Zaloguj się do konta

Gosławice, Mikorzyn, Pątnów, Ślesin

utworzono: 2012/02/04 14:48
Karpik1974

kilerosa czytaj dobrze co pisze i przemysl  sobie dwa razy jak nie możesz sie skoncentrować chyba ze masz  kompleksy  [2012-02-22 12:25]

killerosa

Karpik cytuje Twój post:

"jak opłacisz karte na Konin to pozwolenie ci nie jest potrzebne na wasowsko -mikorzynskie opłaty masz w znaczkach..." - ewidentna bzdura w konteksie tego co sie dowiedział kolega twt dzwoniąc do PGR i tego co wkleił kolega tinka

z ciekawości spytam, jak juz opłacasz na tej poczcie czy kupujesz w tym sklepie w Ślesinie(chociaż nie kojarzę żeby kolega Andrzej (a jest włscicielem jedynego sklepu wędkarskiego w Ślesinie) sprzedawł "wkładki" - ale moze tylko dlatego że nie pytałem o to nigdy:) ) i juz przyjeżdasz na te 3 dni na ryby to łowisz w nocy? A jak łowisz to wykupujesz opłate nocną?

Trudno mi sie też odnieść też do tego że jażdzać z Kalisza do Ślesina od 30 lat nie wiesz gdzie są Gosławice.

[2012-02-23 06:03]

Karpik1974

kolego nie łowie w nocy bo sa osobne opłaty a dzwoniłem na rybacka 2 wiem wszystko rozmawiałem z panią dzieki [2012-02-23 11:31]

Karpik1974

acha a w ślesinie kupowałem od zawsze wkładke widać ze ten sklep wedkarski jest starszy od ciebie albo wedkujesz rok czasu przypomniało  mi sie ze w rybnym tez mozna było kupic a teraz u pana w blokach niskich za mostem nie pamietam numeru bloku jak jest w domu to w niedziele tez sie kupi no teraz wylazło kto tu jest KŁUSOLEM jak niewiesz gdzie wkładeczke można kupic życze ci przyjemnej rozmowy z policja bywaj [2012-02-23 11:46]

endzi63

z tego co jest napisane w regulaminie:

UWAGA !

WARUNKIEM   ŁOWIENIA W NOCY   JEST   POSIADANIE   CAŁOOKRESOWEGO

POZWOLENIA NA TO SAMO JEZIORO LUB OBSZAR GOSPODARSTWA.

nie ma dodatkowych opłat za łowienie nocą, wystarczy wykupić zezwolenie na cały okres na jedno jezioro, czy obszar, fakt w tamtym roku trzeba było  dodatkowo nocki opłacać.

[2012-02-23 12:57]

Karpik1974

nie tylko w tamtym roku kolego hehe  [2012-02-23 13:17]

Piotr 100574

Koledzy nie sprzeczajcie się o nocki ,na PGRach nie wolno było kiedyś łowić w nocy :)))))a pokażcie mi kogoś z konina kto łowił wtedy tylko do 23 godziny ,to nie było kłusownictwo po prostu w nocy łowiło się ryby :)))a w dzień bieda ,możemy się kiedyś umówić na rybki jak będę w polsce :))
[2012-02-24 10:40]

killerosa

popieram
ja tam nocki wykupuje od 3 lat -  wcześniej nie było mnie dość długo w okolicach konina. faktem jest że ostatnio  (w zaszym roku) straż jakoś odpusciała sobie kontrole.. czyżby mniejszy budżet? Pamiętam dwa lata temu to potrafili dwa razy w ciągu nocy zajechać. Chociaż wydaje mi sie że dopóki beda jeździć razem z łódką to żadnego "kręta" nie przyłapią. Przecież te ich łódka z trzech kilometrów łowią. Ja przeważnie siedzę w nocy na Kępie za syfonem. a straż jedzie od Gosławic po kanałach  - to od mostu na Warta-Gopło już ich słychać i wiadomo że będą za 30 min :)

[2012-02-24 11:08]

owczarki

... [2012-03-11 18:12]

owczarki

konkretne informacje .dzięki za dokument opłat i po co się tu spierać
[2012-03-12 17:02]

adamek19969

Ktoś już łowi na tych jeziorach?? Są już efekty ? :) [2012-03-14 21:47]

dm1978

witam

wybieramy się na 31 marca 1 i 2 kwiecien na zasiadkę na wylot kanału ciepłego do jeziora stare licheńsko miejscówka koło centrum lichenia połowa ulicy gosławickiej

będę tu pierwszy raz start o 4 w nocy z wrocławia żeby na miejscu być 6-7

moja propozycja to 3 mixy
1 kukurydza zanęta karpoiowa olej rybi nasiona konopii i aromat gożdzikowy na hak kanapeczka kuku i rocaczek
2 zanęta płatki owsiane byłka tarta miód kukurydza odrobina białka /serwatki/ aromat wanilia mączka kukurydziana i glina oraz gotowane nasiona konopii kuku i
3 zestaw olej rybi tuti fruti lub inny smierdziel zanęta karpiowa + glina

ewentualnie śliweczka suszona na koniec

proszę o podopowiedzi i uwagi jaki i krytykę
nastawiam się na karpia i amura te jak wpadną do kolekcji zdjęć i do wody
a z małych rybek zupka rybna w kociołku na wieczór

[2012-03-15 20:32]

nata

Panowie był ktoś ostatnio na gosłowskim ? można już coś połowić poza płociami ? Planuje właśnie wyprawę na ten zbiornik. [2012-03-18 21:06]

adamek19969

Jak na tych zbiornikach? Rybka już bierze?  [2012-04-02 16:26]

nata

Od wczoraj można łowić na konińskich jeziorach (gospodarstwo rybackie) był może ktoś z kolegów na gosławskim ? Jakie efekty ? [2012-04-02 17:34]

Wieszak26

ja tak troche z innej beczki.Mieszkam w szczecinie i od dziecka jeżdze do Grąblina.Znam te wody w miare dobrze i będac w tamtym roku,jesli chodzi o rybki byłem rozczarowany a opłaty mie zszokowały i prawie doprowadziły do łez.Za 3 dni bez spiningu 50zl na tylko części wód GR Gosławice to draństwo a95zł na Licheńskie to bandytyzm!Ja jako rencista za 35zl z brzegu i z łodzi mogę łowić od szczecina z j. dąbskim do Świnoujścia i cały pas nad morski aż do Kołobrzegu przez cały rok[np.od marca do marca]I co otym myśleć?!  [2012-04-17 21:35]

adamek19969

28 kwietnia się wybieram do gosławic :) z dwoma feederami. zanęta trapera leszcz. co mogę do niej dodać by wabić leszcze? [2012-04-17 22:24]

radek170793

Kolego daj znać jak było na rybkach :) ja byłem we wtorek to nawet brania na feederka nie było, ryba chyba jeszcze się tam nie ruszyła :)) [2013-04-28 15:36]

radek170793

Spóźnienie o rok, sorry :). [2013-04-28 15:36]

Haryyy5

Odświeżam temat. Panowie co byście mogli polecieć spośród wód udostępnionych przez GR Gosławice ? Ja do tej pory łowiłem na terminowych zezwoleniach przy okazji jakichś wakacyjnych wypadów ale w tym roku opłacę składkę roczną na cały obszar także chciałbym odwiedzić też inne jeziora z oferty. Poniżej wykaz wód na których będę mógł łowić : 

Ślesin
Wąsosze - Mikorzyn
Pątnów
Skulsk
Skulska Wieś (Paniejewo)
Czartowo
Brdów
Mąkolno
Lubotyń
Lubstów

Miałem przyjemność łowić wyłącznie na dwóch pierwszych, przy czym z mikorzyńskiego w okolicy półwioska byłem bardzo zadowolony jeśli chodzi o rybostan (gorzej ze znalezieniem miejsca do łowienia bo wszędzie prywatne pomosty) na ślesińskim w okolicach żółwieńca miałem trochę mniej szczęścia ale też spędziłem tam tylko raz tygodniowe wakacje także mogłem poprostu źle trafić.

Interesuje mnie głównie grunt, ale nie wykluczam zabawy z jakimś bacikiem.Tylko za dnia bo w nocy narazie nie opłacam, jeśli chodzi o spinning jeszcze nie wiem, zobaczymy czy zwycięży instynkt łowcy drapieżników czy sknery oszczędzającej na składce :P Ale jak pod spin możecie jakieś fajne wody polecić to na pewno pomoże mi to podjąć decyzję, wiem że jest super zabawa z okonkami ale nic większego z drapieżników tam nie złowiłem.

Wiem że wiele jezior było już opisywanych na portalu ale to wszystko są informacje z przed dobrych paru lat, chętnie natomiast poznam obecną sytuację. [2017-01-30 12:02]