Gosławice, Mikorzyn, Pątnów, Ślesin

/ 45 odpowiedzi
Karpik1974

kilerosa czytaj dobrze co pisze i przemysl  sobie dwa razy jak nie możesz sie skoncentrować chyba ze masz  kompleksy  (2012/02/22 12:25)

killerosa

Karpik cytuje Twój post:

"jak opłacisz karte na Konin to pozwolenie ci nie jest potrzebne na wasowsko -mikorzynskie opłaty masz w znaczkach..." - ewidentna bzdura w konteksie tego co sie dowiedział kolega twt dzwoniąc do PGR i tego co wkleił kolega tinka

z ciekawości spytam, jak juz opłacasz na tej poczcie czy kupujesz w tym sklepie w Ślesinie(chociaż nie kojarzę żeby kolega Andrzej (a jest włscicielem jedynego sklepu wędkarskiego w Ślesinie) sprzedawł "wkładki" - ale moze tylko dlatego że nie pytałem o to nigdy:) ) i juz przyjeżdasz na te 3 dni na ryby to łowisz w nocy? A jak łowisz to wykupujesz opłate nocną?

Trudno mi sie też odnieść też do tego że jażdzać z Kalisza do Ślesina od 30 lat nie wiesz gdzie są Gosławice.

(2012/02/23 06:03)

Karpik1974

kolego nie łowie w nocy bo sa osobne opłaty a dzwoniłem na rybacka 2 wiem wszystko rozmawiałem z panią dzieki (2012/02/23 11:31)

Karpik1974

acha a w ślesinie kupowałem od zawsze wkładke widać ze ten sklep wedkarski jest starszy od ciebie albo wedkujesz rok czasu przypomniało  mi sie ze w rybnym tez mozna było kupic a teraz u pana w blokach niskich za mostem nie pamietam numeru bloku jak jest w domu to w niedziele tez sie kupi no teraz wylazło kto tu jest KŁUSOLEM jak niewiesz gdzie wkładeczke można kupic życze ci przyjemnej rozmowy z policja bywaj (2012/02/23 11:46)

endzi63

z tego co jest napisane w regulaminie:

ŁOWIENIA W NOCY  JEST  POSIADANIE  CAŁOOKRESOWEGO

POZWOLENIA NA TO SAMO JEZIORO LUB OBSZAR GOSPODARSTWA.

0
Karpik1974

nie tylko w tamtym roku kolego hehe  (2012/02/23 13:17)

Piotr 100574

Koledzy nie sprzeczajcie się o nocki ,na PGRach nie wolno było kiedyś łowić w nocy :)))))a pokażcie mi kogoś z konina kto łowił wtedy tylko do 23 godziny ,to nie było kłusownictwo po prostu w nocy łowiło się ryby :)))a w dzień bieda ,możemy się kiedyś umówić na rybki jak będę w polsce :)) (2012/02/24 10:40)

killerosa

popieram

ja tam nocki wykupuje od 3 lat -  wcześniej nie było mnie dość długo w okolicach konina.faktem jest że ostatnio  (w zaszym roku) straż jakoś odpusciała sobie kontrole.. czyżby mniejszy budżet?Pamiętam dwa lata temu to potrafili dwa razy w ciągu nocy zajechać. Chociaż wydaje mi sie że dopóki beda jeździć razem z łódką to żadnego "kręta" nie przyłapią. Przecież te ich łódka z trzech kilometrów łowią.Ja przeważnie siedzę w nocy na Kępie za syfonem. a straż jedzie od Gosławic po kanałach  - to od mostu na Warta-Gopło już ich słychać i wiadomo że będą za 30 min :)

(2012/02/24 11:08)

owczarki

konkretne informacje .dzięki za dokument opłat i po co się tu spierać (2012/03/12 17:02)

adamek19969

Ktoś już łowi na tych jeziorach?? Są już efekty ? :) (2012/03/14 21:47)

dm1978

witam

wybieramy się na 31 marca 1 i 2 kwiecien na zasiadkę na wylot kanału ciepłego do jeziora stare licheńsko miejscówka koło centrum lichenia połowa ulicy gosławickiej

będę tu pierwszy raz start o 4 w nocy z wrocławia żeby na miejscu być 6-7

moja propozycja to 3 mixy
1 kukurydza zanęta karpoiowa olej rybi nasiona konopii i aromat gożdzikowy na hak kanapeczka kuku i rocaczek
2 zanęta płatki owsiane byłka tarta miód kukurydza odrobina białka /serwatki/ aromat wanilia mączka kukurydziana i glina oraz gotowane nasiona konopii kuku i
3 zestaw olej rybi tuti fruti lub inny smierdziel zanęta karpiowa + glina

ewentualnie śliweczka suszona na koniec

proszę o podopowiedzi i uwagi jaki i krytykę
nastawiam się na karpia i amura te jak wpadną do kolekcji zdjęć i do wody
a z małych rybek zupka rybna w kociołku na wieczór

(2012/03/15 20:32)

nata

Panowie był ktoś ostatnio na gosłowskim ? można już coś połowić poza płociami ? Planuje właśnie wyprawę na ten zbiornik. (2012/03/18 21:06)

adamek19969

Jak na tych zbiornikach? Rybka już bierze?  (2012/04/02 16:26)

nata

Od wczoraj można łowić na konińskich jeziorach (gospodarstwo rybackie) był może ktoś z kolegów na gosławskim ? Jakie efekty ? (2012/04/02 17:34)

Wieszak26

ja tak troche z innej beczki.Mieszkam w szczecinie i od dziecka jeżdze do Grąblina.Znam te wody w miare dobrze i będac w tamtym roku,jesli chodzi o rybki byłem rozczarowany a opłaty mie zszokowały i prawie doprowadziły do łez.Za 3 dni bez spiningu 50zl na tylko części wód GR Gosławice to draństwo a95zł na Licheńskie to bandytyzm!Ja jako rencista za 35zl z brzegu i z łodzi mogę łowić od szczecina z j. dąbskim do Świnoujścia i cały pas nad morski aż do Kołobrzegu przez cały rok[np.od marca do marca]I co otym myśleć?!  (2012/04/17 21:35)

adamek19969

28 kwietnia się wybieram do gosławic :) z dwoma feederami. zanęta trapera leszcz. co mogę do niej dodać by wabić leszcze? (2012/04/17 22:24)

radek170793

Kolego daj znać jak było na rybkach :) ja byłem we wtorek to nawet brania na feederka nie było, ryba chyba jeszcze się tam nie ruszyła :)) (2013/04/28 15:36)

radek170793

Spóźnienie o rok, sorry :). (2013/04/28 15:36)

Haryyy5

Odświeżam temat. Panowie co byście mogli polecieć spośród wód udostępnionych przez GR Gosławice ? Ja do tej pory łowiłem na terminowych zezwoleniach przy okazji jakichś wakacyjnych wypadów ale w tym roku opłacę składkę roczną na cały obszar także chciałbym odwiedzić też inne jeziora z oferty. Poniżej wykaz wód na których będę mógł łowić : 

Ślesin
Wąsosze - Mikorzyn
Pątnów
Skulsk
Skulska Wieś (Paniejewo)
Czartowo
Brdów
Mąkolno
Lubotyń
Lubstów

Miałem przyjemność łowić wyłącznie na dwóch pierwszych, przy czym z mikorzyńskiego w okolicy półwioska byłem bardzo zadowolony jeśli chodzi o rybostan (gorzej ze znalezieniem miejsca do łowienia bo wszędzie prywatne pomosty) na ślesińskim w okolicach żółwieńca miałem trochę mniej szczęścia ale też spędziłem tam tylko raz tygodniowe wakacje także mogłem poprostu źle trafić.

Interesuje mnie głównie grunt, ale nie wykluczam zabawy z jakimś bacikiem.Tylko za dnia bo w nocy narazie nie opłacam, jeśli chodzi o spinning jeszcze nie wiem, zobaczymy czy zwycięży instynkt łowcy drapieżników czy sknery oszczędzającej na składce :P Ale jak pod spin możecie jakieś fajne wody polecić to na pewno pomoże mi to podjąć decyzję, wiem że jest super zabawa z okonkami ale nic większego z drapieżników tam nie złowiłem.

Wiem że wiele jezior było już opisywanych na portalu ale to wszystko są informacje z przed dobrych paru lat, chętnie natomiast poznam obecną sytuację. (2017/01/30 12:02)