Ja szukam zanęty która sama w sobie mi posłuzy bez koniecznosci jesj dociażania tutaj metoda prób i błędów się sprawdzi u mnie uciąg akurat oscyluje w granicy 60g.,więc duzy nie jest.

Więc do wstępnego nęcenia pod feeder, nie jest potrzebny Ci dodatek gliny. 
Wystarczy dodać do zanęty bentonit i trochę drobnego żwiru, ewentualnie ziemi z piaskiem - pod warunkiem, że zachodzi taka potrzeba. (2018/02/22 12:47)