Górny wymiar ochronny karpia Okręg Skierniewice.

/ 6 odpowiedzi
Przypominamy, że zgodnie z aktualnie obowiązującymi przepisami na wszystkich wodach Okręgu PZW w Skierniewicach obowiązuje górny wymiar ochronny dla karpia, który wynosi 70 cm
Oznacza to, że wszystkie złowione karpie mierzące 70 cm i więcej muszą zostać wypuszczone. 
Dbajmy o duże ryby, będące wizytówką naszych łowisk. Dbajmy o nasze żywe pomniki przyrody.
Pamiętajcie - zabierając duże ryby zabijasz marzenia 

Koło PZW Sochaczew-Miasto

jurasek15


Chroniąc gatunki rodzime przyczyniasz się do odbudowy polskich wód. A ochrona karpia i hasło o zabijaniu marzeń - trochę jak wyprowadzanie pod lufę myśliwego pastowanego kabana przez Kargula i Pawlaka. :) (2022/04/11 13:55)

Basia Kier


@jurasek15: racja, brak ochrony widełkowej (oprócz kilku wyjątków) rodzimych gatunków (a do tego zmniejszających liczebność), a chroni się rybe obcą nadmiernie ingerującą w ekosystem. (2022/04/11 14:17)

Julian


Należy sobie przede wszystkim zadać pytanie . W jakim celu ja tą rybę zabieram - w celach konsumpcyjnych . Swojego czasu już brałem tą lekcję pomny namową jednego takiego mięsiarza ( a mięso było na kartki u mnie 2,5 kg miesięcznie !!!! dla dorosłego chłopa ) .Szczupak 6kg karp 5 kg ( dzikus z rzeki ) . Jeśli ktoś kocha żuć starą podeszwę ( szczupak ) lub wcinać ( beczkę łoju karp ) Życzę smacznego !!!!. Trzy zmiany ( 12 chłopa ) te specjały jadły ( nie chcieli mi robić przykrości ) aż skończyło to to w brzuchach dzikich kotów . Pozostał Nie smak i co tu ukrywać - Wstyd . (2022/04/21 10:43)

pawelz


Kol. Julianie. Zdrowe podejsci i takie u osob zabierajacych ryby rozumiem. Problem w tym, ze duza czesc wedkarzy zabiera rybe nie po to zeby zjesc smaczna kolacje, ale zeby zaimponowac sasiadom, rodzinie itp. Nie wazne, ze ryba ktora zaberetowal nie nadaje sie do jedzenia, nie wazne, ze zabral tyle, ze nie przejadlby przez caly miesiac. Wazne jaki jest macho i ile umial zlowic. Wiele razy bylem swiadkiem, jak zlowione leszcze z ZS ladowaly na smietniku na osiedlu. Bo juz nikt z sasiadow pewnych lowcow nie chcial tego nawet za darmo. Po jaki ch.. brac 20-30 1.5-2 kg leszczy ?. A takie polowy sie zdarzaly jak leszcz byl na braniu. Oczywiscie wladze PZW zniosly na leszcza w ZS wszelkie limity w pewnym okresie. No i jeb... na pol osiedla padlina ze smietnikow przez pol wakacji. (2022/04/21 13:39)

Julian


Ilekroć wracałem o tzw. kiju zmoknięty ,zmarznięty ale szczęśliwy nie robiłem z tego zadnego problemu ani powodu do wstydu . To Ci o których wspominasz tzw. szpanerzy ,dęciaki , ,,arystokracja wędkarska " jak już nic nie złapie to podjedzie pod sklep albo do marketu - bo przecież ON zawsze coś złapie . Tacy zostawiają śmieci nad wodą , zdewastowane łowiska , połamane krzaki etc. Rozstawiają las wędek we wszystkich możliwych miejscach nawet w tych których niedopilnują To już taki Typ i tego się nie zmieni .ONI nie mają nic wspólnego z wędkarstwem które My uprawiamy i którym ,,żyjemy " . Tacy Celebryci wędkarstwa. Blichtr ,szpan i świecidełka jak to mówił mój śp kolega karpiarz.
Mimo wszystko pozdrawiam i nie dajmy się zwariować . (2022/04/21 14:47)