Gosławice, Mikorzyn, Pątnów, Ślesin

/ 45 odpowiedzi
Witam. Mieszkam w Koninie i mam blisko do tych łowisk. I jaką metodę na te jeziora preferujecie, na co się nastawić, może znacie jakieś ciekawe miejsca ?? Jak najwięcej informacji o tych łowiskach możecie napisać. Z góry dziękuje
POZDRAWIAM :)
Dyzix


Ja polecam jezioro Licheńskie.Mimo że ryby ubywa to i tak zawsze się coś złapie.Głównie łowię na koszyczek zanętowy.Standardowe zdobycze to krąpie,płocie,wzdręgi a jak dobrze zanęcisz to wejdą piękne karasie a może i liny.Z grubszej rybki to czasami trafiają się sumy.Opłaty są dosyć duże,w poprzednim roku zezwolenie na 3 dni kosztowało 95zł. (2012/02/05 21:25)

adamek19969


Ja polecam jezioro Licheńskie.Mimo że ryby ubywa to i tak zawsze się coś złapie.Głównie łowię na koszyczek zanętowy.Standardowe zdobycze to krąpie,płocie,wzdręgi a jak dobrze zanęcisz to wejdą piękne karasie a może i liny.Z grubszej rybki to czasami trafiają się sumy.Opłaty są dosyć duże,w poprzednim roku zezwolenie na 3 dni kosztowało 95zł.

i to mnie boli ; ( (2012/02/05 23:08)

Dyzix


Ale jeśli chcesz łowić na zbiornikach Gosławice,Pątnów i Ślesin to sprawa kosztów nie jest taka zła.Jeśli masz kartę wędkarską, czyli jesteś członkiem PZW to za 2 wędki zwykłe z brzegu bez spiningu płacisz 155zł na rok,oczywiście za połów na jednym jeziorze.Myślę,że warto wydać taką sumkę za połów na takich akwenach bo tam po prostu jest ryba.Osobiście nie łowiłem na żadnym z nich ale na każdym forum są pozytywne komentarze pod ich adresem. (2012/02/05 23:47)

nata


Łowiłem na gosłowicach, najlepsze miejscówki to przeciwległy brzeg elektrowni na tyłach muzeum. Jest to najcieplejsza część jeziora (dostępna dla wędkarzy) na przeciwko kanałów zrzutowych ciepłej wody. Miejsce to otoczone jest betonowym brzegiem więc mało atrakcyjne pod względem estetycznym, natomiast dla wędkarza bardzo atrakcyjne. Większość wędkarzy którzy tam siedzą łowią feederem. Z rybek które tam wyciągałem to leszcz, karp, karaś, płoć, lin. Można też trafić sandacza najczęściej ledwo wymiarowego oraz suma a raczej sumika tego ostatniego jest sporo. Z amurem było ostatnio słabo są też spore tołpygi ale ich upolowanie to już inna bajka lub przypadek.Generalnie aby wrócić z gosłowic bez ryb to trzeba się naprawde mocno wysilić.Co to przynęt to króluje pinka, biały i kukurydza.W zeszłym roku pozwolenie na 1 dzień 25zł. Co do opłat to zadzwoń sobie do gospodarstwa rybackiego gosłowice +48 (63) 242 73 17 i wszystkiego się dowiesz. (2012/02/06 00:43)

twt


Czy opłacając jedno z powyżej wymienionych jezior można łowić na kanałach i jakich ? (2012/02/06 05:04)

Dyzix


Za wszystko płacisz oddzielnie (2012/02/06 09:19)

nata


Za każde jezioro płacisz oddzielnie, natomiast opłacenie któregoś z jezior upoważnia też do łowienia na kanałach. Przynajmniej tak było w 2011. Pozwolenia były minimum na 3 dni aczkolwiek można było to przeskoczyć płacąc na poczcie za jeden dzień. (2012/02/06 11:36)

adamek19969


Ale jeśli chcesz łowić na zbiornikach Gosławice,Pątnów i Ślesin to sprawa kosztów nie jest taka zła.Jeśli masz kartę wędkarską, czyli jesteś członkiem PZW to za 2 wędki zwykłe z brzegu bez spiningu płacisz 155zł na rok,oczywiście za połów na jednym jeziorze.Myślę,że warto wydać taką sumkę za połów na takich akwenach bo tam po prostu jest ryba.Osobiście nie łowiłem na żadnym z nich ale na każdym forum są pozytywne komentarze pod ich adresem.

No ja płacę ok 100zł za PGR i nizinne :) (2012/02/06 17:27)

twt


To tak, czy tak panowie ? :-) (2012/02/06 17:28)

adamek19969


Mhhh ja to tutejszy jestem ( z Konina) więc wykupuję kartę i masz już te zbiorniki gosławice mikorzyn slesin patnow :) (2012/02/06 17:32)

Piotr 100574


po przeczytaniu wszystkiego to zgłupiałem i nic nie rozumiem ,dawno może nie wykupowałem zezwolenia na PGRYB Gosławice ,kiedyś były pakiety jezior przykładowo ,Gosławickie Pątnowskie i Mikożyńskie opłata była duża ale się opłacało wykupione zezwolenie uprawniało za razem do połowu na kanałach ,co do miejscówek to moje ulubione sa kanał we Władzimirowie ,całe półkole jeziora Gosławickiego koło muzeum  ,ciepły kanał zwany portkami ,ośrodek wypoczynkowy w gosławicach cypel ,ryby to węgorz ,sandacz, okoń (2012/02/06 18:21)

adimat22


jak chcesz sie dowiedziec więcej o fajnej mijscówce i łowisku to napisz na prv:) (2012/02/08 09:02)

twt


Dzwoniłem do PGR.
Od kwietnia do końca roku (prawdopodobnie, bo pani tak średnio była pewna udzielanych informacji) jedno jezioro + kanały z brzegu 155 zł, a jak byście chcieli pospiningować to 250 zł.
Teraz to obowiązuje pozwolenie zimowe 105 zł bodajże.

 Może i skusiłbym się na tą opcję jezioro + kanały, jednak w związku z tym, że to jedno jezioro muszę wybrać potrzebował bym porad na temat miejscówek.   (2012/02/08 10:55)

Karpik1974


Witajcie nata słuchaj jak opłacisz karte na Konin to pozwolenie ci nie jest potrzebne na wasowsko -mikorzynskie opłaty masz w znaczkach, ja jestem z Kalisza i myslałem opłacic u was karte na Konin bo ta woda u nas to bagno i zero porozumień , i jak dojechac do jeziora gosławice dzieki za odpowiec pozdrawiam (2012/02/08 17:54)

Karpik1974


A tak na marginesie dzieki adamek za fajny temacik tez jestem ciekaw tych jezior ja tylko łowie na wasowskim i mysle ze sie fajnie rozwinie dalej forum POZDRAWIAM . (2012/02/08 18:06)

adamek19969


z Kalisza najwięcej kłusowników przyjeżdża .. (2012/02/08 18:06)

Karpik1974


ty myslisz ze jestem kłusownikiem tak zes mi zajeb>>>>>  mam wszystkie opłaty LIchen wasowskie   i karte z opłatami i złoty medal ze straży rybackiej  hmmmmmm   dzieki (2012/02/08 18:14)

adamek19969


ty myslisz ze jestem kłusownikiem tak zes mi zajeb>>>>>  mam wszystkie opłaty LIchen wasowskie   i karte z opłatami i złoty medal ze straży rybackiej  hmmmmmm   dzieki


nie, nie napisałem tego :) więc nie gniewaj się . Tylko spotkałem się z przypadkami i to dużo razy ze właśnie z Kalisza przyjeżdżają na Konińskie wody i kłusują... (2012/02/08 18:30)

tinka


Witam wszystkich zainteresowanych tematem jezior GR Gosławice. Poniżej podaje wszyskie opłaty i wykazy jezior oraz kanałów. Pozdrawiam.

 

ZASADY  UDOSTĘPNIENIA  WÓD GOSPODARSTWA RYBACKIEGO „GOSŁAWICE”

1.Gospodarstwo Rybackie „Gosławice” udostępnia do wędkowania w sezonie 2012 jeziora w niżej podanych okresach wędkowania - ZAŁĄCZNIK NR 1.

 

2.Do  połowu ryb w okresie letnim 01-04 do 30-11-2012 roku na udostępnionych odcinkach Kanałów Elektrowni PAK - ZAŁĄCZNIK NR 2  upoważnia posiadanie całookresowej opłaty- pozwolenia z brzegu lub z łodzi na JEDNO JEZIORO , REJON lub OBSZAR GOSPODARSTWA .

 

3.Wykaz jezior udostępnionych do wędkowania w R E J O N A C H (tylko dla wędkarzy O.PZW

    Konin legitymujących się aktualną legitymacją z wykupioną składką okręgową na wody nizinne na rok 2012)   - ZAŁĄCZNIK NR 3.

 

4.Wkładki GR „GOSŁAWICE” będą wydawane przez O.PZW w Koninie od 07 marca 2012 roku

  

 Jeziora wykazane w ZAŁĄCZNIKU NR 1 oraz JEZIORO LICHEŃ Gospodarstwo Rybackie

    „Gosławice” udostępnia do wędkowania nocą wyłącznie na dwie wędki zwykłe z brzegu ,

     opłaty na rok 2012 w y n o s z ą :

    a) DLA CZŁONKÓW  PZW :                                             b) NIEZRZESZENI

n jedno jezioro                 - 190,-zł.                              - 380,-zł.             

n obszar gospodarstwa   - 340,-zł.                              - 680,-zł.

n OKRESOWE                   - 110,-zł.                              - 220,-zł.

UWAGA !

                WARUNKIEM  ŁOWIENIA W NOCY  JEST  POSIADANIE  CAŁOOKRESOWEGO

                POZWOLENIA NA TO SAMO JEZIORO LUB OBSZAR GOSPODARSTWA.

 

6. Opłaty za wędkowanie w okresie letnim od 1-04 do 31-12-2012 roku   są następujące  :

Sposób

Jedno Jezioro

Obszar Gospodarstwa

wędkowania

cały okres

14-dni

   7-dni

     3-dni

      cały  okres

Dwie wędki zwykłe z brzegu bez spinningu

  

   155,-

 

   110,-

  

   90,-

  

   50,-

           

             220,-

 

Spinning z brzegu i łodzi lub dwie wędki

zwykłe z łodzi

 

   250,-

 

  150,-

 

   120,-

 

   80,-

 

              320,-

 

Osoby niezrzeszone ( posiadające Kartę Wędkarską )  uiszczają OPŁATĘ  PODWÓJNĄ

                                                                                                  

W ramach opłaty letniej zezwala się na łowienie  w okresie zimowym pod lodem ( tylko z tafli lodowej) na następujących jeziorach : Ślesin ,Brdów , Wąsosze - Mikorzyn , Mąkolno ,Lubotyń , Skulska Wieś( po prawej stronie szosy do Inowrocławia ) , Skulsk i Czartowo .

Pozwolenie na wędkowanie wykupione na rok 2012 jest ważne na łowienie pod lodem w okresie zimy tj. od 1-12-2012 do 31-03-2013roku.

 

 

                               Wykaz jezior GR”Gosławice” udostępnionych do wędkowania

 

Lp.

Dwie wędki zwykłe                      z brzegu bez spinningu

od  01.04 – 31.12.2012r.

 

G m i n a

Spinning z brzegu i łodzi lub

dwie wędki zwykłe z łodzi

od   01.05  -  30.11.2012r.

 

  3.

5.

7.

9.

 

Ślesin

Wąsosze-Mikorzyn

Pątnów

Gosławice

Skulsk

Skulska Wieś (Paniejewo)

Czartowo

Brdów

Mąkolno

Lubotyń

 

 

Ślesin

Skulska Wieś (Paniejewo)

                             

                                                                                                                niezrzeszeni

                               - opłata   całoroczna        -   480,-zł                             960,-zł

                               - opłata   14 -dniowa        -  250,-zł                             500,-zł

                               - opłata     7 -dniowa        -  160,-zł                              320,-zł

                               - opłata     3 -dniowa        -    95,-zł                              190,-zł

Wykaz kanałów udostępnionych do wędkowania

 

       1.     Kanał ssący EL.Pątnów od pierwszego wypływu kanału z j.Gosławice tzw. Kanał  

        2.   Kanał zrzutowy El.Pątnów od ogrodzenia El.do pompowni w Gaju  po lewej stronie.

        4.   Kanał zrzutowy El.Konin od mostu drogowego do syfonu pod Kanałem

              Warta-Gopło po stronie prawej.

        6.   Kanał zrzutowy od syfonów pod Kanałem Warta-Gopło do rozwidlenia przy moście

              drogowym po stronie lewej z wyłączeniem tzw. Kanału Krótkiego do j.Pątnów.

         8.  Kanał zrzutowy od syfonu pod kanałem łączącym j.Pątnów i Licheń do ujścia do

i odcinka hodowli ryb w Wąsoszach – tzw. Kanał Łężyński.

       10.  Kanał zrzutowy od pompowni Gospodarstwa Rybackiego do j.Licheń  po stronie  prawej.

w Sulankach od strony zbiornika retencyjnego El.Konin.

50 metrów

 

UWAGA!

Wędkowanie na udostępnionych odcinkach Kanałów w okresie od 1.12.2012 do 31.03.2013 r. wymaga wykupienia odrębnego  zezwolenia

Wyłącznie dla Członków PZW z Okręgu Konińskiego legitymujących się aktualną legitymacją z wykupioną składką okręgową na wody nizinne na rok 2012

 

Nr

Rejonu

Dwie wędki zwykłe

z brzegu bez spinningu

od 01.04. - 31.12.2012r.

 

 Spinning z brzegu i łodzi lub

dwie wędki zwykłe z łodzi

od 01.05 – 30.11.2012r.

 

 

   I

Rejon

1.       Gosławice

2.       Pątnów

3.       Wąsosze-Mikorzyn

(2012/02/08 20:15)

tinka


   W   REJONACH

1.       Gosławice

2.       Pątnów

3.       Wąsosze Mikorzyn

4.       Ślesin

  • Gosławice
  • Pątnów
  • Wąsosze-Mikorzyn
  • Ślesin
  • ---------
  • 1.       Czartowo

    2.       Skulsk

    3.       Skulska  Wieś(Paniejewo)

    4.       Ślesin

         Lubstów

  • Czartowo
  • Skulsk
  • Skulska Wieś(Paniejewo)
  • Ślesin
  •    ---------
  • 1.       Brdów

    2.       Lubotyń

    3.       Mąkolno

    4.       Gosławice

    1.           Brdów

    2.           Lubotyń

    3.           Mąkolno

    4.           Gosławice

         ----------

     

         

         1.  Dwie wędki zwykłe z brzegu                      

         - cały okres  175,-zł    ulgowa   115,-zł

    2.  Spinning z brzegu i łodzi lub

    na jeden rejon                          -  cały okres  250,-zł   ulgowa  180,-zł

    3.  Młodzież do 16 lat                    - cały okres  25,-zł

     

      UPRAWNIENI :

          WSZYSTKIE ULGI BĘDĄ UWZGLĘDNIONE PO PRZEDŁOŻENIU WŁAŚCIWYCH DOKUMENTÓW

    (2012/02/08 20:25)

    Karpik1974


    Witam mam pytanie to jak opłacicie karte jako miejscowi z Konina , to musicie posiadac pozwolenie na PGR np, jezioro Ślesinskie albo Wąsowsko-Mikorzynskie dzieki za odpowieć bo zastanawiam sie czy płacić w Kaliszu i nie wiem czy sie nie przeniose do Konina pozdrawiam dzieki . (2012/02/12 11:21)

    mikku


    Witam, ja tez jestem z  Kalisza i na J. Gosławickim spędzam ok 50 dni rocznie. Moge udzielic informacji lub tez mozna sie kiedys spotkac nad jeziorkiem (2012/02/21 09:32)

    killerosa


    Witajcie nata słuchaj jak opłacisz karte na Konin to pozwolenie ci nie jest potrzebne na wasowsko -mikorzynskie opłaty masz w znaczkach, ja jestem z Kalisza i myslałem opłacic u was karte na Konin bo ta woda u nas to bagno i zero porozumień , i jak dojechac do jeziora gosławice dzieki za odpowiec pozdrawiam



    kolego  przecież wszystko masz opisane w załączonym przez tinkę regulaminie.Wymienione jeziora nie są wodami PZW, zatem żeby na nich łowić potrzebujesz wykupić licencje od właściciela /zarządcy  wody jaki jest PGR Gosławice.
    Zatem żeby legalnie łowić na tych wodach to: 1) opłata PZW i jednorazowo za jeziora ( 155,-zł), cały obszar   (220,-zł)2) bez opłaty czyli niezrzeszeni oplaty podwójne3) opłaty PZW w okręgu konin wtedy mozesz wykupic rejon a nie obszar (175 zł)4) dodatkowo za połów w nocy opłata 190 zł za jedno jezioro5) odmiennym zasadom podlega jezioro lichenskie  - licencja na nie to juz kosmos. Przykładowo całoroczna opata z wykupiona "nocką" to 670 zł + oplaty PZW
    na tych woda niewystarczajace są żadne znaczki - to co uprawnia do łowienia to tzw przez miejscowych "wkładki"
    Wychodzi mi na to że kolega z Kalisza jednak "kłusol"  niezależnie od medali- połow ryb na akwenie bez wymaganych pozwolen i opłat jest KŁUSOWNICTWEM :) (2012/02/21 12:42)

    Karpik1974


    Klego licencje płaciłem na poczcie albo kupowałem w sleśinie w wedkarskim i płaciłem za 3 dni 65 zeta  i tam jezdze od 30 lat i kupowałem zawsze kolego tylko sie nie rozumiemy  czy jak wykupie znaczki w koninie to bendzie cos taniej oto mi chodzi kolego i  nie jestem kłusownikiem bo wypierdzielam kasy co roku na te pozwolenia 500 zeta i wiecej to jeszcze byc kłusolem hmmmm.  (2012/02/21 22:15)

    Karpik1974


    adamek a tak zapytam sorki ty umiesz przeczytać spoko ale zrozumieć, napisałem chyba wyraźnie. (2012/02/22 11:02)